Cumartesi , 25 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Melih Gökçek

Etiket Arşivi: Melih Gökçek

Cem Özdemir’den Ermeni soykırımına ilişkin flaş açıklama..Saray köpürecek !

Cem-Özdemir-2-1024x681

‘Ermeni soykırımı’ denilecek mi denilmeyecek mi? Bu soru son haftalarda Türkiye’de olduğu kadar Almanya’da da yoğun biçimde gündemde.   Önce, hükümetin 24 Nisan’da Almanya Federal Meclis’ine sunacağı tasarıda soykırım tanımının yer almayacağı medyaya yansımıştı. Ancak Papa’nın sözleri ve Avrupa Parlamentosu’nun çağrısı ardından Alman hükümeti de cuma günü sunacağı tasarıda ‘soykırım’ ifadesini  kullanmaya karar verdi. Nihayet Başbakan Angela Merkel’in de bugün ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dün paralelciydi, bugün ‘gurur abidesi’…Ve Gökçek Arınç’ı ayakta alkışladı!

gokcekalkıslama

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 7 Haziran seçimlerindeki adaylarını tanıtacağı Ankara Arena’daki toplantıya girişinde, kapıda bekleyenlere otobüs üzerinden kısa bir konuşma yaptı. Konuşma yaparken Arınç da Davutoğlu’nun yanındaydı. Daha önce benzer durumlarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de otobüs üzerinde yer alırken bu kez görülmemesi dikkat çekti. AYAKTA ALKIŞLAMIŞ Salonda bulunan Gökçek Twitter hesabından toplantıyla ilgili ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gül’e adaylık teklifi yapıldı mı, Gül parti kurar mı, Damat ile mülakat var mı… Atalay cevapladı

Be__ir_atalay_451520198

AKP Sözcüsü ve seçim kampanyasını yürüten ekibin başındaki isim Beşir Atalay, yakın zamanda AKP’ye dönüşü ve 7 Haziran için aday olacağı iddiaları ile tartışma konusu olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le ilgili, “İlk kez açıklıyorum, Gül’e adaylık teklifini ben götürdüm” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisini yönlendirdiğini dile getiren Atalay, “Gül, teşekkür etti ama teklifi reddetti. Gül asla yeni bir parti kurmak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nazlıaka’dan Gökçek’e bir darbe daha !

aylın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, CHP’li Aylin Nazlıaka’nın eşinin işyerinde ‘kaçak su’ kullanıldığı yönündeki iddialarının ardından ASKİ’nin yaptığı suç duyurusuna, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘takipsizlik’ kararı verdi. Devamını Oku »

  • Tweet

Oğlu çizilen Gökçek’ten çarpıcı açıklama:’Üzüldüm ama oğlum…

osmangokcek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, oğlu Osman Gökçek’in AKP’den milletvekili adayı gösterilmemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gökçek Twitter’da yaptığı açıklamada oğlunun aday gösterilmemesine üzüldüğünü belirterek “Oğlum henüz çok genç. Önemli olan 2 ay sonra Anayasayı değiştirecek TBMM’ye sokmak” dedi. Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de olay var..Arınç patladı:’Hatırım varsa onu aday yapmazlar’

arınc

7 Haziran seçimlerinde yarışacak milletvekili aday listelerinin teslim edilmesi saatler kala AKP’de çok çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Hürriyet’te Turan Yılmaz imzasıyla yayınlanan habere göre Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, yakın çevresine “Benim bu partide hatırım varsa Melih’in oğlunu aday göstermezler” dediği iddia edilirken, Davutoğlu’nun da sıcak bakmadığı Osman Gökçek’in Erdoğan’ın kontenjanından aday olabileceği konuşuluyor. Devamını Oku »

  • Tweet

‘Ailemden 21 kişi IŞİD’e katıldı, 5’i öldü… Sincan IŞİD’li kaynıyor’

2

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün, Meclis’te yaptığı basın toplantısına katılan Alaaddin Ercan adlı bir vatandaş, Ankara Sincan’da ailesinden 21 kişinin Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katıldığını ve bunlardan 5 kişinin öldüğünü açıkladı. Otobüslerle insanların gidip geldiğini ve sınırların açık olduğunu anlatan Ercan, devletin kendisine yönelik tehditlerden dolayı koruma verdiğini söyledi. Ercan, “Sincan’da insanların beyinlerini yıkıyorlar. Kimse ilgilenmiyor. Kelleme ödül koymuşlar. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Saray’ın hocasından Arınç’a: ‘Ulan daha konuşacağın ne kaldı..Kusacağın kadar kustun’

451

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “hocam” dediği tarihçi Kadir Mısıroğlu, Melih Gökçek ile kavga eden Bülent Arınç’a ağır eleştiriler yöneltti. Tarihçi Kadir Mısıroğlu, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek arasındaki kavgaya ilişkin konuştu. Mısıroğlu, “Bülent yanlış konuştu. Bülent’in notu belli çok eskiden beri kırıktır. Ulan daha konuşacağın ne kaldı? Mideni kazıdın kusmukla kusacağın kadar kustun” ... Devamını Oku »

  • Tweet

TAZ: ‘AKP hükümeti, AKP’li Cumhurbaşkanı’na karşı’

16097_640x360

Alman TAZ (Tageszeitung Die) gazetesi, AKP içinde yaşanan son gelişmeleri “Türkiye’de güç savaşı. AKP hükümeti, AKP’li Cumhurbaşkanına karşı” başlığıyla duyurdu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında karşılıklı sarfedilen sözleri, AKP’de 2002 yılından bu tarafa yaşanan ve dışarıya yansıyan önemli çatlak olarak değerlendiren TAZ, seçimlere iki ay kala AKP’nin güçlü imajının yıpranmaya başladığını yazdı. Bülent ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gökçek’ten bir garip tweet: ‘HDP’nin barajı aşması darbedir’

melıhgokcek

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç’la geçtiğimiz hafta yaşadığı sert polemikle gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter hesabı üzerinden bu kez de HDP’yi hedef aldı. HDP’nin barajı geçmesi için ‘bir üst akıl’ tarafından ‘oyunlar oynandığını’ öne süren Gökçek, konuyla ilgili televizyonlarda bazı ‘belgeler’ göstereceğini iddia etti. Gökçek’in HDP hakkındaki tweetleri şöyle:   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözüm süreci ... Devamını Oku »

  • Tweet