Pazar , 11 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Mehmet Müezzinoğlu

Etiket Arşivi: Mehmet Müezzinoğlu

Mahkeme beğenmemek

Yüksel Taşkın

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun Yüce Divan konusundaki açıklamalarıyla Türkiye hukukun aşındırılması sürecinde yeni bir virajı daha almış oldu. Böylece farklı mahkemelerin farklı yapıların elinde olduğu bir kabile hukukunda yaşadığımız tescillendi. İşimiz mahkemeye düştüğü zaman, bize yakın mahkeme veya yargıç aramaktan başka “çaremiz” kalmadı demektir. Ne de olsa yargıcın bir siyasi kimliği varsa ondan bağımsız karar veremeyeceğine çoktan iman etmişiz. Mahkeme “bizdense” ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Yüce Divan’a güvenmiyoruz’

2 BAKAN ISTIFA ETTI

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yolsuzlukla suçlanan eski bakanlarla ilgili meclis oylamasında AK Parti’nin nasıl davranacağı konusunda önemli ipuçları verdi. Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin ‘art niyetli’ olduğunu öne sürerek, “Bana kast edene kendimi teslim etmem” dedi. TBMM’de AK Partili 4 eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere kurulan komisyon, bu 4 bakanın Yüce Divan’da yargılanması talebine karşı kararını yarın verecek. Komisyonun kararı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Aile hekimlerine bir şok daha

hekimler

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, aile hekimlerinin tepkisini çeken cumartesi günleri 8 saatlik nöbet uygulaması için “Sayımızın uygun olduğu dönem buna pazar gününü de dahil edeceğiz” açıklamasında bulundu. Sağlık çalışanlarının geçen günlerde 1 günlük iş bırakma eylemiyle protesto ettiği cumartesi nöbetine pazar nöbeti de ekleniyor. Aile hekimliği hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, pazar nöbeti için de işaret verdi. Bazı ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Annelik kariyer değildir, nasıl yaşayacağımıza bir karar veririz’

elif_safak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun, kadınların annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almaması gerektiği yönündeki sözlerine yazar Elif Şafak’tan tepki geldi. Bakan Müezzinoğlu, 2015 yılının ilk bebeği Meryem Azra’yı ziyareti sırasında, “Anneler dünyada, bir başkasının sahip olamayacağı annelik kariyerine sahip oluyorlar. Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir. Merkeze iyi nesiller yetiştirmeyi almalılar. Her annenin doğal yapısı, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sağlık Bakanı’na göre ‘Kadının kariyeri annelik olmalı’

saglik_bakani

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2015 yılının ilk bebeği Meryem Azra’yı ziyareti sırasında kadınların annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almaması gerektiğini savundu. Bakan Müezzinoğlu, Zeytinburnu Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yılın ilk bebeği ve ailesini ziyaret etti. diken.com’un haberine göre; Akbalık çiftini tebrik eden Müezzinoğlu, üçüncü çocuğu olduğunu söyleyen baba İdris Akbalık’a, “O zaman ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bakanlar operasyon hakkında konuştu

Numan Kurtulmuş

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Edirne’ nin Keşan ilçesi’nde kahvaltı da biraraya geldi. Gazetecilerin “14 Aralık Operasyonu” ile ilgili sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ”Teferruatını bilmiyorum ne olduğunu hangi gerekçelerle bunlar yapılıyor ama sonuç itibariyle bakacağız yapılan işlemin sonucunu göreceğiz. Şuan da bir şey söylemeyi uygun görmüyorum” dedi   Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise, Operasyonu ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Kadının sezaryen hakkı yok’

kadınn

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bir kez daha “Fıtratı normal doğum” diyerek sezaryen tartışmasına noktayı koydu. “Sezaryen bir ameliyat, manavdan muz almıyoruz” diyen Bakan, belli kriterlere uymayanlara yaptırım uygulanacağı mesajı verdi. Turan Yılmaz’ın hurriyet.com.tr’de yer alan habere göre Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Meclis’te bir grup gazeteciyle sohbetinde ‘sezaryen’ ile ilgili açıklamalar yaptı. Bakan, şunları söyledi: “Normal doğum yapma talebi hastanın en doğal ... Devamını Oku »

  • Tweet