Cumartesi , 16 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: kopru

Etiket Arşivi: kopru

Erdoğan Almaya’da Alevilere çattı…’Benden daha Alevisi yok’

20140510-erdogan-sinir-1-e1399719777537

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen “Gençlik Buluşması” etkinliğinde konuştu.   Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali’yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok” dedi.   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ilgili bölümü şöyle: Yavuz Sultan Selim Köprüsü bile onları rahatsız etti. Avrupa’da da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik ... Devamını Oku »

  • Tweet

Köprünün halatı koptu! Körfez gemi trafiğine kapatıldı

KÖRFEZ

İstanbul-İzmir yolunu 3.5 saate indirecek otoyolun İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü’nde çekilen halat koptu, İzmit Körfezi gemi trafiğine kapatıldı. Gebze- Orhangazi- İzmir otoyol projesinin İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü inşaatında iki yakayı bir araya getiren kılavuz kablolardan biri bugün saat 16.00 sıralarında koptu. Henüz nedeni bilinmeyen kaza nedeniyle İzmit Körfezi gemi trafiğine kapatıldı. Gemilerin bekleyişinin devam ettiği öğrenildi. Havanın sisli olması ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Köprüyü yuttu… ‘Sis’tanbul manzarası

koprusıs

İstanbul’un bazı bölgelerinde sabah saatlerinden itibaren yoğun sis etkili oldu. Sis, Sarayburnu ve Eminönü bölgesinde ilerleyen saatlerde yoğunlaştı. Sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken; Topkapı Sarayı ve Boğaz Köprüsü de adeta görünmez hale geldi. Yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları’nın saat 06.30’da Kadıköy-Karaköy, Üsküdar-Eminönü vapur seferleri karşılıklı olarak iptal edildi. Saat 07.30 itibariyle de iptal edilen 2 sefer yeniden başladı. Devamını Oku »

  • Tweet

Köprü faciasında flaş karar…

caycuma

Zonguldak’ın  Çaycuma İlçesi’nde, 6 Nisan 2012’de 11 kişinin öldüğü, 4 kişinin kaybolduğu köprü faciası nedeniyle soruşturma izni verilmeyen Çaycuma Belediyesi, Zonguldak İdare Mahkemesi’nce ölen 7 kişinin varislerine toplam 630 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi. İlçenin girişinde bulunan 252 metre uzunluğundaki Çaycuma Köprüsü’nün 48 metrelik bölümünün çökmesiyle köprüde yürüyen 4 kişi ve içinde 11 kişinin bulunduğu minibüs, alttaki Filyos Çayı’na ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saraydan sonra artık köprüsü de var

erdoğan

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden sonra Türkiye’nin 3. büyük köprüsü olan Nissibi Köprüsü yaya trafiğine açıldı. Hürriyet yazarı Vahap Munyar, 33 aylık bir çalışma sonunda tamamlanan Türkiye’nin üçüncü büyük köprüsü Nissibi Köprüsü’ne “Recep Tayyip Erdoğan Köprüsü” ismi verileceğini duyurdu. Adıyaman’da Atatürk Barajı üzerine kurulan, Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak Nissibi Köprüsü’nde iki hafta önce son segmentin yerleştirilmesinin ardından köprü yaya trafiğine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Köprü çilesinde flaş gelişme !

fsm

Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan, 28 Ocak’ta başlayan  FSM’deki çalışmaların tamamlandığını, son rötuşların  kaldığını, normal trafik akışının bugün saat 16.30’dan itibaren normale döneceğini açıkladı. Devamını Oku »

  • Tweet

Köprüde bir şerit çöktü!

yol

Şiddetli lodosun yol açtığı dalgalar, E-5 Karayolu’ndaki Büyükçekmece Köprüsü’nün sol şeridinde 4-5 metre eninde ve yaklaşık 30-40 santimetre derinliğinde çökme meydana getirdi. Büyükçekmece Köprüsü üzerindeki bir şeritte meydana gelen çökme nedeniyle, E-5 Karayolu’nun Edirne istikameti uzun süre trafiğe kapandı. Yol, yapılan çalışmalar sonucu yaklaşık 2,5 saat sonra kısmen trafiğe açıldı. Geçiş, Avcılar yönünde tek şeritten veriliyor. Olay saat 19.30 sıralarında ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul’a çok kötü haber..Köprü gişesi çilesi başlıyor!

kopruuu

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler 25 Ocak Pazar gecesi saat 01.00’den itibaren 2 hafta boyunca 6 gişeden yapılacak. İstanbul Valiliği, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 25 Ocak Pazar gecesi saat 01.00’den 8 Şubat Pazar günü saat 14.00’e kadar 10 gişeden 4’ünün geçişlere kapatılacağını, geçişlerin 6 gişeden yapılacağını duyurdu. 8 şUBAT’A ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul trafiği için iki haftalık kara haber

köprü

İstanbul Valiliği, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 25 Ocak Pazar gecesi saat 01.00’den 8 Şubat Pazar günü saat 14.00’e kadar 10 gişeden 4’ünün geçişlere kapatılacağını, geçişlerin 6 gişeden yapılacağını duyurdu. Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’ndeki test çalışması nedeniyle İstanbul trafiğini iki haftalık ekstra bir yoğunluk bekliyor. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tuğçe’nin adı cadde ve köprüde yaşayacak

tugce

Almanya’da tacize uğrayan 2 kızı korumaya çalışırken  saldırgan tarafından öldürülen  Tuğçe Albayrak’ın adının Offenbach kentindeki bir caddeye ve köprüye verilmesi kararlaştırıldı. OYBİRLİĞİYLE KARAR Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) belediye meclis üyelerinin önerisi önceki gün ele alındı. Öneri, mecliste üyesi bulunan diğer partilerin de ‘evet’ oyu ile kabul gördü. 69 üyeli Belediye Meclisi’nde oturum Tuğçe için saygı duruşu ile başlarken, Meclis ... Devamını Oku »

  • Tweet