Salı , 10 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: japonya

Etiket Arşivi: japonya

Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz lobisine niye kızdı

Süleyman Yaşar

Bildiğiniz gibi aralarında anlaşıp vatandaşın mevduatını düşük faizle toplayıp ardından topladıkları bu paraları çok yüksek faizlerle yine vatandaşa yatırım kredisi, tüketici kredisi, kart kredisi, otomobil kredisi, konut kredisi olarak satanlara güzelleme yapanlara faiz lobisi adını veriyoruz. Niye yaptık bu kısa açıklamayı? Şundan yaptık, işte bu faiz lobisinin güzelleme yaptığı bankalar Ocak 2015’te kredilerden tam 12,4 milyar lira faiz elde ettiler. ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP’den inanılmaz iddia: ‘Bilal Erdoğan ve IŞİD…

bilal-erdogan-in-oy-verirken-cekilen-fotografi_609570

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi. “IŞİD tarafından idam edilen iki Japon rehine konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 4 Şubat günü Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile görüştüğü iddiaları Türk ve uluslararası basına yansımıştır.” diyen Yeniçeri, TBMM Başkanlığına cevaplanması istemiyle şu soruları yöneltti: ... Devamını Oku »

  • Tweet

Japon foto muhabirinin Suriye’ye gitmesine izin yok

isid_elindeki_iki_japon_rehineden_birini_infaz_ettigini_duyurdu_h43862_2782b

IŞİD’in iki Japon vatandaşını öldürmesinin ardından Japonya Dışişleri Bakanlığı, Suriye’ye gitmeyi planlayan foto muhabirinin pasaportuna el koydu.Foto muhairi Sugimoto, hükümetin bu adımının ifade özgürlüğünün ihlali olduğunu söyledi. Kyodo Haber Ajansı’nın haberine göre, bakanlık temsilcileri ve polis, 58 yaşındaki Yuichi Sugimoto’ya Suriye’ye gitmemesi gerektiği uyarısında bulundu. Sugimoto’nun kararını değiştirmemesi üzerine Başbakanlık bazı adımlar atılması karar aldı. Pasaportunu bakanlık yetkililerine vermemesi halinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bilal Erdoğan, iki rehine için Japonya Başbakanı ile görüşmüş

bilal-erdoğan

IŞİD tarafından idam edilen iki Japon rehine için Türkiye’nin çabaları açıklanmazken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 4 Şubat günü 3 dakikalığına Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile görüştüğü açıklandı. Bilal Erdoğan’ın bu ziyareti için Erdoğan’ın 3 Şubat’taki telefon görüşmesinde talepte bulunduğu belirtildi. Japonya’da Başbakan’ın yaptığı hiçbir görüşme gizlenmediği için, Bilal Erdoğan-Abe görüşmesi de ortaya çıktı. Duygu Güvenç‘in Cumhuriyet gazetesinde yer ... Devamını Oku »

  • Tweet

Japonya Başbakanı ağlayarak intikam yemini etti

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) alıkoyduğu ikinci Japon rehine Kenji Goto’nun öldürüldüğünü açıklamasının ardından bir açıklama yaptı. Gözyaşları içinde açıklama yapan Abe, IŞİD’den intikam almaya yemin etti. Japonya’nın bir süredir kurtarmak için çalıştığı rehin gazeteci Kenji Goto’nun dün IŞİD tarafından öldürüldüğü açıklandı. IŞİD yolladığı kafa kesme videosuyla Japon Başbakan Şinzo Abe’ye mesaj gönderdi. Videonun dünya basınında ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘IŞİD’le rehine takası Türkiye sınırında yapılabilir’

ışid

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), bugün gün batımına kadar Ürdün’de tutuklu bulunan Iraklı mahkum Sacide el Rişavi’nin Türkiye sınırına getirilmemesi halinde Ürdünlü rehine pilotun öldürüleceği tehdidine bulundu. Tehdit, YouTube’da yayımlanan ve Japon rehine Kenji Goto’ya ait olduğu öne sürülen bir ses kaydında yer aldı. Kaydın gerçek olup olmadığı henüz teyit edilmiş değil. Japonya ses kaydı üzerindeki incelemelerin devam ettiğini açıkladı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kötü haber geldi..IŞİD Japon rehinenin de kafasını kesti

ALCAK

IŞİD, elindeki iki Japon rehineden birini ilan ettiğini duyurdu. İnternette yayımlanan bir videoda, rehinelerden Kenji Goto, diğer rehine Haruna Yukawa’nın kafasının kesilerek infaz edildiğini söylüyor. IŞİD, 20 Ocak’ta Yukawa ve Kenji Goto’nun görüntüsünü yayımlayarak, rehinelerin hayatlarına karşılık Japon hükümetinden “fidye olarak 200 milyon dolar” istemişti. Terör örgütünün Tokyo’ya tanıdığı 72 saatlik süre, dün sabah TSİ 07.00’da sona ermişti. DHA Devamını Oku »

  • Tweet

Japonya’da yine Abe

JAPAN-ELECTION/

Japonya’da Başbakan Şinzo Abe liderliğindeki Liberal Demokrat Parti, resmi olmayan sonuçlara göre, erken seçimlerden kesin zafer elde etti. Sandık çıkış anketlerine göre Abe’nin muhafazakar eğilimli partisi, 475 sandalyeden 294’ünü kazandı, ancak yine koalisyon ortağı Komeito ile birlikte 328 milletvekiline ulaşabildi. Resmi sonuçlar da böyle olursa, parlamentonun alt kanadında üçte ikilik çoğunluğu elde eden Abe liderliğindeki koalisyon 4 yıl daha ülkeyi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Naomi Campbell Bodrum’da işletmeci olacak

Campbell

Dünyaca ünlü İngiliz model Naomi Campbell’in bu yaz sıklıkla geldiği Bodrum’daki detoks merkezini satın almak istediği, olumsuz yanıt alınca ortaklık için öneri sunduğu ve bu kapsamda önümüzdeki aylarda işletme sahibiyle görüşeceği bildirildi. İngiliz, Alman, Japon ve Hollandalı iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimlerinin akın ettiği ‘The Detoks Bay’ adlı detoks merkezinin işletmecisi, aynı zamanda AFM sinemalarının kurucusu Sedat Akdemir, ... Devamını Oku »

  • Tweet