Çarşamba , 4 Şubat 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: ispanya

Etiket Arşivi: ispanya

‘Yeni SYRIZA’ Podemos’tan gövde gösterisi

ispanya

İspanya’da, Yunanistan’da seçimi kazanarak iktidara gelen Radikal Sol Koalisyon’u ( SYRIZA) örnek alan Podemos Partisi, İspanya’nın başkenti Madrid’de büyük bir miting düzenledi. Partinin “Değişim Yürüyüşü”ne katılan on binlerce kişi kentin merkezindeki Puerta del Sol Meydanı’nda toplandı. Mitingde bir konuşma yapan Podemos lideri Pablo Iglesias, ekonomide kemer sıkma dönemine son verme vaadiyle iktidara gelen SYRIZA’yı övdü. Pablo Iglesias, Avrupa’da değişim rüzgarının esmeye ... Devamını Oku »

  • Tweet

İspanya Medeniyetler İttifakı’nı rafa kaldırdı

ispanya

İspanya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın büyük önem verdiği ve kurucu üyesi olduğu “Medeniyetler İttifakı Projesini” tamamen rafa kaldırma kararı aldı. Eski İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ile dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan ile ortaklaşa başlatılan Medeniyetler İttifakı projesine işbaşındaki İspanyol hükümeti, “önemini yitirmiştir” gerekçesi ile ‘ilgi gösterilmesin’ talimatı verdi. 2011 senesinde Ulusal Güvenlik Stratejisi’ne dahil edileni Medeniyetler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Madrid’de bomba alarmı!

1

İspanya’nın başkenti Madrid’de Nuevos Ministerios metro istasyonunda şüpheli bir paket bulunması üzerine polis alarma geçti, istasyondaki yolcular tahliye edildi. Paketi inceleyen bomba imha ekipleri ise istasyonda bomba olmadığını açıkladı. İspanyol El Mundo gazetesi polis ekiplerinin istasyona geldiğini ve tahliye çalışmalarının hızlandırıldığını açıkladı. Ancak İspanya’dan son gelen haberlerde pakette bomba olmadığı ve istasyonun tekrar yolculara açılacağı belirtildi. Devamını Oku »

  • Tweet

Prenses sanık sandalyesinde

prenses

İspanya’da kraliyet ailesine uzanan yolsuzluk soruşturmasında iddianameyi tamamlayan yargıç Juan Castro, tüm baskılara rağmen geri adım atmayarak Prenses Cristina’nın sanık sandalyesine oturmasına karar verdi. Ülkede ilk kez bir kraliyet ailesi yargı önüne çıkacak. İspanya’da 4 yıldır süren soruşturma sonrasında yargıç Castro, Kral 6’ncı Felipe’nin ablası Cristina’nın eşi Palma Dükü Inaki Urdangarin ile ortağı olduğu Aizoon şirketi aracılığıyla haksız kazanç sağlanmasında ... Devamını Oku »

  • Tweet