Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: karayılan

Etiket Arşivi: karayılan

Karayılan: ‘HDP yüzde 11’le barajı aşamaz, hile yapar, geçersiz sayar veya çalarlar’

murat-karayılan

CK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, HDP’nin yüzde 10 seçim barajını aşabilmesi için asgari yüzde 12-13 oy oranına ulaşması gerektiğini savundu. Karayılan, “HDP’nin 10.5-11 oy ile barajı aşamayacağını düşünüyorum. Çünkü, hile yapar, oyları geçersiz sayar veya çalarlar” dedi. SEÇİM SONUNA KADAR HİÇBİR BİÇİMDE ŞİDDETE YÖNELMEYECEĞİZ Uydu aracılığıyla Avrupa’dan PKK çizgisinde yayın yapan Med Nuçe kanalında, Karayılan’la Kandil’de yapılan röportaj yayınlandı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Karayılan: ‘Erdoğan ve arkadaşları seçimler için askeri ölüme sürüyor!’

1788327_1

PKK yöneticisi Murat Karayılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının, seçimleri kazanmak için bazı askerlerin ölmesini istediğini ileri sürdü.   Karayılan, “Uludere’de açık bir şekilde askerleri arkadaşlarımızın önünde dolaştırıyorlar. Belki bazı arkadaşlarımız tahrik olur, ateş eder ve bir kaç asker ölür diye düşünüyorlar. Yine Şemdinli’de de öyle yapıyorlar. Açık ki Erdoğan ve arkadaşları seçimlerde kazanmak için bazı askerlerin ölmesini ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş..Karayılan bombası:’Öcalan yeniden tecrite alındı.. Bu savaş nedeni’

karayılan

PKK’nın en önemli isimlerinden KCK Yürütme Konseyi üyesi ve Halk Savunma Merkezi Komutanı Murat Karayılan, çözüm sürecine ilişkin kritik değerlendirmelerde bulundu. PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın yeniden tecride alındığını belirten Karayılan, “Bu bizim için savaş gerekçesidir” uyarısında bulundu. Karayılan  Yeni Özgür Politika Gazetesi’ne  konuştu.   Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit politikasının tekrar yürürlüğe konulmasının tehlikeli bir girişim olduğunu söyleyen Karayılan, ”Bir aydan fazladır ... Devamını Oku »

  • Tweet

Karayılan ‘Türbe operasyonunun’ tüm bilinmeyenlerini anlattı !

karayılan

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Süleyman Şah Türbesi Operasyonu’nun PYD ve YPG’nin bilgisi ve onayı gerçekleştirdiğini belirterek, “tamamen tartışılmış, konuşulmuş ve karşılıklı çıkarlar temelinde ortak bir plan doğrultusunda uygulanmış bir harekat söz konusudur” dedi.ANF’nin sorularını yanıtlayan Karayılan’ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle: “YPG Genel Komutanlığı’nın ve temsilcilerinin yaptığı açıklamalara göre, Türk devlet yetkilileri bu operasyonla ilgili olarak Kobanê Kanton ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yazık değil mi bu ülkeye

Namık Çınar

Çok mutsuzum dostlarım, çok! Bu gidişatı artık kaldıramıyorum. Böyle olmaz! Herkes yanındakine çimdik atsın! Uyarsın! Uyandırsın! Batı uygarlığına en yakın bir Doğu toplumu iken, dünyanın gözü önünde çöken İslâm âleminin sorunlarını üstlenerek aynı yıkımın taliplisi ve parçası olmak, nasıl bir aklın ürünüdür; herkes bir kere daha ele alsın! Hollanda gibi, İngiltere, Fransa, Almanya gibi olmak varken; nedir bu Irak’a, Suriye’ye, ... Devamını Oku »

  • Tweet