Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: korucular

Etiket Arşivi: korucular

PKK’dan çok önemli karar..Karayılan ilk kez açıkladı:’Koruculara artık…

karayılan

PKK’nın en önemli isimlerinden  Murat Karayılan dün akşam  Sterk TV’de katıldığı programda çok önemli bir açıklama yaptı. Karayılan bundan sonra PKK olarak koruculara karşı asla silah kullanmayacaklarını belirtti. İşte Karayılan’ın o sözleri: “Tüm ayaklanma ve isyanlarda, Türkiye devleti Kürdü Kürde kırdırtmıştır. Bize karşı da bunu geliştirmek istedi. Başta gerçekten biz de acemiydik ve hatalarımız oldu. İnsanlarımız da bilinçsizdi. Yoğun baskı uyguladılar ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mardinli Ezidileri IŞİD’le tehdit ettiler

mardin

Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne bağlı Ezidi köylerinde yaşayanlar tedirginler. Son aylarda arazilerini gasp etmek istediklerini söyledikleri korucu köyünden kendilerine sürekli olarak “Sizin de sonunuz Şengal’dekiler gibi olacak” tehditlerinin geldiğini söylüyorlar. İşin altında yatan hesap ise, Ezidi ailelere ait yüzlerce dönümlük araziler. Radikal’den Bahadır Özgür’ün haberine göre, son olay, Nusaybin’in Çilesiz Köyü’nde yaşanıyor. 1969’dan beri devam eden Ezidi aileler ile Hazine arasındaki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Cemil Bayık: Barış olursa Türkiye’ye dönerim, Türkiye güzel

cemil-bayik

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı, PKK’nin Kandil’deki yöneticisi Cemil Bayık, “Kesin barış olursa, ben de Türkiye’ye dönerim. Türkiye güzel. O zaman burada ne yapayım. Politikaya devam ederim, PKK’dan emekli olunmuyor” dedi. Bayık özeleştiri yaparak koruculara karşı hata yıptıklarını itiraf etti. Alman Die Welt Gazetesi, internet sitesinde KCK yöneticisi Cemil Bayık ile Kandil’de yapılan bir röportaj yayımladı. Onur Burçak Belli ve ... Devamını Oku »

  • Tweet