Perşembe , 16 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: IRA

Etiket Arşivi: IRA

Demirtaş’tan Erdoğan’a ‘IRA’ yanıtı: ‘Kitabı tersten okuma’

demirtaş-erdoğan-657x317

HDP lideri Selahattin Demirtaş, HDP Genel Merkezi’nde Reuters’ın sorularını yanıtladı. Demirtaş  şu anda oylarının yüzde 10’nun biraz üstünde olduğunu, barajı aşacaklarına inandıklarını kaydederek, “Daha önce bize oy vermeyi hiç düşünmemiş büyük yığınlar artık oy vermeyi düşünür hale geldiler. Hedefimiz 100 milletvekili ve yüzde 15 oy oranı” dedi. IRA YANITI Erdoğan’ın izleme heyeti oluşturulmasına yönelik itirazlarının ardından somut bir adım atılamamasının ... Devamını Oku »

  • Tweet

İRA modelinin mimarından Erdoğan’a gönderme:’Başkanlık barışı zora sokar’

tunca

Haziran’daki genel seçimler yaklaşırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çözüm sürecine dair önce IRA modeli önerisi ardından da “Türkiye’de Kürt sorunu yoktur” açıklaması geldi. Kuzey İrlanda’da İngiltere’ye karşı yıllarca silahlı mücadele yürüten IRA ile yürütülen müzakerelerde Başbakan Tony Blair’in danışmanlığını yapan eski diplomat Jonathon Powell ile görüştük. ETA ile İspanya’nın da arasını bulan baş müzakereci Powell, IRA modelinin Türkiye’ye uygulanabilirliğini, Başkanlık sistemine geçilirse ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘IŞİD’e katılmak suç olmamalı’ dedi, ülkeyi karıştırdı

İngiltere’deki Yeşiller Partisi Genel Başkanı Natalie Bennett’in insanların Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ve El Kaide gibi örgütlere katılmalarından dolayı cezalandırılmaması gerektiğini açıklaması ülkede büyük tepki çekti. Bennett, katıldığı BBC 1 kanalının Pazar Politikaları adlı programında yaptığı konuşmada, insanların herhangi bir organizasyona katılmalarının suç olmayacağını vurgulayarak; parti olarak, kimsenin hangi görüşü benimsediği ve neye inandığı konusunda cezalandırılmaması gerektiğine inandıklarını ifade ... Devamını Oku »

  • Tweet