Salı , 28 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: milletvekili adayı

Etiket Arşivi: milletvekili adayı

HDP’li adaydan bomba gibi sözler:’MHP’liler komünistlere oy verir’..İşte nedeni..

turgutoker

Şirin Payzın ile Ne Oluyor? programı Almanya’nın Düsseldorf şehrinden özel bir yayın gerçekleştirdi. Büyük  bir oy potansiyelinin bulunduğu Almanya 7 Haziran seçimlerinde oyunu ağırlıklı olarak nereye verecek? Programın konuklarından HDP İstanbul 2. Bölge 1. sıra adayı Turgut Öker ilginç açıklamalarda bulundu. Almanya’da bulunan MHP tabanının komünistlere ve solculara oy verdiğini ifade eden Öker bakın bunun nedenini nasıl açıkladı… Devamını Oku »

  • Tweet

Eski müftü Erdoğmuş: ‘HDP Zerdüşt partisi olsaydı yine görev alırdım’

erdogmus

Diyarbakır İl Müftlüğü’nden emekliye ayrılan ve Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) milletvekili adayı olan Nimettullah Erdoğmuş, muhafazakar bir aday olmadığını, çünkü muhafazakarlığın geçmişe takılıp kalmak olduğunu belirtti. Erdoğmuş, “Dolayısıyla ben geçmişin değerlendirilmemiş, yenilenmemiş hiçbir kültürel mirasını kabul etmem. Ben yenilikçi de değilim, çünkü yabancı reçetelerin bizim hastalığımıza çare olacağını sanmıyorum. Biz yereliz, kendimiziz, biziz. Bu program ile HDP bir Zerdüşt partisi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yılın itirafı..Aday yapılmayan AKP’li Öztürk:’Gökçek’in oğluna karşı beni çizdiler’

aa_eski_genel_mudurune_adaylik_soku_h13881_a2fbf

AKP aday listesine alınmayan Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, köşe yazısında öz eleştiride bulunup kendi durumunu analiz etti. “Boyumun ölçüsünü aldım” diyen Öztürk, Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in aday gösterilmemesine “kurban gittiğini” öne sürdü. Eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk seçimler için AKP’den Sakarya milletvekili aday adayı olmuştu. Aday listelerinin açıklandığı gün büyük şok yaşayan Öztürk, YSK’ya sunulan listede ... Devamını Oku »

  • Tweet

SP-BBP ittifakından büyük hamle… Öyle bir isim aday oldu ki !

bbpsp

Daha önce HDP’den teklif gelmesi durumunda aday olmayı kabul edeceği söylenen Ahmet Özal, Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi (BBP) seçim ittifakının adayı oldu. Özal, Mardin 1. sıradan gösterildi. 7 Nisan günü ortak listelerini YSK’ya sunan SP-BBP’nin birçok yeri boş bıraktığı öğrenildi. SP-BBP ittifakının bu yerleri teklif götürülen isimlerden gelecek yanıtlar için beklettiği söyleniyor. CİHAN Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’nin Ermeni adayı:’Erdoğan’ın o sözünü affetmiyorum’

selina_dogan

Türkiye Ermenilerinden Selina Özuzun Doğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterildi. “Kendimi sosyal demokrat olarak tanımlıyorum. Feministim” diyen Doğan, “Bütün dezavantajlı grupların vekili olmak ideal olan. Ben Türkiyeli bir Ermeniyim” diye konuştu. Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Affedersiniz Ermeni” sözüne ilişkin de “Ben o sözü affetmiyorum. Ama maalesef bunlar olacak” ifadelerini kullandı. ANKA’nın haberine göre CHP’nin İstanbul 2. Bölge birinci ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP, Doğu ve Güneydoğu’da eski DYP’lileri aday gösterecek

54e2f2500f2ab81bac73ec51

Doğu ve Güneydoğu’da yüzde 10 barajının altında kalan CHP, daha önce Doğru Yol Partisi’nden (DYP) Meclis’e girmeyi başaran ‘aşiret, kanaat önderi ve güçlü aile’ temsilcilerini aday göstererek barajı aşmayı planlıyor. Listede; Şanlıurfa’dan Bucak, Batman’dan Özdemir, Elazığ’dan Septioğlu, Van’dan Kartal aileleri var. CHP , 51 ildeki 55 seçim bölgesinde ön seçim ve eğilim yoklaması ile (kontenjan hariç) adaylarını belirledi. Bugün ise ... Devamını Oku »

  • Tweet

Perinçek öyle bir ismi aday gösterdi ki !

turgutokyay

Abdullah Öcalan’ı İmralı’da yargılayan dönemin Ankara 2 No’lu Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin başkanı, Yargıtay Onursal Üyesi Turgut Okyay, Vatan Partisi’nden Adana milletvekili aday adayı oldu. Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı, 5 Nisan’da gerçekleştirilecek ön seçim öncesinde milletvekili aday adaylarını kamuoyuna tanıttı. Emekli hakim Turgut Okyay’ın da aralarında bulunduğu birçok meslek dalı ve çevreden aday adayları düzenlenen törende hazır bulundu. Emekli hakim ... Devamını Oku »

  • Tweet

Ve bomba patladı…Erdoğan’ı çıldırtan isim MHP adayı !

durmuss

Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, MHP’den milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu.Sözcü’nün haberine göre ekonominin önemli isimlerinden Durmuş Yılmaz, Merkez Bankası Başkanlığı yaptı. Görev süresi dolunca da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ekonomi başdanışmanı olarak Çankaya Köşkü’ne çıktı. Yılmaz, Gül’ün görev süresinin dolmasıyla birlikte Köşk’ten ayrıldı. HÜKÜMETLE KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİ Merkez Başkanlığı döneminde hükümetle özellikle faiz indirimi ve enflasyon konularında karşı ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’ye Sırrı Süreyya müjdesi…Aday oluyor…Öyle bir il seçti ki !

bagimsiz-sirri-sureyya-önder-2

Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) İzmir milletvekili seçilebilmek için 36 kişi başvurdu. Adaylarını merkez yoklaması ile belirleyecek partinin ise yeniden aday olmayı düşünmediğini belirten Sırrı Süreyya Önder’i ikna ederek  İzmir’de ilk sıraya  koyması bekleniyor. Halkların Demokratik Partisi İzmir milletvekili aday adaylarını açıkladı. Yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için eş başkan adayı olan Osman Özçelik ve Pınar Türk’ün yanı sıra İzmir ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP adayından ‘üç harfliler’ açılımı:))

28146922

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’ndan istifa ettikten sonra Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) Mardin milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Kadri Yıldırım, “Kuran’da cinlerden bahsediliyor. Ey Arapları, Süryanileri ve Kürtleri içinde barındıran Mardin ve Mardin halkı; eğer 1500 yıl önce sizin cinlerinizin kabul ettiği bir barışı, siz kabul etmezseniz, birbirinizin hakkını, hukukunu kabul etmezseniz, bu cinler sizi çarpacaktır haberiniz olsun” dedi. ... Devamını Oku »

  • Tweet