Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ihanet

Etiket Arşivi: ihanet

Can Dündar’dan “casusluk” ve “ihanet” suçlamalarına yanıt: “Dünya asıl suçluyu gördü!”

can-dundar-resimleri

Can Dündar MİT TIR’ları görüntüleriyle ilgili hükümet tarafından söylenen sözlere köşesinden cevap verdi. Cumhuriyet gazetesi MİT TIR’larından çıkan silahların görüntülerini yayınlamasının ardından Erdoğan ve AKP’nin hedefi haline geldi. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ise söylenenlere köşesinden cevap verdi. Dündar “‘Vatana ihanet’ suçlamalarına rağmen, her zaman hakikatin peşinde, gerçeğin safında olacağız; devletin değil, halkın yanında saf tutarak korkmadan yazacağız.” ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘2 silahım, yüzlerce mermim var’ diyen Yiğit Bulut durmuyor… ‘Devletin gücünü içlerinde hissedecekler!’

yıgıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘başdanışman’ Yiğit Bulut, Erdoğan’ın yardım taşıdığını iddia ettiği MİT TIR’larında silah olduğunun ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada açıklamalarda bulundu. “İki silahım yüzlerce mermim var, ben ölmeden cumhurbaşkanına kimse dokunamaz” sözleriyle daha önce Erdoğan’a ‘aşırı sevgisini‘ açıkça ifade eden Bulut, Twitter hesabından isim vermeden TIR’lardaki silahların görüntülerini yayımlayan Cumhuriyet gazetesini hedef aldı. Bulut, “Başka ülkelerin güdümünde kendi ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de gerginlik: Süleyman Soylu partiye ihanet etti

AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK), genel merkezin tek aday ısrarına rağmen kongrede aday olup seçimi kazanan Zonguldak’ın Çaycuma İlçe Başkanı Adil Düzlü ile Kilimli İlçe Başkanı İsmail Ofluoğlu’nu görevden aldı. Kilimli İlçe Başkanı İsmail Ofluoğlu, İl Başkanlığı’nın MKYK’nun kararını kendilerine bildirdiğini söyledi. Ofluoğlu, şöyle dedi: “AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu imzalı gönderilen yazıda, ’Parti tüzüğünün ... Devamını Oku »

  • Tweet

O’nun gibi konuştu: ‘Eyy Kılıçdaroğlu…’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, iç güvenlik paketine karşı halkın direnme hakkı olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Ey Kılıçdaroğlu sen provokatör müsün” dedi. Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kastamonu il kongresinde konuştu. Davutoğlu, kongrede özetle şunları söyledi: AK Parti bin yıllık destanın bugünkü yürüyüşün adıdır. Biz de bir milli mücadele veriyoruz. Kınık Barajı müjdesini veriyoruz. Araç ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kurtuluşçu keramet ve ihanet  

Talat Ulusoy

Son zamanlarda bolca kullanılan “vatan haini” sıfatı, “ifade özgürlüğü” için bir “tehdit” değil mi? “Şu lâfı etsem hain derler” kuşkusu lâfını yutturur kimi insana. Niye sürüldü yine piyasaya bu “hain”? Şemseddin Sami’nin “Kamus-u Türki”sinde (1901) “hain-i devlet” ve “hain-i memleket” tamlamaları vardır da; “vatana ihanet” ve “millete ihanet” yoktur! Çok milletli Osmanlı’nın Abdülhamit saltanatında bile “siyasi dil”de yok iken, vatan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan, yabancı basını yine şaşırttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Bu ülkede yıllarca bir doğum kontrolü ihaneti yaptılar ve neslimizi kurutma yoluna gittiler” sözleri Amerikan gazetesi New York Times’ın da gözünden kaçmadı. diken.com.tr’nin aktardığına göre Gazetede, Erdoğan’ın kadınlar ve üreme hakkında geçmişte yaptığı açıklamaları hatırlatıp, ‘yine de doğum kontrolü ihanetle eş tutmanın Erdoğan için bir ilk‘ olduğu belirtildi. ‘BİRÇOKLARI RAHATSIZ’ ”Türkiye Cumhurbaşkanı doğum kontrolü savunanları ihanetle ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir ihanet odağı daha buldu…

er

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte dün akşam Bisse gömleklerinin sahibi Mustafa Kefeli’nin oğlu Onur Kefeli ile Cansu Pişirgen’in WOW İstanbul Hotel’de ki düğün törenlerine katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik çiftin nikah şahitliğini yaptı. “BU ÜLKEDE YILLARCA ... Devamını Oku »

  • Tweet