Çarşamba , 31 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: Kış Uykusu

Etiket Arşivi: Kış Uykusu

Ceylan, Akademi’ye yine uzun geldi

Kis-Uykusu

Yabancı Dilde En İyi Film Oscar adaylığı için yarışacak dokuz film açıklandı. 83 ülkeden adayların yarıştığı listeye, Türkiye’den Nuri Bilge Ceylan’ın Altın Palmiye’li filmi, Kış Uykusu giremedi. Ceylan’ın bundan önce Cannes’da Jüri Büyük Özel Ödülü kazanan filmi Bir Zamanlar Anadolu’da Oscar yarışına giremeyince, 2 saat 37 dakikalık süresiyle, Akademi üyeleri için uzun olduğu yorumları yapılmıştı. Ceylan’ın Kış Uykusu’nun listede olmamasına ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Kış Uykusu’ Oscar’dan elendi

Kis-Uykusu

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’da Altın Palmiye ödülü kazanan Kış Uykusu filmi, 87’nci Oscar adayları için yapılan ön elemede elendi. Ön elemede belirlenen 9 yabancı film Los Angeles’ta açıklandı. demokrathaber‘de yer alan habere göre Oscar’da yarışacak 9 yabancı film şöyle: Arjantin’den “Wild Tales”, Damián Szifrón  (Yönetmen). Estonya’dan “Tangerines,” Zaza Urushadze,  (Yönetmen). Gürcistan’dan “Corn Island,” George Ovashvili,  (Yönetmen). Moritanya’dan “Timbuktu,” Abderrahmane ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bob Geldof’tan Erdoğan’a ‘diktatör’ göndermesi

Bob Geldof,

Dünyaca ünlü sanatçı ve aktivist Bob Geldof, Türkiye’nin dışarıda marka olması için hükümet tarafından desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Marka yaratmaktan bahsediyorsunuz. Ancak Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazanan ‘Kış Uykusu’ filminin hükümet tarafından neden desteklenmediğini anlayamıyorum” dedi. Geldof, “Devlet nasıl olur da bu filmi desteklemez. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ifade özgürlüğüne inanan bir insanım diyor, ancak yapılanlar ortada. Kendisi diktatörlüğün olduğu ... Devamını Oku »

  • Tweet