Pazar , 29 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: kanser

Etiket Arşivi: kanser

Hekimleri bölen ameliyat

jolie

İki sene önce yaptırdığı testlerde yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 yumurtalık kanseri riski taşıdığını öğrenen Angelina Jolie memelerini aldırmıştı. Jolie’nin yumurtalıklarını da aldırdığını açıklamasının ardından Taraf’a konuşan uzmanlar, Jolie’nin hem büyükannesini, hem annesini hem de teyzesini bu hastalıktan kaybettiğini hatırlatarak vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. YUMURTALIK KANSER TEDAVİSİ Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Cenk Kiper, “Hastaya henüz kanser teşhisi konulmamışsa, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Kayahan’dan çok kötü haber..

22

Kanser tedavisi gören Kayahan durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alındı. 29 Mart’ta 66’ncı yaşını kutlayacak olan sanatçı için dün “kritik bir dönemde olduğu” ve “hastaneden her an acı bir haberin gelebileceği” yorumları yapılmıştı. HER ŞEY DAHA İYİ OLACAK İNŞALLAH Bu haber üzerinesosyal medya hesaplarında Kayahan’la fotoğrafını paylaşan eşi İpek Açar ise şu mesajı yayınladı: “Büyük sevginiz, dualarınız, güzel dilekleriniz ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kayahan’dan kötü haber…

22

29 Mart’ta 66 yaşını kutlamaya hazırlanan sanatçı, güçsüz düşünce, İpek Açar eşini hastaneye kaldırdı. Hürriyet’te yer alan habere göre Eşi Açar’ın dönem dönem kemoterapi tedavilerine devam eden Kayahan’ın başından, bir an olsun ayrılmadığı öğrenildi. Sanatçıyı ziyaret eden ilk isim ise Nilüfer oldu. Şu anda sağlık durumu iyiye giden Kayahan’ın, Nilüfer’e hasta yatağında “Hadi iyileşince bir de televizyon programı yapalım” diye ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ölüme ‘tahliye’ ettiler…Bir hasta mahkum daha öldü !

hastamahkum

Ölüm sınırına yakınlaştıktan sonra tahliye edilen kanser hastası Abdulsamet Çelik hayatını kaybetti. Hasta tutuklu olan ve bir süre önce hastalığı nedeniyle tahliye edilen Abdulsamet Çelik tedavi gördüğü İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesinde bu sabah hayatını kaybetti. Hastanede kemoterapi tedavisi sürerken yaşamını yitiren Çelik’in cenazesi öğle namazı ardından toprağa verilmek üzere memleketi Mardin’e gönderilecek. 22 YIL CEZAEVİNDE KALDI Abdülsamet Çelik, 22 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir hasta mahkum daha öldü!

aslan

Türkiye’nin kanayan yarası olan cezaevleri ve özellikle hasta mahkumların durumu her geçen gün ağırlaşıyor. Son olarak kanser olması ve cezaevinde kalamaz raporuna rağmen iki ay geç tahliye edilen Abdülmecit Arslan yaşamını yitirdi. 2007 yılında Muş, Genç, Kulp üçgeninde bulunan Şenyayla bölgesinde askerler ile  PKK’lılar  arasında yaşanan çatışmada ağır yaralı olarak gözaltına alınan Abdülmecit Arslan (26), “Devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yanlışlıkla kelliğin tedavisini buldular

kellik

İspanya Kanser Araştırmaları Merkezi’nde araştırma yapan uzmanlar, farelere anti enflamatuvar ilaçlar verdi. Çalışmada enfeksiyonlarla savaşmak için bağışıklık sistemi güçlendirilirken ölü dokuların temizlendiği ortaya çıktı. Hürriyet ‘te yer alan habere göre, Dr. Mirna Perez-Moreno’ya göre makrofaj denilen ve kök hücrelerin yanında bulunan bölgelerin saçın büyümesinden sorumlu olduğu anlaşıldı. Bu da saç nakline gerek olmadan foliküller beslenerek saçların yeniden uzamasının sağlanabileceğini gösterdi. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kentsel dönüşümde kanser tehlikesi

kent

Kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul’un pek çok ilçesinde afet riskli alanlarda binalar yıkılırken yeterli tedbirin alınmaması büyük bir tehlikeyi beraberinde getiriyor. Özellikle eski binaların çoğunda (hem beton malzemeleri hem iç malzemeler) kanserojen madde olan asbestin kullanıldığı biliniyor. Bu madde, binalar yıkılırken kristal iğnecikler şeklinde toz halinde havaya dağılıyor. Bölgede bulunan kişiler solunum yaptıkça madde akciğerlere yerleşiyor ve kansere yol açabiliyor. Yıkılan ... Devamını Oku »

  • Tweet