Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: istifa etti

Etiket Arşivi: istifa etti

İş dünyasında bir devir kapandı: Alaton gitti….Yerine kim geldi

29585908

İshak Alaton Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa etti ve yerine İzzet Garih getirildi. Alarko Holding’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine de Vedat Aksel Alaton’un atanmalarına karar verildiği belirtildi. Holding’den yapılan bir başka açıklamada da, “Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılan Sayın İshak Alaton’a Alarko Holding Onursal Başkan statüsü verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir” denildi. DHA ... Devamını Oku »

  • Tweet

Britanya’nın Tsunami seçimleri

oney

Britanya’da seçimlerde Muhafazakar Parti’nin çoğunluk hükümeti kurabilmesi, İşçi Partisi ve özellikle de Liberal Demokratların beklenenden geride kalması, İskoçya Ulusal Partisi’nin (SNP) müthiş bölgesel başarısını, anketler öngöremedi. Tsunami gibi ülke siyasetini vuran sonuçlar ertesinde, Britanya siyasetinin iki “kazananı” Muhakazakarlar ve SNP dışında kalan belli başlı partilerin liderleri, İşçi Partisi lideri Ed Miliband, Liberal Demokratlarınki Nick Clegg ve aşırı sağ popülist UKIP‘in ... Devamını Oku »

  • Tweet

Usulsüzlük iddiası üzerine ‘Adalet bakanı ile ilgili hiçbir şüphe olmamalı’ deyip istifa etti

1769063

Polonya Adalet Bakanı Cezary Grabarczyk, silah ruhsatının kendisine usulsüz şekilde verildiği iddiası sebebiyle istifa etti. Bakan Grabarczyk, Lodz şehrindeki emniyet müdürlüğünden silah ruhsatı aldığı için geçtiğimiz hafta savcılar tarafından sorgulanmıştı. Söz konusu emniyet müdürlüğü, üst düzey yetkililere, prosedürler yerine getirilmeden silah ruhsatı verdiği gerekçesiyle inceleme altındaydı. Hakkındaki suçlamaları reddeden Bakan Grabarczyk, “Bir adalet bakanı ile ilgili hiçbir şüphe olmamalı” diyerek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’ye benzemez: Bakan’ın ‘kol saat’i istifası!

200320151250011201237_2

İtalya’da büyük altyapı projelerinde yapıldığı öne sürülen yolsuzluk dosyasında adı geçen, ancak hakkında henüz bir soruşturma olmayan Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Maurizio Lupi istifa etti. Devletten ihale alan bazı işadamlarının, bakana ve yakın çalışma arkadaşlarına değerli takım elbiseler, oğluna ise iş imkanı sağlayıp, 10 bin 300 euro değerinde Rolex bir saat hediye ettikleri öne sürülmüştü. Bakan Lupi böylece, yolsuzluk operasyonundan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dayak yiyen kaymakam ve Bahçeli’nin danışmanı partilerini seçtiler

Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde (Roboski) 2011 yılında sınırda uçakların bombalaması sonucu 34 kişinin ölümünün ardından taziye için gittiği Gülyazı Köyü’nde linç edilmek istenen Kaymakam Naif Yavuz, AKP’den milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. Bir dönem Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanlığını yapan sonra bu görevden alınan Prof. Dr. Vedat Bilgin de AKP’den milletvekili adayı olmak için Gazi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tayfun İçli, sert sözlerle CHP’den ayrıldı!

27779536

CHP’de 21. ve 23 dönem milletvekili olan, eski Devlet Bakanı Avukat Hüseyin Tayfun İçli, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa etti. İstifa nedenini yazılı olarak kamuoyuna açıklayan Tayfun İçli, “CHP, artık bir kast sistemi; bir zümre tarafından ahbap-çavuş ilişkileri ile yönetilmekte. CHP programına ve kurucu ilkelerine aykırı davranan, yönetim anlayışında da AKP taklitçisi bu yeni yapının halkın umutlarını köreltmekten başka bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den istifa etti, hemen kendisine parti buldu !

CHP İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz partisinden istifa etti. Cengiz, TBMM Başkanlığı’na gönderdiği dilekçesinde, CHP üyeliğinden istifa ettiğini kaydetti. Cengiz’in istifa dilekçesini gruba sunmadan direkt Meclis Başkanı’na sunması da dikkat çekti. KOMİSYONDAN DA İSTİFA ETMİŞTİ Ercan Cengiz, AKP’li dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu’ndan da istifa etmişti. Cengiz, “CHP’li diğer üyelerle arasında yöntem ve soruşturmanın nasıl yürütüleceği konusunda görüş ayrılığı ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’da CHP’li 11 ilçe başkanı istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul teşkilatında 11 ilçe başkanı, milletvekili aday adaylığı için istifa etti. İstifa dilekçelerini alan İl Başkanı Murat Karayalçın, seçilemeyenler olursa yine kapılarının açık olduğu mesajını verdi. Milletvekilliği aday adaylığı için CHP’de 11 ilçe başkanı istifa etti. İl Başkanlığında düzenlenen programda, Bayram Acar (Avcılar), Rıza Akpolat Bahçelievler, Sait Yücel (Bakırköy), İnan Güney (Beyoğlu), Halil Özden (Esenler), Ahmet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sivasspor’da Sergen Yalçın sesleri

Sergen Yalçın

Sivasspor’da götü gidişatın faturası Teknik Direktörü Roberto Carlos’a kesildi. En son dün kendi evinde Başakşehir’e 2-0 yenilen Kırmızı-beyazlı takımın hocası Roberto Carlos istifa etti. Geçtiğimiz sezon geldiği Sivasspor’da çok başarılı bir performans sergileyen Brezilyalı Teknik Adam, bu sezon ise taraftarlara hayal kırıklığı yaşattı. İstanbul Başakşehir karşısında alınan 2-0’lık yenilgi istifanın tuzu biberi oldu. Maç sonrası yapılan toplantıda ayrılık sinyalleri veren ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHK’da Alp gitti,yerine bakın kim geldi

Zekeriya Alp

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, şok bir şekilde görevinden istifa etti. Haftalık basın toplantısının başında, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın, geçen haftaki Beşiktaş maçının ardından kendisine yönelik eleştirilerini barkovizyondan izleten Alp, daha sonra sinirli bir şekilde görevi bıraktığını duyurdu. Alp, istifa kararını açıklamasının ardından şöyle konuştu: “Haddini bilmeyenlerin çoğaldığını görüyorum. Atıp tutmakla bu işler olmaz. Buyurun ben ... Devamını Oku »

  • Tweet