Salı , 31 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: kemal dervış

Etiket Arşivi: kemal dervış

TAZ: ‘AKP hükümeti, AKP’li Cumhurbaşkanı’na karşı’

16097_640x360

Alman TAZ (Tageszeitung Die) gazetesi, AKP içinde yaşanan son gelişmeleri “Türkiye’de güç savaşı. AKP hükümeti, AKP’li Cumhurbaşkanına karşı” başlığıyla duyurdu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında karşılıklı sarfedilen sözleri, AKP’de 2002 yılından bu tarafa yaşanan ve dışarıya yansıyan önemli çatlak olarak değerlendiren TAZ, seçimlere iki ay kala AKP’nin güçlü imajının yıpranmaya başladığını yazdı. Bülent ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de ‘Kemal Derviş’ paniği…’Bize ne, bize ne, kabul etmedi ki’

CHP GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Ekonomi Bakanı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş’i olası bir CHP iktidarında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak görev alması için ikna etti. Derviş “vekil olmama” şartıyla teklifi kabul etti. Bu gelişme üzerine AKP Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kemal Derviş’in Kılıçdaroğlu’nun Milletvekilliği teklifini reddetmesi CHP’nin iktidara geleceğine inanmamasından kaynaklanıyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Kılıçdaroğlu ve Derviş buluştu..Anlaştılar…

CHP GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU

Ankara sürpriz bir görüşmeye sahne oldu… www.bahrainair.net’nin  edindiği bilgilere göre bir dönem ekonomiden sorumlu bakanlık da yapan Kemal Derviş CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.Kılıçdaroğlu’nun ‘Kararınızı biliyorum. Bu nedenle milletvekilliği teklifinde bulunmayacağım’ sözleriyle başlayan görüşme sonunda Derviş’in 7 Haziran seçimlerinin ardından CHP’nin iktidara gelmesi halinde dışarıdan bakan olarak kabineye girmeyi ve ekonominin tüm sorumluluğunu almayı kabul ettiği öğrenildi.   Devamını Oku »

  • Tweet