Pazar , 26 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: iç güvenlik paketi

Etiket Arşivi: iç güvenlik paketi

AYM İç Güvenlik Paketi’ni bugün görüşecek

aym

Anayasa Mahkemesi (AYM), büyük itirazlara rağmen 27 Mart’ta Meclis’ten geçirilen ve 4 Nisan’da Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe sokulan İç Güvenlik Paketi’ne yönelik CHP tarafından açılan iptal ve yürütmeyi durdurma davası ile aynı pakette yer alan ve ilk kez Cumhurbaşkanına da örtülü ödenek verilmesini öngören düzenlemenin iptali istemiyle açtığı iki ayrı davayı çok geciktirmeden gündemine aldı.   CHP BUNLARI DA İSTİYOR ... Devamını Oku »

  • Tweet

Emniyet’te büyük tasfiye… 1’inci sınıf 1150 polis müdürü emekli edildi

28829524

TBMM’de büyük tartışmaların ardından kabul edilen İç Güvenlik Paketi’nin yürürlüğe girmesinden sonra emniyette büyük tasfiye başladı. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki 1725 birinci sınıf emniyet müdüründen 1150’si emekliye sevk edildi. Emekliye sevk edilecek personel sayısının 3 bin 500’ü geçmesi bekleniyor. Emniyet kaynakları, emekliye sevk edilen polis şeflerinin büyük çoğunluğunun paralel yapı ile bağlantılı olduğunu öne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Grup Yorum konserine polis engeli

yorum

Grup Yorum’un bu yıl 12 Nisan’da beşincisini düzenleyeceği Bağımsız Türkiye Konseri, polis engeliyle karşılaştı. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da İstanbul Bakırköy Halk Pazarı’nda yapılacağı duyurulan, pazar günü gerçekleşecek konserin sahne kurulumu ve ses ekipmanlarını düzenlemek için alana giden Grup Yorum’u polis engelledi. Gerekli yasal başvuruları yapılan ve belediyeden alan tahsisi yapılan konserle ilgili hiçbir resmi bildirim ve konsere ... Devamını Oku »

  • Tweet

81 valiye süper yetki geldi

meclis_12_gunluk_tatile_girdi13560343100_h967431

Meclis’e kasım ayında gelen ve beş aylık çatışmalı görüşmelerle 69 madde olarak kabul edilen iç güvenlik paketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından incelenmeye bile gerek duyulmadan jet hızıyla onaylandı. Paket, aynı hızla dünkü resmi gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi. 12 Eylül döneminin faşist uygulamalarını aratacak hükümleriyle iç güvenlik paketi, iktidara söz söylemeyi itiraz etmeyi katmerli yaptırımlara bağlıyor. İktidara geldiğinde OHAL valiliğini kaldıran ... Devamını Oku »

  • Tweet

İç Güvenlik Paketi’ne jet onay

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışmalı İç Güvenlik Paketi’ni onayladı… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk arasında İç Güvenlik Paketi olarak bilinen 6638 sayılı Polis Vazife ve Salâhiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’u onayladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada “6638 sayılı ‘Polis Vazife ve Salâhiyet Kanunu, Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD’li vekillerden Kerry’e: ‘Erdoğan istikrarsızlığı tahrik ediyor’

kerry-cold-war-ukraine

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi Edward Royce ve kıdemli Demokrat Eliot Engel’in de imzasının bulunduğu, Demokrat Milletvekili William R. Keating tarafından hazırlanan bir mektup, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e gönderildi. Cumhuriyet gazetesinden İlhan Tanır’ın haberine göre bu mektup, ABD Dışişleri’nin “Türkiye ile resmi bir diyalog mekanizması kurularak’’ insan hakları ihlalleri ve yargı süreci ile gibi konuları sürekli ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD’den AKP’yi şoke eden tepki:’Çok endişeliyiz’

obamakızdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dün kabul edilen ‘İç Güvenlik Paketi’ için, ABD’den ‘özgürlüklere getirilen engeller, demokratik toplumları güçlendirmez, daha da zayıflatır” yorumu geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Basınla İlişkiler Direktörü Jeff Rathke, başkent Washington’da düzenlediği basın toplantısında kamuoyunda ‘İç Güvenlik Paketi’ olarak bilinen Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakan Öztürk: ‘Melih Gökçek için idari yönden işlem yapacağız’

bakan-ozturk-gokcek-hakkinda-islem-yapacagiz-7124495_x_4744_o

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, “Ankara Büyükşehir Belediyesi hakkında bilebildiğim kadarıyla yargıda şu anda birtakım şikâyetler üzerine bir işlem devam ediyor. O işlemin sonucu, muhtemelen, eğer devam ederse, yargıda bir şekilde muamele görürse bize gelecektir ve onunla ilgili olarak idari yönden de 4483’e göre işlem yapacağımız açıktır” dedi. TBMM Genel Kurulu’ndaki İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını cevaplayan İçişleri Bakanı ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Çıkar donunu..Arama var’ yasası geçti..CHP AYM’ye götürüyor

arama

Kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi” olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Toplam 231 oy kullanıldı. 199 kabul, 32 red oyu çıktı. Tasarı, Komisyon’a çekilen 63 maddenin metinden çıkarılmasıyla, 69 madde olarak yasalaştı.Yasaya göre, elle dıştan kontrol hariç kişinin üstü ve eşyası ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Tokmak’ teklifi Çiçek’ten döndü

CHP, Meclis’teki İç Güvenlik yasası görüşmeleri sırasında çıkan kavgada AKP’li milletvekilleri tarafından bir silah gibi kullanıldığı gerekçesiyle başkanlık kürsüsü tokmağının “suç aleti” sayılması için kanun teklifi verdi. Meclis Başkanı Cemil Çiçek ise müstehzi yani alaycı bulduğu teklifi reddetti. “AKP, GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMIYOR” Meclis Başkanlığı’na konuya ilişkin yasa teklifi veren CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, AKP hükümetinin, milletvekillerinin güvenliğini sağlayamadığını belirterek, ... Devamını Oku »

  • Tweet