Perşembe , 7 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: İmralı

Etiket Arşivi: İmralı

Ve Kılıçdaroğlu bombayı patlattı:’Süreci HDP ile sürdürürüz’

17chp

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin iktidar olması halinde çözüm sürecinin devam edeceğinin sinyalini verdi, ancak kendilerinin muhatap olarak sadece HDP’yi gördüklerini ifade etti. Bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı’nın hazırladığı Çanakkale reklam filmi için “Allah akıl fikir versin, başka ne söyleyeyim” dedi. Hürriyet’ten Deniz Zeyrek’in haberine göre Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri için partililere, “AKP ... Devamını Oku »

  • Tweet

AYM: Öcalan’ın yazıları yasak gerekçesi olamaz

öcalan

Anayasa Mahkemesi (AYM), içinde PKK lideri Öcalan’ın kitaplarından alıntıların da yapıldığı üç aylık ‘Demokratik Modernite’ adlı dergisinin F tipi cezaevine sokulmaması yönündeki kararı hak ihlali saydı.   Anayasa Mahkemesi (AYM), ‘Demokratik Modernite’ adlı dergisinin F tipi cezaevine sokulmaması yönündeki kararı hak ihlali saydı. Öcalan’ın görüşlerinin cezaevi güvenliğine tehdit kabul edilmesine karşı çıkılan AYM’’nin kararı, “Tutukluların dergiye erişiminin engellenmesi ifade özgürlüğüne ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Önder’den Ağrı yorumu:’Hükümetin amacı seçimi erteletmek’

sırrı

İmralı Heyeti Sözcüsü Sırrı Süreyya Önder,  Ağrı’daki askeri operasyonu ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Önder, “İmralı Heyeti Sözcüsü olarak başta Sayın Davutoğlu ve Yalçın Akdoğan olmak üzere Çözüm Kurulu üyelerini Diyadin olaylarını incelemeye ve tarafları birinci elden dinlemeye çağırıyorum” dedi.   DİHA’ya konuşan ve hükümetin düşen oylarından dolayı seçimleri iptal etmek dahil her yola başvurabileceğini ileri süren Önder, şöyle konuştu: ... Devamını Oku »

  • Tweet

İmralı’da bomba gelişme..Öcalan’ın yanına gönderilen iki PKK’lı…

ocalansekretarya

Abdullah Öcalan’ın beş kişilik sekreteryasında yer alıp İmralı Cezaevi’ne nakledilen PKK ’lı Nasrullah Kuran ve Çetin Arkaş’ın 2013 yılında “avukat, ziyaretçi, kapalı ve açık görüşmeleri ile cezaevi içi ortak kullanım alanlarındaki faaliyetlerinin” yedi ay süreyle teknik araçlarla takip edildiği, görüntülü ve sesli şekilde kaydedildiği ortaya çıktı. Bolu F Tipi Cezaevi’de başlayan teknik takibin iki hükümlünün Nazilli Cezaevi’ne nakli üzerine burada ... Devamını Oku »

  • Tweet

Zana ve Önder, Barzani ile görüşmek için Irak’a gitti

10-07-2014-leyla-zana-ve-sirri-sureyya-onder-imraliya-gitti

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İmralı heyetinde yer alan milletvekilleri Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt Ulusal Kongresi’nin toplanması ile ilgili çalışmalar ve PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Celal Talabani’ye yönelik mesajlarını iletmek için bugün Irak’ın Erbil kentine gitti. İmralı adasında 5 Mart’ta Öcalan ile görüşen Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…İmralı’da neler oluyor…O mahkum geri gönderildi!

imrali

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın yanına İmralı’ya sevk edilen 5  mahkumdan  Mehmet Sait Yıldırım sağlık sorunları olduğu ve tam teşekkülü bir hastaneye yakın bir cezaevinde tutulması gerektiği için tekrardan Bolu F Tipi Cezaevi’ne sevk edildi. Dicle Haber Ajansı’nın haberine göre Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının ve ailelerin görüşmek için yaptıkları başvurular da “gemi bozuk” gerekçesiyle reddedildi. Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: ‘Dolmabahçe’de ortak görüntü de yanlıştı’

28102047

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’dan dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Kürt sorunu yoktur” sözlerinden sonra Dolmabahçe’de Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in aynı anda açıklama yapmalarını doğru bulmadığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 maddelik prensip mutabakatı olarak sunulan metne de itiraz etti, “Bu metnin demokrasi adına neresini kabul edeceğim, o konuların demokrasi ile yakından uzaktan alakası yok” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’dan İzleme heyetine çok sert tepki:’Yeni roman mı yazacaklar’

erd

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’ya hareketinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, çözüm süreci izleme heyetine ilişkin bir soruya ise çok sert yanıt verdi: ‘Gelişmeleri ben de gazetelerden okuyorum, benim de haberim yok. ama hükümet üzerine düşeni, gerekeni devam ettirmeli.İzleme heyetine olumlu bakmıyorum.Birilerinin  tatmini içini bu işler yapılmaz. Neyi değiştirir ki..Dağa çeşitli roman yazarları gönderildi, ne değişti. Yeni romanlar mı yazdıracaklar. Buna gerek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Heyet İmralı’ya gitti..Newroz mektubunu alıp gelecekler..

ımral

Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, Hatip Dicle, İdris Baluken ve Ceylan Bağrıyanık’tan oluşan heyet 10.30’da İmralı’ya hareket etti. Heyetin Öcalan’ın Diyarbakır’daki Newroz’da okunması beklenen mektubunu alması bekleniyor.. Devamını Oku »

  • Tweet

Öcalan’ın sekreteryası Bekaa’dan arkadaşları çıktı..İşte ilk fotoğrafları !

ocalansekreterya

Çözüm süreci kapsamında Abdullah Öcalan’ın, ‘sekreteryası’ olarak görev yapmak üzere İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne sevk edilen 5 PKK’lı mahkumdan 4’ünün, Bekaa’dan arkadaşları olduğu ortaya çıktı. Öcalan, biri ağırlaştırılmış olmak üzere hepsi de ömür boyu hapse mahkum bu kişileri, bir dönem birlikte çalışması, örgütsel birikim ve tecrübeleri nedenleriyle İmralı’ya istedi. İmralı Adası’nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet