Cumartesi , 9 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: inşaat

Etiket Arşivi: inşaat

O validen işçilere tehdit: ‘Sizi buraya gömerim’

vali

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, haber vermeden gittiği İznik ilçesinde, yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatını denetledi. Yapılan işçiliği beğenmeyen Vali Karaloğlu, firmanın Şantiye Şefi Sinan Kızıltaş’a fırça atıp, “Burası bir hastahane önem vereceksin. 23 Hazian’da burası yetişecek. Hastaneyi o tarihte bitmiş görücem. Yoksa sizi buraya gömerim” dedi. Kamu kurumlarına ait inşaatlara yaptığı süpriz ziyaretler ile tanınan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ... Devamını Oku »

  • Tweet

İnşaat işçisine ‘Facebook’a çok girdin’ cezası!

inş

Kayseri’deki bir inşaatta çalışan işçiler, “Facebook’a çok giriyor ve işi aksatıyor” gerekçesiyle bir arkadaşlarını ayaklarından bağlayarak inşaat iskelesine astı. İşçiler çektikleri fotoğrafı da sosyal medyada paylaştı.   Kayseri’nin Talas ilçesindeki bir inşaatta çalışan işçiler, işi aksatarak Facebook’a sık girmekle suçladıkları bir arkadaşlarını ayaklarına ip bağlayarak inşaat iskelesinden sallandırdı. İşçiler bu fotoğrafı da sosyal medya üzerinden paylaştı. İşçilerin şaka amacıyla yaptıkları bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çin’de 57 katlı gökdeleni 19 günde tamamladılar

çin

Çin’in Hunan eyaletini başkenti Çangşa’Da bir inşaat şirketi 57 katlı gökdeleni sadece 19 günde tamamladı. Gökdelende 800 daire ve 4 bin kişilik ofisler bulunuyor. Gökdelenin sadece 19 günde yapılması güvenlik tartışması başlattı. Çevre dostu bina Çin’de hava kirliliği dikkate alınarak inşa edildi. 800 daireli gökdelende ayrıca 4 bin kişiyi barındıracak ofisler de bulunuyor. ntv.com.tr’de yer alan habere göre gökdelenin 220 ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Yüksek güvenlikli’ inşaat denetimi!

iş

Kayseri’de bir inşaat firması yetkilisinin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım, iş ve işçi güvenliğinin nasıl hiçe sayıldığını gözler önüne serdi. Kayseri’de faaliyet gösteren bir inşaat firmasının yetkilisi Belsin bölgesindeki projelerine ait devam eden inşaatın fotoğraflarını, “Projemizin kalıp ip ölçü ve şakül kontrolü arkadaşların ellerine sağlık güzel olmuş” yazısıyla sosyal medya üzerinden paylaştı. Feridun Doğan, inşaatta çalışan bir işçisi ile tahtaların ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hükümet konuttan başka yatırım aracı bırakmadı

Süleyman Yaşar

Hükümetin birinci önceliği inşaat sektörü oldu. Hükümetin gözü inşaattan başka hiçbir şey görmüyor. Hattâ bu nedenle inşaat sektörünün adı inşaat sanayiine çevrildi. Güya bu sayede inşaat sektörü önemli gösterilecek. Sanki inşaat sektörü döviz kazandıran bir hava yaratılacak. Oysa uygulamada durum farklı. İnşaata ağırlık verildikçe Türkiye’nin ihracatı azalıyor ve büyüme hızı geriliyor. Hattâ işsizlik hızla artıyor. Çünkü pek çok sanayici artık ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye ILO anlaşmasını 27 yıl sonra onayladı!

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO), 1988 yılında kabul edilip, 1991 yılında yürürlüğe giren 167 sayılı inşaat işlerinde güvenlik ve sağlık sözleşmesi Türkiye tarafından da onaylandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan uluslararası sözleşme ile inşaat sektörü çalışanlarına iş güvenliği ve uluslararası standartlar kazandırılması amaçlanıyor. Sözleşme, “inşaat alanındaki herhangi bir işlem, faaliyet veya nakliye dahil, alanın hazırlanmasından, projenin tamamlanmasına kadar olan tüm ... Devamını Oku »

  • Tweet

Günde dört işçi ‘Fıtrat’ kurbanı

soma

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) Ocak ayındaki işçi ölümlerine ilişkin bir rapor yayınladı. İSİG’in raporuna göre, Ocak ayında en az 125 işçi yaşamını yitirdi. Sağlıklı ve güvenli çalışma mücadelesi yürüten İSİG’in raporuna göre işçi ölümleri inşaat, taşımacılık, tarım ve enerji işkollarında yoğunlaştı. En yüksek ölüm oranı inşaat-yol işkolu, taşımacılık, tarım-orman ve enerji işkolunda yaşandı. İş cinayetlerinin en çok ... Devamını Oku »

  • Tweet

İBB’den ‘Emirgan’ açıklaması

emirgan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emirgan Korusu’yla ilgili açıklamada bulundu. Belediye korunun imara açılması, satılması ve bu alana inşaat yapılmasının söz konusu olmadığını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Emirgan Korusu’nun yakınındaki bir alanın TOKİ tarafından satışa çıkarılacağı şeklindeki ifadesi üzerine, sosyal medya mecraları ve internet haber sitelerinde ‘Emirgan Korusu satılıyor’, ‘Emirgan Korusu’na rezidans ve AVM yapılacak’ gibi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gözlerinize inanamayacaksınız…İnşaatta ölümüne halay..O anlar

halay

İstanbul Ümraniye’de yapımı devam eden doğum hastanesinde çalışan işçiler, dış cephede metrelerce yükseklikteki iskelede halay çekmesi dikkatlerden kaçmadı. Arkadaşları tarafından cep telefonuyla görüntülenen işçiler, el ele tutuşarak metrelerce yükseklikte halay çekti. İskelede hiçbir önlem almadan sağa sola hareket eden işçilerin halayı yürekleri ağza getirdi. CİHAN Devamını Oku »

  • Tweet

Villa inşaatında üzerine kaya düşen işçi öldü

uskudar

Üsküdar’da bir villa inşaatının bahçesinde ‘hilti’ ile çalışan 22 yaşındaki Başar Mustafa Keleş’in üzerine kaya düştü. Kaya parçasının altında kalan Keleş, olay yerinde yaşamını yitirdi. Hürriyet’te yer alan habere göre olay, saat 15.00 sıralarında bir villanın inşaatında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Başar Mustafa Keleş “hilti” adı verilen kaya kırıcı iş makinesiyle inşaatın bahçesindeki 2 metre derinlikte kazı yapıyordu. Çalışma ... Devamını Oku »

  • Tweet