Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: medya

Etiket Arşivi: medya

Aydın Doğan’dan şok sözler: Mektuptan çok daha ağır!

1aydın

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, bugün toplanan Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısında önemli mesajlar verdi. Seçimin partiler arasında bir yarış olduğunun altını çizen Doğan Kurul’da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli arkadaşlarım, 7 Haziran’a az bir zaman kaldı. Bu toplantının amacı, seçim öncesi yayınlarımızın ilkelere uyumunu değerlendirmek. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Seçim sürecine girdiğimizden bu yana, yayınlardan sorumlu tüm arkadaşlarımıza ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuat Avni’den medyayı sarsacak iddia: ‘Erdoğan Hürriyet’e el koyacak!’

fuat

Hükümet karşıtı paylaşımlarıyla bilinen ve operasyonları önceden haber veren Twitter kullanıcısı Fuat Avni, yeni iddialarda bulundu. Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi’ye verilen idam cezasının ardından attığı başlıkla hükümetin hedefi haline gelen Hürriyet’e el konulacağını iddia eden Fuat Avni, 1 milyona yakın takipçisi bulunan Twitter hesabına şunları yazdı: 1. ***** anketlere kafayı takmış durumda. İstediği sonuçları göremeyince acısını araştırma ve PR şirketlerinden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Suudi Prens gözünü medyaya dikti: Türkiye’de kanal kuruyor!

23 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin işadamlarından olan Kingdom Holding’in patronu Suudi Prens, Türkiye’de medya sektörüne göz dikti.   Sessiz sedasız Türkiye’ye gelen Suudi Prens Al-Waleed bin Talal bin Abdulaziz al Saud, Ankara’da gözlerden uzak bir görüşme gerçekleştirdi.   Medya Kralı olarak bilinen Suudi Prens, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.Erdoğan ile görüşmesinde Suudi Prensin televizyon ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yandaş medyada büyük kavga: Karaalioğlu ve ekibi “safra” ilan edildi

karaalioğlu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek arasındaki kavganın bir benzeri yandaş medyada yaşandı. Saray ile Başbakanlık arasında meydana gelen gizli güç kavgasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun safında yer alan yandaş medyanın önde gelen isimlerinden Mustafa Karaalioğu ile ekibi, Saray’a yakın isimler tarafından “safra” olarak nitelendirildi. Saray çevresi, Karaalioğlu ile ekibini “Erdoğansız Türkiye projesinin” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Amerikan Senatosu’ndan mektup: Türkiye’de basına sansür ve tutuklamalar var

türkiye

ABD Kongresi’nin alt kanadı Temsilciler Meclisi’nin ardından üst kanadı Senato’dan da Dışişleri Bakanı John Kerry’e ‘Türkiye’de medya üzerinde devam eden sindirme ve basına yönelik sansür’ konusunda harekete geçme çağrısı yapıldı. 100 sandalyeli ABD Senatosu’nun 39’u Demokrat, 33’ü Cumhuriyetçi ve 2’si bağımsız toplam 74 üyesinin imzasını taşıyan mektupta, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın gözaltına alınması ve Samanyolu Medya Grubu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Medya manipülasyonuna karşı bir adet Eco

Umberto Eco

Gülün Adı, Foucault’nun Sarkacı ve Prag Mezarlığı’ndan sonra Umberto Eco, bu kez Numero Zero ile medya alanındaki mafyalaşmaya yine tarihî açıdan el atıyor. Gülün Adı ve Foucault’nun Sarkacı romanlarıyla tanınan dünyaca ünlü İtalyan yazar Umberto Eco, yeni romanı Numero Zero İtalya’nın ardından ABD’de de piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Kasım ayından beri İtalya’da çok satanların zirvesinden inmeyen Eco’nun yeni romanı Numero Zero’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kontakt baskıyla seyreyle dünyayı

fofoğraf

Medya ve sanat alanında çarpıcı etkileriyle hayatımızı etkileyen fotoğraflar, sadece bir “seçim”den ibaret. Fotoğrafçı veya fotoğraf editörü, aslında çok sayıda çekilmiş bir dizi fotoğraftan, baskıya girecek, kamuoyu önüne çıkacak, sergilenecek veya reklam panosuna asılacak “en iyi kalitede” ve “en çarpıcı etkide bulunacak olanı” seçer. Böylece toplumsal hafızamızda yer edinen fotoğraflar hep bu seçimin sonucu olarak karşımıza çıkar. Aslında “hayatın çarpıcı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kadına şiddetin caiz olduğu ülke

Pelin Cengiz

“Bir tane kadın mıdır, kız mıdır bilmem” diyen, yerli yersiz her fırsatta natalist söylemleriyle kadının varoluşunu üremeye indirgeyen kişi bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek çıkıyor” diyen bu ülkenin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek. “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar” ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’de medya ciddi zorluklarla karşı karşıya !

ankara

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin yürüttüğü Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Yayınlama Özgürlüğü Projesi” çerçevesinde Ankara’da Yayınlama Özgürlüğü Konusunda Farkındalık Artırma ve Bilgilendirme Çalıştayı yapıldı. Ankara HiltonSa otelinde gerçekleştirilen çalıştaya katılan gazeteci, yayıncı, hukukçu ve insan hakları savunucuları Türkiye’de Yayınlama Özgürlüğü konusunda ortaya çıkan engelleri ve sorunları dile getirdiler. AB VE TÜRKİYE’DEKİ UYGULAMALAR İNCELENECEK Çalıştay proje koordinatörü Metin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan nedeniyle Türkiye, Nepal ve Fiji ile aynı listede

Sivil toplum örgütü Freedom House (Özgürlükler Evi), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki özgürlükleri gerilettiğini vurguladı. Freedom House’un, “Dünyada Özgürlük, 2015” raporunu yayınladı. İnsan hakları, demokrasi, şeffaflık ve özgürlükler konusunda Türkiye’nin düşüş trendi, Freedom House’un yayımladığı, “Dünyada Özgürlük, 2015” raporunda da değişmedi. Türkiye, siyasi haklarını kullanımda geçen yıla oranla 2 puan, sivil haklarının kullanımında ise 3 puan, toplamda 5 puan kaybetti ... Devamını Oku »

  • Tweet