Çarşamba , 13 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: mehmet gormez

Etiket Arşivi: mehmet gormez

Hani faiz haramdı ? Mercedes’i verdi faizini istiyor

diyanet

Diyanet İşleri tarafından, Prof. Görmez adına bir gazete aleyhine açılan tazminat davasında İslamiyette yasak olmasına rağmen faiz istendi.     Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Mehmet Görmez’in ‘ibret-i alem için iade edeceğim’ dediği 1 milyonluk lüks makam aracıyla ilgili tartışmalar bitmedi. Aksine ‘ibret-i alemlik dava’ ile yeni bir boyut kazandı. Çünkü; Türkiye Diyanet Vakfı, (TDV) söz konusu haberi yapan Hürriyet gazetesi aleyhine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Off..Off..Fuatavni’den Görmez tweetleri: ‘Saray görevden alacak..’

fuatdıyanet

Twitter fenomeni Fuat Avni Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez ile ilgili yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. İşte Fuat Avni’nin Mehmet Görmez tweetleri; “Hergün farklı bir sorun çıkıyor. Mehmet Görmez’in Habertürk’e çıkmasına da çok kızdı. ‘Kim buna izin verdi’ diye sordu. Görmez’in, Davutoğlu’nun bilgisiyle programa katıldığı söylenince ‘Bunlar iyice kontrolden çıktı, ne yapmaya çalışıyorlar’ dedi. “Mercedes’i iade edeceğim” açıklamasını duyunca küfürler ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eleştiriler artınca 1 milyonluk aracını feda etti..Görmez çok üzgün çok !

diyanet

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Habertürk’te katıldığı canlı yayında, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı iddia edilen 1 milyonluk makam aracıyla ilgili konuştu. Alınan arabanın kesinlikle zırhlı olmadığını söyleyen Görmez, aracın iade edileceğini açıkladı. Görmez’in canlı yayında yaptığı açıklamalar şöyle: “Bakanlar Kurulu sadece kurumlara belli bir baremin üzerinden araç alınacaksa izin veriyor. O izni valiliklere de veriyor. Araç talebi bizden geldi. Mevcut ... Devamını Oku »

  • Tweet

Diyanet İşleri Başkanı’nın ‘Alo Fetva’ isyanı

fetva

“Alo Fetva” konusunda medya mensuplarına yönelik sitemde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Bu yöntemin devam etmesi durumunda ‘Alo Fetva’ hattını kapatmaz zorunda kalacaklarını” söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, CNN Türk’te “Baştan Sona” programında Akif Beki’nin sorularını cevapladı. “Alo Fetva” konusunda medya mensuplarına yönelik sitemde bulunan Görmez, “Son iki, üç,dört yılda toplumun gündemine Diyanet’i ne kadar küçük düşüren ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Biz de sizi ibretle izliyoruz

görmez

Diyanet İşler Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez “Bir tarafta son 10 yılda İslam coğrafyasında acılarla kıvranan 12 milyon insan katledildi, yok edildi ama geçen hafta Paris’te, yine hiçbir şekilde hiçbir müminin, hiçbir aklıselimin kabul etmeyeceği, 12 insan hunharca katledildi. 12 milyon insan katledildiğinde ses çıkarmayan insanlığın sadece 12 kişiye düzenlenen bir cinayet sebebiyle ayağa kalkmasını ibretle izledik” dedi. Görmez, 30. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Üç müdüre bir makam aracı

makam-aracı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için maliyeti 1.4 milyar lira olarak açıklanan bin odalı saray yaptırılması ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e 1 milyon liralık makam aracı satın alınması, gözlerin Başbakanlık Tasarruf Genelgesi’ne çevrilmesine yol açtı. Birçok kamu kurumunun ise tasarruf genelgesini sıkı sıkıya uyguladığı belirlendi. Bu kurumların başında ise “paranın patronu” olarak bilinen Merkez Bankası’nın gelmesi dikkat çekti. Her gün milyarlarca ... Devamını Oku »

  • Tweet

Aldım ama hele bir sorun..Niye aldım

mehmet

Diyanet İşleri Başkanlığı, başkan Mehmet Görmez7e alınan lüks makam aracına ilişkin ikinci bir açıklama yaptı. Acıklamada aracın neden alındığı ve  fiyatı belirtildi. GÖRMEZ’İ YOLDA BIRAKMIŞ Başkanlık’tan yapılan yazılı açıklamada; Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in kullandığı aracın yoğun kullanım nedeniyle yıprandığı, zaman zaman da Görmez’i göreve giderken yolda bıraktığı belirtildi.Sonra da yeni makam aracı için net rakamlar kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada, yeni araç ... Devamını Oku »

  • Tweet