Perşembe , 7 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ırkcılık

Etiket Arşivi: ırkcılık

İsrail’in Baltimore’u

tolga-bilener gri

    Geçen hafta ABD’nin Baltimore şehrinde polisin Afrika kökenli vatandaşlarıyla karşı karşıya gelmesi dünya gündeminde önemli bir yer tuttu. Aslında ABD’de siyahların uğradığı ayrımcılık ve maruz kaldıkları şiddet yeni olmadığı gibi, güvenlik güçlerinin siyahlara yönelik tavrının eleştirilmesi de yeni değil. Örneğin 1992 yılında San Fransisco’da taksi şoförü Rodney King’e meydan dayağı çeken polislerin hiç ceza almamaları üzerine çıkan olaylarda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş…HDP’li Önder’e sanal saldırı…Irkçılar işbaşında!

sırrıcumhuriyet

HDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in mikroblog sitesi Twitter’daki hesabı ‘hack’lendi. Önder’in hesabını ele geçiren kişiler “Sirri Sureyya Onder” Hacklenmistir! Turk Irki Sag Olsun!” mesajını paylaşıp art arda ırkçı sloganlar paylaştı. Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakan teslim etti: ‘Fransa’da ırkçılık, Yahudi ve İslam düşmanlığı dayanılmaz boyutta’

muslumanlara-karsi-nefret-tahammul-edilemez-boyutta,ObQrCzRrc0avNRZVRPD3PA

Fransa Başbakanı Manuel Valls, Fransa’nın başkenti Paris’in güneydoğusundaki banliyölerden Creteil’de hükümetin “Irkçılıkla ve antisemitizmle mücadele planı”nı açıkladı.   Fransa’nın terör saldırılarından dersler çıkarttığını kaydeden Valls, “Irkçı olmak bir suç işlemektir, hukukumuzda bunun yeri vardır. Herhangi bir şekilde tolerans gösterilmeyecek” dedi. Fransa’daki Musevilerin artık Musevi olmaktan korkmamaları gerektiğini belirten Vals, Müslümanlara ilişkin ise, “Müslüman Fransızlar artık Müslüman olmaktan utanç duymamalıdır” ifadelerini ... Devamını Oku »

  • Tweet

Devlet Ermeniler ile ilgileniyor, merak etmeyin…

Hayko Bagdat

Dink cinayetiyle ilgili bazı gelişmeler oluyor. Kamu görevlilerinin soruşturulmasıyla ilgili dosyayı elinde tutan savcı Yusuf Hakkı Doğan, şimdiye kadar “dokunulmaz” olarak görülen bazı isimlerin ifadelerini alıyor. Bu durumdan memnunuz… Fakat meseleyi sadece bir cenahın üzerine ihale etmeyi düşünenler varsa şimdiden söyleyeyim boşuna heveslenmesinler. Hepiniz oradaydınız işte ve bu durumdan kaçışınız yok. Yusuf Hakkı Doğan’ı ilgiyle izlemeye devam edeceğiz. Bu kapsamda ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan’ın ‘ırkçılık’ anlayışı yıllara göre değişiyor!

Recep Tayyip Erdoğan

Ankara’da dün yapılan TÜBİTAK’taki ödül töreninde harf devrimini eleştirirken, “Türkçe ile felsefe ve bilim yapılmaz” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu sözleri tam iki yıl önce ırkçılık olarak nitelediği ortaya çıktı. Liselerde zorunlu ders olması tartışılan Osmanlıca’yla ilgili tartışmalar devam ederken, Erdoğan’ın konuyla ilginç açıklamaları da sürüyor. TÜBİTAK Bilim Ödülleri ödül töreninde “Şu anda Türkçenin mevcut kelime hazinesiyle felsefe yapamazsınız. ... Devamını Oku »

  • Tweet