Pazar , 10 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Kadir İnanır

Etiket Arşivi: Kadir İnanır

Akil insanlar heyeti öyle bir yere gitti ki..Kadir İnanır’dan çok sert uyarı!

1

Kuzey İrlanda barış sürecini inceleyen ve Birleşik Krallık ile İrlanda’yı kapsayan geziye katılan akil insanlardan sinema sanatçısı Kadir İnanır, ‘çözüm süreci’ için ‘Süreçten elini çekenin eli yanar’ dedi.   Milliyet gazetesinden Nevsal Elevli’nin haberine göre Londra merkezli sivil toplum kuruluşu Demokratik Gelişim Enstitüsü (DPI) Türkiye’den akil insanların katılımıyla Birleşik Krallık ve İrlanda’ya bir gezi düzenledi. Varlık amacını ‘barış ve demokrasinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

İzleme heyetindeki isimler belli oldu…İşte o isimler

heyet

İzleme heyetindeki isimler belli oldu. Heyetteki 4 isim belli oldu. CNN Türk’te yer alan habere göre Çözüm Süreci’nde izleme heyetinde yer alacak isimler belli oldu. 9 isim üzerinde mutabakat sağlanmış durumda. Heyette yer alacak 6 kişinin isimleri şöyle: Kadir İnanır, Deniz Ülke Arıboğan, Avni Özgürel ve Öztürk Türkdoğan, Hilal Kaplan ve Ahmet Taşgetiren… Bu isimler izleme heyetinde yer almak istemezlerse ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sırrı Süreyya-Kadir İnanır zirvesi

kadir-inanır

İmralı’ya gidecek heyette yer alacağı iddia edilen Kadir İnanır ile HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, İstanbul’da Cihangir’de sürpriz bir buluşma gerçekleştirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder, “Soruları bana değil ağama sorun” derken, İnanır da “Sırrı kardeşimden de ötedir” dedi. radikal.com.tr’de yer alan habere göre, HDP’den gelen milletvekili adaylığı teklifini geri çeviren ve adı İmralı’ya gidecek isimler arasında geçen Kadir İnanır, önceki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve Kadir İnanır İmralı’ya gidiyor !

kadırhdp

Hükümet ile HDP heyetinin yaptığı ortak açıklamanın ardından HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken’den gelen açıklamalar ‘izleme heyeti’ni gündeme getirdi. Ortaya konan ‘niyet beyanı’nın Öcalan tarafından birinci aşama olarak belirlendiğini ikinci aşamanın ise onaylama aşaması olacağını söyleyen Baluken, “Çağrının ikinci aşaması Sayın Öcalan tarafından yapılacak. Meclis bünyesinde kurulacak bir komisyonunun ve sivil toplumun devreye girmesini önemsiyor. Bu Meclis komisyonunun Kürt ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Kadir İnanır HDP adayı olacak mı…İşte kesin kararı !

kadırın

HDP, Kadir İnanır’a 7 Haziran’daki genel seçimde milletvekili adayı olması için teklif götürdü. Meclis Grup Toplantısı’nın ardından HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a Kadir İnanır’ın HDP’den aday olup olmayacağı soruldu. “SAĞLIK NEDENİYLE..” Demirtaş Kadir İnanır’ın adaylığına ilişkin “Sağlık nedeniyle aday olamayacak” dedi. Selahattin Demirtaş, daha önce katıldığı bir TV programında, “Kendisiyle görüşeceğiz, ikna edebilir miyiz bilmiyorum. İlla da milletvekili olmasına gerek ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘O da Deli İbrahim kıyafeti giyseydi!

ANKARA. CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN FILISTIN DEVLET BASKA

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı tarihte kurulan 16 Türk devletinin temsili asker kostümleriyle karşılayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ‘Deli İbrahim‘ göndermesi yaptı. Habertürk TV ekranında dünkü “Türkiye’nin Nabzı” programında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Selahattin Demirtaş, ‘Ak Saray’ın askerleri‘ ve gelecek seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi fikri olan ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Amacımız hükümet olup devleti ele geçirmek değil’

selahattin-demirtas

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Demirtaş, HDP’nin seçimlere parti olarak gireceğini yineledi. Demirtaş, CHP -HDP ittifakı değerlendirmelerini de kesin bir dille yalanladı. Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Habertürk TV’de Türkiye’nin Nabzı programında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı. Demirtaş’ın açıklamalarından önemli satırbaşları şöyle: HDP’nin 2015 seçimlerine parti olarak girme kararı değişir mi? HDP, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sanatçı Kadir İnanır’ın yeni misyonu!

Batman Belediyesi tarafından düzenlenen, ‘5’inci Yılmaz Güney Kürt Film Festivali’ne katılan sinema oyuncusu ve bir dönem Akil İnsanlar Heyeti üyeliği yapan Kadir İnanır, “Barış için halkların kardeşliğine inanan, şartlar ne olursa olsun barışa inanan bir yüreğe sahibim. Çözüm süreci ile barışın öncüsü olacağım” dedi. Batman Yılmaz Güney sinemasında devam eden festival kapsamında, kalabalık bir sinemaseverle birlikte ‘Katırcılar’ filmini izleyen Kadir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadir İnanır, HDP’den aday olacak mı?

KADİR

Sinema sanatçısı Kadir İnanır, 5. Yılmaz Güney Kürt Kısa Film Festivali’ne katılmak için geldiği Batman’da, Hakların Demokratik Partisi’nden (HDP) milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi. İnanır, gazetecilerin söz konusu iddialarla ilgili sorusu üzerine, “Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum” dedi. Sözlerini, “Aktif siyaset yapmak isteseydim 5 dönemdir yapardım” şeklinde sürdüren İnanır, şunları kaydetti: “Hiç böyle bir şey düşünmedim. Şimdi de emek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş: Hüda-Par tuzağa düşmesin; iki tarafa da sızma var

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre’de Hür Dava Partisi (Hüda-Par) ile HDP arasında Cizre’de yaşanan gerilimi gidermek için çalıştıklarını belirterek, “Cizre’de devlet provokasyonu var. Hüda-Par bu tuzağa düşmesin; iki tarafın içine de sızmalar var” dedi. Demirtaş, Paris’te Charlie Hebdo dergisinde 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilgili Böyle bir vahşeti amasız hepimiz kınıyoruz, lanetliyoruz” diye konuştu. ... Devamını Oku »

  • Tweet