Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Kamp Armen

Etiket Arşivi: Kamp Armen

Hukukçular Kamp Armen için biraraya geliyor

11trfs1kamparmen

Ermeni Yetimhanesi’nin yıkılmaması için Nöbeti 5’inci gününde. Devletin el koyduğu Kamp Armen’in tekrar Ermeni Cemaati’ne verilmesi için hukukçular biraraya geliyor.   Hrant Dink ve Rakel Dink’in de kaldığı Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin yıkımının durdurulması için gönüllülerin nöbeti sürüyor. Devletin el koyduğu yetimhanenin tekrar Ermeni Cemaati’ne geçmesi için çok sayıda hukukçu bugün bir araya geliyor. Kampta çocukken sekiz yılını geçiren Garabet Orunöz ... Devamını Oku »

  • Tweet

Rakel Dink Kamp Armen’de

kamp

‘Bu kampın her bir adımında gerçekten biz çocukların unutulmayacak anıları var. Bu anılara saygı gösterilmesini istiyoruz. Bu dökülen emeğe nasıl yoktan var edildiğinin farkına varılmasını istiyoruz’     Gazeteci Hrant ve eşi Rakel Dink’in yanı sıra 1500 çocuğun yetiştiği “Kamp Armen” olarak bilinen Tuzla Çocuk Kampının mülk sahibi tarafından yıkımı tepkiler üzerine durdurulmuştu. Yıkıma karşı nöbet tutan kişilere destek için ... Devamını Oku »

  • Tweet

Rakel Dink’ten Kamp Armen isyanı… “Hrant’ın en büyük arzusu…”

554b0a8104207c22f4f58c6b

Katledilen gazeteci Hrant Dink’in eşi Rakel Dink, kendisinin de çocukluğunu geçirdiği, ardından da yöneticiliğini yaptığı Kamp Armen’in dün sabah saatlerinde yıkılmaya başlamasına kayıtsız kalamadı. Dink bir yazı kaleme alarak, “İnsanlığa yakışmayacak bir durum bu. Ölenlere son arzun nedir diye sorarlar ya… Eşimin en büyük, ilk arzularından biriydi Kamp Armen’in ayakta kalması” dedi. Agos’ta yer alan yazısında Tuzla Çocuk Kampı olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hrant Dink’in yuvasını yıktılar

CEU7lRTWMAAZEpd

Hrant Dink ve eşi Rakel Dink’in de kaldığı Tuzla Ermeni Yetimhanesi olarak bilinen Kamp Armen’in büyük bölümü dün iş makinelerinin darbeleriyle yıkıldı. Tepkiler üzerine yıkım durduruldu. Sosyal medya üzerinden yürütülen kampanyada yıkımın iptal edilmesi istendi. Kamp Armen olarak bilinen Tuzla Ermeni Yetimhanesi’ne dün sabah 10:00 sularında iş makineleri geldi. İş makineleri kamp binasının büyük bir kısmını yıktı. Tuzla Ermeni Yetimhanesi2nde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dink’in büyüdüğü yetimhaneyi yıkıyorlar…Sosyal medya ayakta!

44

Aralarında öldürülen Agos gazetesi genel yayın yönetmeni Hrant Dink de dahil yetim Ermeni çocuklarının yetiştiği Kamp Armen Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin Mayıs ayında yıkılması gündemde. Kamp Armen’in bulunduğu araziye lüks villalar yapılması planlanıyor.   Sosyal medyada  #KampArmen başlığı altında tepkilerini dile getiren kullanıcılar “Kamp Armen’i sermayeye vermeyeceğiz” diyor.     Gedikpaşa’daki Ermeni Protestan Kilisesi, Kamp Armen için araziyi 1961 yılında Tuzlalı ... Devamını Oku »

  • Tweet