Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: leman

Etiket Arşivi: leman

Mizah dergisi LeMan öyle bir Yiğit Bulut kapağı hazırladı ki!

689a7ade-b8ca-408c-837d-38f4a2d80d5a

Haftalık mizah dergisinin yeni sayısının kapağında ‘silahlı’ açıklamalarıyla gündem yaratan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve gazeteci Yiğit Bulut’a yer veriliyor. Haftalık mizah dergisi Leman, “İki silahım yüzlerce mermim var, ben ölmeden cumhurbaşkanına kimse dokunamaz” sözleriyle gündem yaratan Yiğit Bulut’u bu haftaki kapağına taşıdı. ‘Çift tabancalı’ Bulut’u ‘Batının en hızlı jöleleyen kovboyu’ olarak niteleyen Leman, silahının dayanamayan pantolunu düşerken resmetti. İşte o kapak: ... Devamını Oku »

  • Tweet

LeMan’ın Evren kapağı Erdoğan’ı çıldırtacak

leman

Haftalık mizah dergisi LeMan, yeni sayısının kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren’i buluşturdu.   LeMan’ın kapak çiziminde, Evren’in resmi üzerinde “#Kötübilirdik” etiketi yer alırken, Erdoğan’ın da 12 Eylül darbesi ürünü olduğunu vurgulayan “Olmasaydın olmazdık” ifadeleri yer alıyor.   Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

LeMan son sayısında Dink kapağıyla çıktı

dınkleman

Haftalık mizah dergisi LeMan, 8 yıl önce katledilen AGOS Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i kapağına taşıdı. LeMan’ın Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Akgün, Twitter’da derginin bu haftaki kapağını paylaşarak, Hrant Dink için bugün Taksim’den Agos’a yapılacak yürüyüşe çağrı da yaptı. Akgün şunları yazdı: ”yarın Leman kapak #Hrant bugün 15 de Agos’un önünde buluşalım” LeMan, omuzunda bir güvercin olan Hrant Dink’i gülümserken ... Devamını Oku »

  • Tweet

Charlie’li mizah dergilerine dağıtım engeli iddiası

El Kaide örgütü mensubu Kuaşi kardeşlerin geçen hafta Paris’te yaptığı silahlı saldırıda yazar ve çizerlerini kaybeden Fransız mizah dergi Charlie Hebdo’ya destek amacıyla dün “Je suis Charlie” (Ben Charlie’yim) mesajıyla tek kapak olarak çıkan Leman, Uykusuz ve Penguen dergilerinin dağıtımında sorunlar yaşandığı ileri sürüldü. İstanbul’da bazı bölgelerde paketlerin açılmadığı, bazı bölgelerde de dağıtımın yapılmadığı şikayetleri üzerine araştırma başlatıldı. Leman Yazı ... Devamını Oku »

  • Tweet

LeMan, Charlie Hebdo’yu böyle andı

leman-manşet

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan ve 12 kişinin ölümüne yol açan saldırının ardından Charlie Hebdo ile kardeş mizah dergisi olan Leman’dan özel bir sayı geldi. Charlie Hebdo’yla 2002 yılında ortak bir özel sayı çıkaran Leman, o dönemde İstanbul’a gelen ünlü karikatürist Georges Wolinski’nin Eyüp Sultan Camii’nde çizim yaparken çekilen bir fotoğrafını paylaştı. ‘Nous Sommes Tous Charlie’ (Hepimiz Charlie’yiz) mottosunun ... Devamını Oku »

  • Tweet

Paris’te öldürülen Wolinski, Eyüp’te böyle çizmişti !

charlie_hebdh

Tuncay Akgün Leman dergisinin Genel Yayın Yönetmeni. Paylaştığı fotoğraf ise dün Fransa’nın ünlü Charlie Hebdo mizah dergisine yapılan saldırıda hayatını kaybedenlerden sadece biri olan Georges Wolinski’nin. 2010 yılında Charles Mordret’in çektiği fotoğrafta Wolinski Eyüp Camii’nde şadırvanın önünde oturuyor, başında namaz takkesi, elinde kalemi, dizlerinin üzerinde bir defter, çiziyor. “Yarı yarıya Paris’te yaşayan” Tuncay Akgün, BBC Türkçe’de Rengin Arslan’a hem bu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Penguen ‘Büyük ikramiyenin sahibini’ açıkladı !

penguen

Haftalık mizah dergisi Penguen, bu haftaki kapağına yolsuzluk paralarını faiziyle geri alan Reza Zarrab’ı ı taşıdı. Yolsuzluk operasyonları sırasında Zarrab’ın  kuryesinin evinde ele geçirilen paralar dün faiziyle birlikte geri ödendi. Yaşanan skandal Penguen dergisinin bu haftaki kapağına taşındı. Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet