Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: kadın cinayeti

Etiket Arşivi: kadın cinayeti

Kadına şiddetin son kurbanı gözyaşlarıyla uğurlandı…

genc-kadin-son-yolculuguna-ugurlandi-5609545

Yalova’da eski eşi Bülent Diler tarafından 9 yerinden bıçaklanarak öldürülen 2 çocuk annesi, 31 yaşındaki Seda Camgöz, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Yakınları, Seda Camgöz’ün 5 ve 2.5 yaşındaki çocuklarını üzülmemesi için cenaze törenine getirmedi.   Cinayet, dün Sabah işlendi. Özel bir dershanenin halkla ilişkiler biriminde çalışan Seda Camgöz, sabah işe geldikten sonra, kahvaltılık almak için dışarı çıkınca, yolda karşılaştığı, ... Devamını Oku »

  • Tweet

İkinci Özgecan vahşeti…Genç kadını öldürüp cesedini yaktılar !

malatyakadın

Özgecan Aslan  cinayetine benzer bir vahşet de Malatya’da yaşandı. 2 çocuk annesi Fidan Kaya yakılmış haldeki cesedi boş bir arazide bulundu. İhbar üzerine Develi Mahallesindeki araziye giden güvenlik güçleri, vücudunun büyük bölümü yanmış bir kadın cesediyle karşılaştı. Akçadağ Devlet Hastanesi’ne getirilen cesedin, 2 çocuk annesi 33 yaşındaki Fidan Kaya’ya ait olduğu anlaşıldı. Fidan Kaya’nın ailesinin, 6 gün önce kızlarının kayıp ... Devamını Oku »

  • Tweet

Savaştan beter..Çocuğunun önünde hamile eşini kurşuna dizdi!

konyacınayet

Konya Ilgın İlçesi’nde 35 yaşındaki Ali C., 2 çocuğuyla evi terk edip ailesinin yanına yerleşen aynı yaştaki 4 aylık hamile eşi Fatma C.’yi iddiaya göre, 7 yaşındaki oğlunun gözleri önünde ‘O çocuk benden değil’ diyerek tabancayla vurup öldürdü. Olay, dün saat 18.00 sıralarında Ilgın İlçesi’ne bağlı eskiden belde statüsünden olan Yukarı Çiğil Mahallesi’nde meydana geldi. 7 ve 4 yaşında 2 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tüm deliller toplandı

özgecan

Mersin’deki Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili soruşturmada tüm deliller toplandı. Soruşturmaya ilişkin iddianame için Ankara’dan gelecek otopsi raporu bekleniyor. Soruşturmaya bakan savcının, 3 zanlı için de ağırlaştırılmış müebbet talebinde bulunacağı belirtiliyor. Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesinin ardından başlatılan inceleme tamamlandı. Soruşturmada tek eksik belge, özgecan’a ait otopsi raporu. Ankara’dan gönderilecek rapordan sonra iddianame tamamlanacak. Sanıklar Suphi Altındöken, Necmettin Altındöken ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suç kadında aranıyor

özgecan

Kadına yönelik şiddet davalarında erkeklere iyi hâl indirimi uygulanıyor. Avukat Eren Keskin, “Yargıda erkeklerden yana bir bakış açısı var. Ölende suç aranıyor” dedi. Cinsel saldırı davalarında iyi hâl ve takdir indiriminin uygulanmaması gerektiğini söyleyen Avukat Eren Keskin, “Yargıda erkeklerden yana bir bakış açısı var. Sanıklara, ‘Kadın bir şey yapmıştır da, erkek bunu yapmıştır’ denerek indirim uygulanıyor” dedi. Mersin’de 20 yaşındaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir kadın cinayeti daha! Sevgilisini araçtan atıp…

antalya

Antalya’da, park halindeki otomobilde sevgilisi 29 yaşındaki Şahin K. ile tartışan 23 yaşındaki Hüsne Aslan, araçtan inip gitmek istedi. Sinirlenen Şahin K. aracı aniden hareket ettirince Hüsne A.’nın araçtan atladığı iddia edildi. Aracın arka tekeri başının üzerinden geçen Hüsne A. olay yerinde yaşamını yitirdi. İddiaya göre Şahin K. ile bir avukatlık bürosunda sekreterlik yapan sevgilisi Hüsne A., dün gece bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başına poşet geçirdi, zehirledi, boğdu ama ‘saygı’ indirimi aldı !

adalet

Ankara’da, başına poşet geçirdiği kadını, ağzına tüp hortumu bağlayıp hem boğup hem zehirleyerek öldüren katile verilen ömür boyu hapis cezası, mahkemedeki ‘saygısı’ nedeni ile 25 yıla çevrildi. Hürriyet’te Mesut Hasan Benli’ni haberine göre ülke  Mersin’de Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesini tartışırken, bir kadın cinayeti davasında daha sanığın mahkemedeki saygılı tutumu, iyi hal indirimine gerekçe yapıldı. Dava dosyasına göre, Yunus Doğan, Ankara’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Emsal niteliğinde karar…Tahrik indirimi bitti

kadin-siddet

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, bir süredir ayrı yaşadığı ve daha önce defalarca şiddet uygulayıp tehdit ettiği eşini, sokak ortasında kurşun yağmuruna tutarak öldüren kocanın cezasında haksız tahrik indirimi yapılmasına karşı çıktı. Kurul, kocanın “Eşim beni aldattığını söyledi, tahrik oldum onun için ateş ettim” şeklindeki savunmasını dikkate alarak cezasında indirim yapan mahkeme kararını kaldırdı. Kadın cinayetlerindeki artış ve cinayetleri işleyenlere tahrik ... Devamını Oku »

  • Tweet

Almanya’ya kadın cinayeti ihraç ettik

kadına-şiddet

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın önceki günlerde yaptığı açıklamaya bir yalanlama da 2013 Almanya suç istatistikleri raporundan geldi. Rapora göre Almanya’da eş cinayetine kurban giden kadın sayısı 80 iken bunun 18’inin Türk olduğu ve cinayetlerin Türkler tarafından işlendiği belirtildi. Ensar Vakfı’nın düzenlediği ‘Ensar Buluşmaları’ etkinliğinde konuşan Bakan Ayşenur İslam, kadın cinayetleri hakkında tartışma yaratan açıklamalarda bulunmuştu. İslam’ın Türkiye’deki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kendin yat kuluçkaya

Esmeray

Ben cinsiyet geçiş ameliyatı olmadan önce çok düşündüm bir çocuğum olsun diye. (Cinsiyet değişimi geçiren her birey üreme yeteneğinden yoksun kalıyor.) Hattâ gönüllü anne arayışına bile geçtim ve buldum da. Tabii ki tıbbi yoldan dölleme ile olacaktı olsaydı eyer. Sonrasında çok düşündüm ve vazgeçtim. Bir çocuğunun olması ille de senin kanından olması şart değil; bakıma muhtaç o kadar çocuk var ... Devamını Oku »

  • Tweet