Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: İdris Baluken

Etiket Arşivi: İdris Baluken

İdris Baluken’den AKP iddiası…Eğer HDP barajın altında kalırsa…

Halklarin Demokratik Partisi (HDP) Grup Baskanvekili Idris Baluken

Partisinin Bingöl’deki seçim çalışmalarına katılan HDP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Adayı İdris Baluken, HDP’nin barajın altında kalması durumunda AKP’nin savaş başlatacağını söyledi.   Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili ve HDP Diyarbakır Milletvekili adayı İdris Baluken Bingöl’deki seçim çalışmaları sırasında değerlendirmelerde bulundu. HDP’li Baluken, seçim barajını aşmak zorunda olduklarını vurgulayarak, “Yüzde 30’larda kalan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bingöl’de IŞİD saldırıları iddiası

IŞİD

IŞİD’e yoğun katılımın olduğu Bingöl’de son aylarda üç türbe tahrip edildi. Bingöl halkı bu saldırıların arkasında IŞİD’in olduğunu öne sürüyor. HDP’li İdris Baluken ise Alevi vatandaşların tehdit edildiğini söylüyor. Suriye’de savaşan aralarında IŞİD’in de olduğu Selefi gruplara en yoğun katılımın olduğu Bingöl’de son aylarda üç türbe kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Bingöl halkı bu saldırıların arkasında IŞİD’in olduğunu söylerken, ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’den iç güvenlik paketine Meclis’te ve sokakta muhalefet!

Halklarin Demokratik Partisi (HDP) Grup Baskanvekili Idris Baluken

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili İdris Baluken, Meclis’te gazetecilerin sorularını cevapladı. İç güvenlik paketiyle ilgili AKP  ile aralarında hiçbir anlaşma olmadığını vurgulayan Baluken, HDP olarak tavırlarının net olduğunu ve paketin geri çekilmesini istediklerini kaydetti. Bu konuda AK Parti’den bir işaret almadıklarını dile getiren Baluken, ayak üstü önergelerle iktidar partisinin bu meseleyi kapatmak istediğini savundu. Bu tavır devam ettiği sürece ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Hasip Kaplan isyan etti: Boğa gibi saldırıyor iktidar

hasip-kaplan

TBMM Genel Kurulu’nda grup önerileri görüşmelerinde genel kurulun çalışma koşuları tartışıldı. Genel kurulda çıkan olaylara değinen HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “Milletvekilleri çocuklarıyla helalleşerek geliyor. Boğa gibi saldırıyor iktidar” dedi. TBMM Genel Kurulu’nda CHP Grubu, Genel Kurulun bugün saat 19:00’a kadar çalışması önerisi verdi. Öneri üzerinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Sabah 5’e kadar meclisin çalışması insan haklarına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çözüm sürecinde yeni gelişme

Çözüm süreci konusunda İmralı-Kandil-Ankara hattında görüşme trafiğini sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti, KCK yönetimi ile görüşmek üzere bu sabah saatlerinde Irak’taki Kandil Dağı’na gitti. HDP’nin İmralı heyetinde yer alan Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Özgür Kadın Kongresi’nden Ceylan Bağrıyanık, çözüm süreci kapsamında KCK yöneticileri ile görüşmek için Irak’a gitti. Bugün Kandil Dağı’na ulaşacak ... Devamını Oku »

  • Tweet