Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ihlal

Etiket Arşivi: ihlal

RTÜK’ün 4 üyesinden Erdoğan’a tepki: Seçim yasaları ihlal ediliyor!

1fc11cb1b35c8a7b_480x270

YSK’de iki üyenin Erdoğan’ın seçim propagandası yaptığını söylemesinin ardından RTÜK’ün incelenmesi isteniyor.   Muhalefetin “tarafsızlığını çiğniyor” suçlaması eşliğinde toplu açılış törenleri düzenleyerek seçimlere yönelik propaganda sürdüren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a YSK’nın iki üyesinin ardından RTÜK’ten de tepki geldi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) dört üyesi “Erdoğan’ın bağımsızlığını bozarak 400 oy istemesi bir yana, muhalefet partilerine orantısız süreler verilmesinin yayın ilkelerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bölge baroları: İç Güvenlik Yasası ile hak ve özgürlükler ayaklar altına alınacak

Bolge barolarindan ic guvenlik paketine itiraz

Hükümet tarafından hazırlanarak Meclis’e sunulacak sıkıyönetim dönemini aratmayan düzenlemeler içeren ‘İç Güvenlik Paketi Yasa Tasarısı’na Doğu ve Güneydoğu bölge illerinin baro başkanları itiraz etti. Düzenlemenin yasalaşması halinde insan hak ve özgürlüklerin tehdit altına alınacağı dile getirildi.  Batman Baro Başkanı Ahmet Sevim, düzenlediği basın toplantısında ‘İç Güvenlik Paketi’ hakkında kaygılarını dile getirerek, 17 baro başkanı olarak pakete karşı olduklarını ifade etti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Utandıran birincilik…Türkiye 55 yılın açık ara şampiyonu

aihmm

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından açıklanan 2014 yılı istatistikleri, Ankara’ya karşı yapılan başvuruların geçen yıl da düşme eğilimini koruduğunu gösterdi. Avrupa insan hakları sisteminin devreye girdiği 1959’dan bu yana olan veriler ise Türkiye’nin gerek başvuru gerekse ihlal açısından açık ara şampiyonluğuna işaret ediyor. Hürriyet’te yer alan habere göre Türkiye hakkındaki başvurulardaki düşüş eğilimi insan hakları ihlallerinin azalmasından çok 24 ... Devamını Oku »

  • Tweet