Perşembe , 29 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: meb

Etiket Arşivi: meb

Öğretmenler müjde…Atama tarihi açıklandı

ogretmenatama

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu kişisel Twitter hesabında yayınladığı mesajda 15 bin öğretmen ataması ile ilgili tarih verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım’da yaptığı açıklamada Ocak ayında 15 bin öğretmen atamasının yapılacağı müjdesini vermişti. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu kişisel Twitter hesabında atamalara ilişkin tarih verdi. Aydoğdu, mesajında “Arkadaşlar, kontenjanlarla ilgili söyleyeceğim şu: Yönetmelik çıkar çıkmaz ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gülen Okulları için en kritik hafta !

gulentayyıp

Milli Eğitim Bakanı Avcı, önemli bölümü Gülen cemaatine ait yurt dışındaki Türk okulları için karar aşamasına geldikleri söyledi. Avcı, konunun büyük olasılıkla pazartesi günü Bakanlar Kurulu’nun gündeminde olacağını da belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Etopya ziyareti sırasında da gündeme getirdiği, devlet belgelerinde “paralel yapı” olarak takip altına alınan Gülen cemaatine ait yurtdışındaki okullara yönelik çalışmanın ayrıntıları netleşiyor. Erdoğan, açıklamasında, “‘Buraların ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte TEOG sınav sonuçları

sınav

8. sınıf öğrencileri için yapılan TEOG sınav sonuçları açıklandı. MEB sınav sonuçlarının daha önce 2 Ocak’ta açıklanacağı belirtilmiş daha sonra sınav hakkında açılan davalar devam ettiği için bugüne ertelemişti. Sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayın Devamını Oku »

  • Tweet

Yarı yıl tatili ertelendi mi?

tatil

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sosyal medyada yer alan yarı yıl tatilinin bir hafta ertelendiğine ilişkin haberlerin doğru olmadığını bildirdi. MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, sosyal medyada 2014-2015 eğitim öğretim yılında kar yağışı ve olumsuz şartlar sebebiyle tatillerin, okullarda müfredatın ilerleyişine engel olduğu, bu nedenle 23 Ocak’ta başlayacak yarı yıl tatilinin 30 Ocak’a ertelendiği ve Bakan Nabi Avcı’nın “eğitimin aksamaması adına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Osmanlıca protestosuna önce psikolog sonra makaslı müdahale

öğrenci

Mersin’de, ‘Osmanlıca’ dersini protesto etmek amacıyla Dev-Lis üyesi 4 kişi kendilerini bir okulun demir korkuluklarına zincirledi. Olay yerine psikoloğun ikna edemediği gençlere polis demir makasıyla müdahale etti. Eylemci gençler, yaka paça gözaltına alındı. Mersin’in merkez Yenişehir İlçesi Güvenevler Mahallesi’ndeki Şevket Pozcu Anadolu Lisesi’nin demir korkuluklarına kendilerini zincirleyen bazıları öğrenci Dev-Lis üyesi 4 genç, ‘Tek ses tek yumruk Dev-Lis geliyor’, ‘Eşit, ... Devamını Oku »

  • Tweet