Perşembe , 14 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: kenan evren

Etiket Arşivi: kenan evren

Bülent Ersoy’dan Evren’e: Acımasız diktatöre hakkımı helal etmiyorum…Asla…Asla…Asla!

ersoy

12 Eylül döneminde sahneye çıkması yasaklanan Bülent Ersoy, Kenan Evren’in ölümünün ardından Show Haber’e konuştu. Ersoy, ‘Kenan Evren’e hakkımı helal etmiyorum’ dedi. Devamını Oku »

  • Tweet

Kayıp yakınlarından Kenan Evren’e: ‘Berfo Ana onu bekliyor’

cemil-kırbayır

12 Eylül askeri darbesinin lideri Kenan Evren’in Ankara’daki cenaze töreniyle aynı saatlerde İstanbul’da protesto eylemleri düzenlendi. Öğle saatlerinde Galatasaray Meydanı’nda ardı ardına toplanan iki farklı grup, Kenan Evren’in ölümüne ilişkin benzer açıklamalar yaptı. 78’liler Girişimi, 12 Eylül Askeri Darbesi sonrası idam edilenleri saygı duruşu yaparak anarken, basın açıklamasında Kenan Evren’in darbeci rejiminin bugün de devam ettiği vurgulandı. “Cumartesi Anneleri” olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

LeMan’ın Evren kapağı Erdoğan’ı çıldırtacak

leman

Haftalık mizah dergisi LeMan, yeni sayısının kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren’i buluşturdu.   LeMan’ın kapak çiziminde, Evren’in resmi üzerinde “#Kötübilirdik” etiketi yer alırken, Erdoğan’ın da 12 Eylül darbesi ürünü olduğunu vurgulayan “Olmasaydın olmazdık” ifadeleri yer alıyor.   Devamını Oku »

  • Tweet

MHP Milletvekili Adayı Kenan Evren’i övdü, Bahçeli’nin talimatıyla istifa etti

mhp

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı İsa İlyasoğlu, sosyal medyada Kenan Evren’i öven paylaşımları nedeniyle istifa etti.   MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, genel başkanlarının bilgisi ve talimatları dahilinde İlyasoğlu’nun istifasının istendiğini belirtti.   MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı İsa İlyasoğlu, sosyal medyadaki hesabından, bugün toprağa verilen 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile ilgili övgü dolu paylaşımlarda bulundu. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Evren’in cenazesindeki protestocu öyle bir isim çıktı ki !

KENAN EVREN (1)

Darbeci Kenan Evren bugün gömülüyor. Evren için önce Genelkurmay Karargahı’nda askeri tören düzenlendi. Evren’in Akseki Camii’ndeki cenaze namazı sırasında ise imam helallik istediği sırada protestoda bulunan iki kadın “Haram olsun” diye bağırdı. Hakkımı helal etmiyorum’ diye bağıran kadınlardan birinin Ülkücü Hareketin önde gelen isimlerinden olan Yılma Durak’ın eşi  Lamia Durak olduğu öğrenildi.     YILMA DURAK KİMDİR     Ülkücü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan, Evren’in cenazesine katılıyor mu.. İşte cevabı

cumhurbaskani-adayi-recep-tayyip-erdogan-43828

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren’in cenazesine katılmayacağını açıkladı. Haber Türk gazetesinden Nihal Bengisu Karaca, Erdoğan’ın Belçika dönüşü uçakta yaptığı açıklamaları haberleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kenan Evren vefat etti. Devlet töreni olacak mı? Katılacak mısınız?” sorusuna şöyle yanıt verdi:   Cumhurbaşkanlarının defniyle ilgili “Törenler nasıl yapılır, kimler katılır ya da katılmaz ve ölen bir cumhurbaşkanı’nın ailesinin tasarrufları ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kenan Evren ölmedi, anayasamızda yaşıyor!

hertaraf

  YUSUF ENGİN*/ 1980 darbesinin “kudretli komutanı” Kenan Evren’in öldüğü bugünlerde, darbecilerin inşa ettiği bu seçim sistemin de bir şekilde gömülmesi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız için bir basamak daha çıkmış olduğumuz anlamına gelecektir.     Haziran ayı içerisinde yapılacak seçimlerde terörizme ve silahlı eylemlere karşı olan bir kısım halkımız HDP’ye, içi boş milliyetçi söylemlerden ve ırkçılıktan hoşlanmayan bazı kimseler MHP’ye, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ne de olsa babasının kızı…Evren ‘iyi yürekli , babacan insanmış ‘

senaygurvit

Hayatını kaybeden darbeci Kenan Evren’in kızı Şenay Gürvit Mirgün Cabas ile Her Şey programına katıldı. Gürvit babası Kenan Evren hakkında gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu. Şenay Gürvit şu ifadeleri kullandı; “Babacan bir insandı. İyi yürekli insandı, herkesin iyiliğini isterdi. Bunların böyle olacağını biliyorduk. Bunları hak etmedi. O günden bugüne aynı anayasayla yönetiliyoruz. İşlerine gelince anayasa değiştirilsin diyorlar. Halka yanlış bilgiler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Başbakanlığa başvuruda bulunan darbe mağdurları: Evren’e devlet töreni yapılmasın

kenan-evren

Darbe mağdurları, 12 Eylül Askeri darbesinin mimarı Kenan Evren için yapılacak devlet töreninin engellenmesi için Başbakanlığa başvurdu. Başvuruda, devlet törenin darbe mağdurunun yaralarını yeniden kanatacağı belirtilerek, “Törene engel olunmamasını ağır hizmet kusuru” sayacakları belirtildi. Mesut Hasan Benli’nin Hürriyet’te yer alan haberine göre, avukatArif Ali Cangı, 12 Eylül döneminde cezaevinde yaşamını yitirenlerden Abdullah Gülbudak’ın kızı Senem Gülbudak, darbe döneminde uzun süre ... Devamını Oku »

  • Tweet

Evren’in ölüm nedeni hakkında flaş iddia…Organ yetmezliği değil…

kenan_evren_oldu_haberi_sosyal_medyayi_salladi_1424985899_8756

12 Eylül askeri darbesinin lideri, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in (98) ölüm nedenine ilişkin çok çarpıcı bir iddia dile getirildi. İddianın sahibi TV6 Haber Koordinatörü Gülümhan Gülten.. Gülten’in iddiasına göre  Mart 2012’den itibaren yaşlılığa bağlı bir dizi rahatsızlık nedeniyle Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedaviye alınan Evren yaklaşık 10 gün önce yatağından düştü.  Kalça kemiği ile kolunu kıran Evren’in yakın ... Devamını Oku »

  • Tweet