Salı , 28 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Meral Akşener

Etiket Arşivi: Meral Akşener

Akşener: AKP’deki Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyları HDP’ye kaymaya başladı

meral-akşener

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Meral Akşener, CNN Türk canlı yayınında gündeme dair açıklamalar yaparken HDP’nin seçimde barajı geçebileceğini söyledi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlık sistemine geçilemeyeceğini iyi bildiğini söyledi. Seçim gündemine de dair açıklamalarda bulunan Akşener, iktidarın güç kaybettiğini ve Ak Parti’den gelecek oylarla HDP’nin barajı aşma ihtimali olduğunu belirtti. Akşener, “HDP’de barajı aşmaya yönelik bir gayret var. AKP’deki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Siyasette çok güzel hareket…HDP’den MHP’ye büyük övgü..

hdp-ve-mhp

TBMM Genel Kurulu, Meral Akşener başkanlığında toplandı. Akşener, 5 Nisan’a kadar çalışma kararı alındığını hatırlatarak, “Bugün sizlerle son günüm. 4 yıl beraber Meclis’te mesai yaptık. Çok güzel hatıralar biriktirdik, acı tatlı 4 yıl geçirdik. Şimdi seçime gidiliyor. Gidiş var dönmemek var, dönüp bulmamak var. Varsa hakkım helal ediyorum, sizden de hakkınızı helal etmenizi istiyorum” dedi. Sözleri alkışlarla karşılanan Akşener, diğer ... Devamını Oku »

  • Tweet

Milletvekilleri TDK’nın ‘müsait’ tarifini kınadı

indir

Türk Dil Kurumu’nun, sosyal medyada oldukça tartışılan ‘müsait’ kelimesi için verdiği karşılık, TBMM Genel Kurulu’nda da gündem oldu. Söz alan iktidar ve muhalefet partisi milletvekilleri ifadenin yanlışlığı konusunda hem fikir oldu. TBMM Başkanvekili Meral Akşener de erkeklerin örneklerini kadınlar üzerinden verdiğini belirterek, “Yani, bir kavga ediliyor, kadın örnek. İyi bir şey konuşuluyor, kadın örnek. İstemiyoruz kardeşim, yapmayın. Yani, bunu kimse, ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Cumhuriyet görünümlü, saltanat saplantılı’

İstanbul Baro Başkanlığı, AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun dün sosyal medyadan Cumhuriyet ve Osmanlı dönemi hakkında paylaştığı sözler için zehir zemberek bir açıklama yaptı. Baro tarafında yapılan yazılı açıklama şöyle: Cumhuriyet Köhnemiş Bir Zihniyetin  “Yetersiz Bakiyeleri” Tarafından Yıkılamayacak Kadar Güçlüdür. Demokratik ve Laik Cumhuriyete bağlı kalacağına, namusu ve şerefi üzerine and içen Balıkesir Mebusu Tülay Babuşçu; Türkiye Cumhuriyetini, 600 yıllık ... Devamını Oku »

  • Tweet