Çarşamba , 15 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: MHP

Etiket Arşivi: MHP

MHP’li Vural’dan Efkan Ala’ya sert eleştiri: Sen İçişleri Bakanı mısın?

oktay-vural

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ağrı olayıyla ilgili açıklama yapan Efkan Ala’yı sert dille eleştirdi. Vural, “Eski İçişleri Bakanı Ala açıklama yapıyor. Sen kimsin? Senin görevin nedir? Milletvekili bile değilsin. Sen hala İçişleri Bakanlığı’nı mı yönetiyorsun? Operasyon talimatlarını sen mi veriyorsun?” dedi.   MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.   Ağrı’daki çatışmaya ilişkin ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP’de şok! Milletvekili adayı adaylıktan çekildi

mhpaday

MHP’nin Kayseri 4’üncü sıra Milletvekili adayı Mustafa Alkan, adaylıktan çekildi. Alkan’ın yerine avukat İsmihan Güleser Üçok aday gösterildi. MHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada, ‘Milliyetçi Hareket Partisi 4’üncü sıra Milletvekili Adayımız Prof. Dr. Mustafa Alkan’ın adaylıktan çekilmesi ile birlikte yerine Avukat İsmihan Güleser Üçok, YSK’ya yapılan müracaat ile aday gösterilmiştir. Alınan kararın ülkemize, şehrimize ve partimize hayırlı olmasını dileriz’ denildi. DHA Devamını Oku »

  • Tweet

Gençler kime oy verecek

Yüksel Taşkın

  Bana 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili en ilginç konulardan birisi, gençlerin seçimlere katılım ve oy verme davranışında belirgin bir değişim olup olmayacağıdır. Oy vermeye karar veren gençlerin oy verme davranışında da belirgin bir kırılma yaşanması ihtimali, geleceğe dair bir yönelim tespitine imkân verebilir. Gençlerin oy verip vermeyeceği, hangi partilere yönelebilecekleri konusunda bizlere fikir verebilecek araştırmalar mevcut. Konvansiyonel denilen, siyasi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fuatavni’den Ağrı için korkunç iddialar:’Emri veren Efkan Ala..Amaçları HDP ve MHP’yi..’

fuat

Twitter fenomeni Fuat Avni, Ağrı’da yaşanan  çatışmaya ilişkin çok çarpıcı iddialarda iddialarda bulundu. Fuat Avni, operasyonun Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ve MİT Eski Müsteşarı Hakan Fidan tarafından kontrollü olarak çıkarıldığını yazdı. Fuat Avni, @fuatavni_f hesabından şunları ifade etti: *….. en büyük korkusu HDP’nin barajı aşacak olması. Fidan yeniden göze girmek için azami gayret gösteriyor. *HDP’nin oylarına yönelik iki kirli ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP hariç, diğer partiler aday listeleriyle neyi hedefledi: Çamuroğlu yorumladı

187374_newsdetail

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) 2007-2011 yılları arasında milletvekilliği yapan tarihçi-yazar Reha Çamuroğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) dışındaki partilerin mevcut pozisyonlarını korumak üzerine milletvekili listesi yaptığını belirterek AKP’nin bir mücadele listesi yaptığını söyledi. Milletvekili listelerine baktığında 7 Haziran seçimlerinin mevcut sorunları çözmek konusunda çok yetersiz kalacağını şimdiden söyleyebileceğini ifade eden Çamuroğlu, Türkiye’nin köklü bir restorasyon hükümetine ihtiyaç duyduğunu düşündüğünü kaydetti. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kahramanmaraş’ta 6. sıradan gösterilen MHP adayı ‘verimli olamam’ deyip çekildi

MHP

Kahramanmaraş’ta  MHP’den 6’ncı sırada milletvekili adayı gösterilen Faruk Atlı, verimli olamayacağını düşünüp adaylıktan çekildi.   Faruk Atlı, milletvekilliği adaylığını yazılı açıklamayla duyurarak, istifa dilekçesini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim ettiğini belirtti.   Partisine hizmet etmeyi sürdüreceğini ve aday gösterildiği 6’ncı sıradaki yerine Musa Demir’in yazıldığını ifade eden Atlı, “6’ncı sıra adayı olarak verimli olamayacağımızı, Genel Merkez Yönetimi ile paylaştım. Bu nedenle ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP’nin seçim beyannamesi: Öcalan İmralı’dan çıkarılacak…

öcalan

MHP’nin hazırladığı seçim beyannamesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. MHP’nin hazırladığı seçim beyannamesine göre iktidara gelirse İmralı’dan Öcalan’ı çıkaracak ve normal bir cezaevine sevk edecek. Çözüm süreci de kaldırılacak. MHP’nin hazırladığı seçim beyannamesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.Sözcü gazetesinden Kamil Elibol’un haberine göre MHP, “İhanet” süreci’’ olarak tanımladığı İmralı ile müzakerelere son verecek. Abdullah Öcalan’ı İmralı’dan çıkarıp, F tipi cezaevine nakledecek. MHP ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eser Hoca seçimler için öyle bir tahmin yaptı ki…AKP köpürecek !

eser

Adaylarla ilgili Aktifhaber.com’un sorularını cevaplayan gazeteci-yazar Prof.Dr  Eser Karakaş, Türk siyasal geleneğinde adayların hiçbir öneminin olmadığını, bu isimleri tartışmanın yersiz olduğunu belirterek insanların adaylara göre değil parti ve liderlerine göre oy verdiğinin altını çizdi. Erdoğan’a çok yakın isimlerin aday listesine girmesini Cumhurbaşkanıyla Parti Başkanı arasındaki bir kişilik meselesi olarak gören Karakaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir canlı yayında söylediği ‘Erdoğan tarafsızdır, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Son ankete göre.. Kurt gitti, AKP oy kaybetti..MHP yüzde 18..HDP yükseliyor !

andyar

2015 genel seçimleri sonuçları üzerine, son cumhurbaşkanlığı seçimini en yakın bilen araştırma şirketi Andy-Ar Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar çarpıcı analizler yaptı.  Al Jazeera’ya konuşan Acar, aday listeleri üzerinde kritik çözümlemelerde bulundu. Acar, anket araştırmalarında en şaşırtıcı bulduğu konunun, seçmenin HDP ve MHP gibi iki zıt ideolojide parti arasında ‘kararsız kalması’ olduğunu açıkladı. ANDY AR’DAN TOPLUM ALGISINI ÖLÇEN ARAŞTIRMA Raporlama safhasında ... Devamını Oku »

  • Tweet

Avrupa Parlamentosu, seçimleri büyük bir heyetle izleyecek

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, muhalefet partileri CHP, HDP ve MHP’ye, 7 Haziran’daki genel seçimleri yakından takip edecekleri mesajını vererek, Türkiye’ye teknik uzman kadrosuyla birlikte geniş katılımlı bir heyet göndereceklerini söyledi. Amerika’nın Sesi’nin (VOA) edindiği bilgilere göre, Schulz, Türkiye’deki seçim için “kritik” ve “İnsanlar geleceğiyle ilgili karar verecek” değerlendirmesi yaptı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz, iki günlük Türkiye ziyareti kapsamında Ankara’da ... Devamını Oku »

  • Tweet