Pazar , 26 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: milletvekili

Etiket Arşivi: milletvekili

Çiftçiler AKP’li adayların yolunu kesti

çiftçi

Şanlıurfa’da, AKP’nin genel seçimlerde listede gösterdiği 12 milletvekili adayı tanıtım toplantısına giderken elektrik borcu yüzünden mağdur olduğunu söyleyen bir grup çiftçi yollarını kesti. Adaylar önce kendilerini karşıladıklarını düşündükleri grubun protestocu olduğunu öğrenince çözüm için yardım sözü vererek geçiş yapabildiler. Şanlıurfa’da, AKP’nin genel seçimlerde listede gösterdiği 12 milletvekili adayı seçim bölgesine geldi. Partililer tarafından havaalanında karşılanan ve tanıtım toplantısının yapılacağı alana ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan flaş ‘3 dönem’ açıklaması

ahmet-davutoglu-19022015-660x330

AKP milletvekilleri ve eşleriyle akşam yemeğinde biraraya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “(Üç dönemciler) diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi. İki cihana inanan insanların iki dönemi var. Bu dünyada yaptıkları, öbür dünyada verecekleri hesap. Başka üç dönem, beş dönem ayrımı yok” dedi. Davutoğlu, 3 dönem kuralı nedeniyle milletvekilliği bitecek isimler için de parti içinde yeni bir birim oluşturacaklarını açıkladı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşkencenin sembol sözüydü..’Kamber Ateş nasılsın’..O şimdi HDP adayı

kamberates

Kamber Ateş idamla yargılanmış, cezası müebbete çevrilmiş, 11 yıl cezaevinde kalmış. Darbe sonrası Mamak Cezaevi’nde yatarken yıllardır görmediği annesi görüşe gelmiş. Sonrası yürek yakan, can acıtan bir hikâye. Görüş yerinde “Türkçeden başka dille konuşmak kesinlikle yasaktır” yazısı asılı. Sivas’tan gelen İpek Ateş ise Türkçe bilmiyor. Dili yasaklı annenin sadece gözleriyle ve ezberlediği üç sözcükle evladıyla söyleşip kucaklaşmasının hikayesi unutulur gibi ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’de bomba patladı..Umut Oran dönüyor..Peki hangi il ?

13umut

Milletvekili aday listesine konulmayan CHP İstanbul milletvekili Umut Oran için büyük bir sürpriz yaşandı.Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre  kamuoyundan gelen baskılar ve eleştirilerin ardından, Oran’ın Mersin’de boş bulunan 4. sıradan aday yapılabileceği konuşuluyor. CHP’nin Sosyalist Enternasyonel’deki temsilcisi ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, özellikle yandaş medyanın başlattığı karalama kampanyası sonrasında tekrar aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan isimler arasındaydı. Ancak Kılıçdaroğlu’nun listesinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir kızı dağda öldü..Bir oğlu PYD, bir kızı PKK’da…HDP’li adayın evlat acısı !

hdpurfa

Şanlıurfa’da, bir kızı çatışmada ölen, bir kız ile bir oğlu ise halen PKK saflarında bulunan Hadle Uğur, HDP’nin Şanlıurfa’da 9’uncu sıra milletvekili adayı oldu. Eşi cezaevinde olan 6 çocuk annesi Hadle Uğur, “Artık bu ülkede kan dökülmesini istemiyorum. Gençler için tek çözüm yolu dağ olmasın diye aday oldum” dedi. HDP’nin Şanlıurfa 9’uncu sıra milletvekili adayı olarak gösterdiği Hadle Uğur seçim ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘CHP’nin azınlık açılımı önemli’

selinay

CHP’nin İstanbul 2. bölge 1. sıradan avukat Selina Özuzun Doğan’ı göstermesi büyük dikkat çekti. Ermeni kökenli Özuzun’la birlikte ve diğer partilerin de Ermeni adaylar göstermesi Ermeni cemaati tarafından sevinçle karşılansa da en ilginç yorum Ermeni Patrikhanesi Emlak komisyonu üyesi Şahin Gezer’den geldi. Taraf’a konuşan Gezer “Ermeni milletvekili adaylarını görünce çok sevindim. Ama sonra düşündüm en son Meclis-i Mebusan’da 10 kişiyle ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP adayı listeye giremeyince intihar etti

BİNGÖL

AKP Bingöl Milletvekili aday adayı Celal Ayrancı’nın, Rixos Ankara Otel’deki odasında intihar ettiği iddia edildi. 7 Haziran 2015 genel seçimleri için AKP’den Bingöl Milletvekili aday adayı olan Bingöllü Genç İşadamı Celal Ayrancı, aday listeleri açıklandıktan sonra Rixos Ankara Otel’deki odasında beylik tabancasıyla intihar ettiği ileri sürüldü. Ayrancı’nın ölüm haberi Bingöl’de büyük üzüntüyle karşılandı. Olay yeri inceleme ekipleri  otel odasında inceleme yaparken ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’ye Ermeni aday adayı

chp

Ermeni asıllı Talin Ergüneş Gazer, CHP’den milletvekili olmak için başvuruda bulundu. Seçildiği taktirde Gazer, CHP’nin ve Meclis’in ilk Ermeni kadın vekili olacak. Surp Agop Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü ve Katolik Ermeni Cemaati Ruhani Lideri Başepiskopos Levon Zekiyan’ın halkla ilişkiler sorumlusu Talin Ergüneş Gazer, CHP’den milletvekili seçilebilmek üzere kontenjan adaylığına başvurdu. Gazer, halen CHP İstanbul İl Delegesi. CHP’li İstanbul Sarıyer Belediyesi, ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Hasip Kaplan: Faşizm paketinden vazgeçin, yoksa sonrasına karışmam

HASİP-KAPLAN

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, ‘Bu paket faşizm paketidir, bu paket hak ve özgürlükleri silen bir pakettir. Bu faşizm paketinin arkasında durmayın. Etmeyin eylemeyin, bu faşizm paketinden vazgeçin. Bu davetimi dikkate alın, yoksa sonrasına karışmam’ dedi. TBMM Genel Kurulunun 69. birleşimi saat 14.00’te yoklama ile açıldı. Birleşimi Güldal Mumcu yönetiyor. “Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’larda ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de kavga…Delegeler birbirine girdi, ortalık savaş alanı

kavga

Şanlıurfa’da, 7 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçimleri için AKP’ye başvuran aday adaylarına yönelik temayül yoklamasında, oy kullanan delegeler arasında arbede çıktı. GAP Tarımsal Eğitim Merkezi salonunda yapılan ve 268 aday adayının temayül yoklamasına katılan ve oy kullanan iki delege grubu arasında arbede çıktı. Birbirlerine saldıran iki grubu polis ayırmakta güçlük çekti. Polis salonda güvenliği sağlamak için uzun uğraş sonucu partilileri ... Devamını Oku »

  • Tweet