Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: korku

Etiket Arşivi: korku

‘2 silahım, yüzlerce mermim var’ diyen Yiğit Bulut durmuyor… ‘Devletin gücünü içlerinde hissedecekler!’

yıgıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘başdanışman’ Yiğit Bulut, Erdoğan’ın yardım taşıdığını iddia ettiği MİT TIR’larında silah olduğunun ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada açıklamalarda bulundu. “İki silahım yüzlerce mermim var, ben ölmeden cumhurbaşkanına kimse dokunamaz” sözleriyle daha önce Erdoğan’a ‘aşırı sevgisini‘ açıkça ifade eden Bulut, Twitter hesabından isim vermeden TIR’lardaki silahların görüntülerini yayımlayan Cumhuriyet gazetesini hedef aldı. Bulut, “Başka ülkelerin güdümünde kendi ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’li bakanın sandık korkusu: ‘Elektrikler kesilirse sandığın üstüne oturmayın, kırılır!’

122600

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimde elektrikler kesilirse seçim sandıklarının üzerine oturulmasına ilişkin açıklamasına tepki göstererek, “Sandığın üzerine kimse oturmasın, hem kırılır, hem de cezası var” dedi. Taner Yıldız, seçim çalışması için geldiği Kayseri’de, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üç fabrikayı ziyaret ederek işçilerle görüştü. Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün tekrarladığı ‘Elektrikler kesilirse sandıkların üzerine oturun’ açıklamasıyla ... Devamını Oku »

  • Tweet

Emre Kınay: “Erdoğan korkumuzdan konuşamıyoruz”

emrekinay

Oyuncu Emre Kınay, Millet Gazetesi’nde Başak Çokan’a verdiği röportajda Türkiye gündemini ve Türkiye’de sanatı değerlendirdi. Sanatçıların son dönemde Cumhurbaşkanı ‘Tayyip Erdoğan korkusu’ nedeniyle konuşamadığını savunan, ancak daha sonra bu sözlerine ‘açıklık getirme’ ihtiyacı hisseden oyuncu Tamer Karadağlı’nın ardından, Duru Tiyatro’nun kurucusu, tiyatrocu Emre Kınay da, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan korkumuzdan fikrimizi beyan edemiyoruz, korkuyoruz” dedi.Millet Gazetesi’nde Başak Çokan’ın haberine göre Kınay son ... Devamını Oku »

  • Tweet

Korku tünelinde yolculuk  

Nurullah Öztürk

Geçen hafta spor medyasının neredeyse tamamına yakını TSYD’nin 52. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Antalya’da biraradaydı. İki gün boyunca futbol dünyasının paydaşları ile birlikte Türk futbolunun sorunları masaya yatırıldı. Spor medyasında gencinden yaşlısına, spor bakanından teknik adamına aklınıza gelen gelmeyen, eski yeni hemen herkes vardı. Bu süreçte konuşulanların bir kısmı gazete sayfalarına yansıdı. Yansımayan varsa o da Şenol Güneş’in çok önemli tespit, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Economist: Erdoğan iş dünyasına korku saçıyor!

İngiliz Economist dergisi son sayısında, Türkiye ekonomisinin gidişatını değerlendirdi. Dergi, zor durumdaki Türk ekonomisinin ucuz petrol sayesinde kısmen toparlandığını yazdı. Economist, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Fethullah Gülen bağlantılı Bank Asya’yı yok etme kampanyası, iş dünyasına korku saçıyor” ifadesine yer verdi. BBC Türkçe’nin aktardığına göre Economist’in Finans ve Ekonomi sayfalarındaki yazı şu tespitle başlıyor: “Türkiye’de muhalefet partilerinin ne kadar zayıf olduklarının bir ölçüsü ... Devamını Oku »

  • Tweet

Belkind: İktidar, elindeki bilgilerin ortaya çıkmasından korkuyor

Myron Belkind

ABD Ulusal Basın Kulübü (NPC) Başkanı Myron Belkind, aralarında gazeteci ve dizi yapımcılarının da yer aldığı kişilere yönelik operasyonları, “Dehşete düştük, hayal kırıklığına uğradık ve sinirliyiz” ifadesiyle değerlendirdi. Belkind, operasyonun ardında ülkede gücü elinde bulunduran kişiler ile alakalı bilgilerin basın tarafından ortaya çıkarılabileceği korkusu olduğunu söyledi. Operasyonlara ilişkin ABD yönetiminden gelen resmi açıklamalara dikkat çeken Belkind, “Bunlar, Ulusal Basın Kulübü ... Devamını Oku »

  • Tweet