Cuma , 8 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: miting

Etiket Arşivi: miting

Ahmet Hakan’dan muhalefete Erdoğan taktikleri… “Bunları yaparsanız…”

ahmethakannnn

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinden seçimler öncesi muhalefet partilerine 7 maddelik taktik listesi yayınladı. “Erdoğan’ın mitinglerine karşı ne yapılabilir?” başlıklı bugünkü yazısında Ahmet Hakan, “Muhalefet şaşkın, tarihte ilk kez meydana gelen böyle bir olay karşısında ne yapacağını bilemez bir hali var” dedi ve 7 maddelik liste yayınlandı. İşte o taktikler:   BİRİNCİ TAKTİK: “Görme, cevap verme, dikkate alma, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş..Kabataş değil Ağrı…AKP mitinginde başörtülü kadını böyle dövdüler..

akpagrı

AKP’nin Ağrı’da düzenlediği miting alanına giren bir kadın, zafer işareti yapınca darp edilerek gözaltına alındı. AKP’nin Ağrı mitingi sırasında miting alanına giren bir kadın zafer işareti yapınca polis ve Davutoğlu’nun korumaları tarafından darp edildi. Günlerdir propagandasının yapıldığı ve resmi araçların Ağrı Valiliği’nin talimatı ile tahsis edildiği mitinge gelen başörtülü genç kadın, alanda zafer işareti yapınca polis ve Davutoğlu’nun korumaları tarafından ... Devamını Oku »

  • Tweet

YSK HDP’nin başvurusunu reddetti…Erdoğan mitinglere devam

hdp_nin_erdogan_

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “seçim yasaklarını açıkça ihlal ettiği gerekçesiyle uyarılması” istemiyle HDP tarafından yapılan başvuruyu oybirliğiyle reddetti.   HDP, “milletvekili genel seçiminin düzen içinde ve dürüstlük ilkelerine uygun olarak yapılmasının sağlanması” amacıyla YSK’ya başvurmuştu.   Devamını Oku »

  • Tweet

AKP böyle şok yaşamadı… Bir tek kişi gelmedi, miting iptal edildi !

9ağrı

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinde seçim mitingi yapmak isteyen AKP, beklediğini bulamadı. Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan habere göre sabah saatlerinden itibaren çarşı merkezi miting için AKP bayrakları ile süslendi. Miting saatinin yaklaşması ile beraber AKP’li adayları taşıyan seçim otobüsü miting için alana geldi. Mitingin yapılacağı alana kimse gelmeyince AKP’liler mitingi iptal ederek tekrar Ağrı’ya döndü. Devamını Oku »

  • Tweet

Demirtaş’tan Diyanet’e : Bize iman dersi vereceğine yanındaki hırsızlara din dersi ver’

demirtaş

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Balıkesir mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve hükümeti eleştirdi, “İktidardan düşmemek için bütün ülkeyi ateşe verebilecek kadar çılgınlaşmış durumdalar. Bunları durdurmanın tek yolu bizim barajı aşmamızdır. Barajı aşacağız, barışı sağlayacağız. Barajı aşacağız demokrasinin ve özgürlüklerin teminatı olacağız” dedi.   Diyanet’in kendisine yönelik sözlerine de ismini anmadan yanıt veren Selahattin Demirtaş, “Şimdi bize din dersi vermeye kalkanlar; önce ... Devamını Oku »

  • Tweet

MHP lideri Bahçeli’den yeni seçim hamlesi

Devlet-Bahçeli-12

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçimle ilgili miting, reklam ve propaganda etkinliklerine sandık öncesinde hız verecek, 7 Haziran yaklaşırken ekranlarda daha sık görünecek. Hedef “kararsız seçmenin aklında kalmak. MHP Lideri Devlet Bahçeli, diğer liderlerin aksine seçime yaklaşık 40 gün kalmasına rağmen henüz meydana inmedi. Bahçeli gazetecilerin, “Beyannameyi açıklamakta biraz geç kalmadınız mı?” sorusuna, “Siyasi taktik icabı böyle yapıyoruz. Biz kongre için ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’den 34 günde 43 ilde miting

hdp

HDP’nin 7 Haziran seçimine yönelik miting programı netleşti. 34 günlük süre içinde 43 ilde bölgesel büyük mitingler yapacak olan HDP’nin eşbaşkan katılımlı bölgesel seçim mitingleri 3 Mayıs’ta Tekirdağ ile başlayacak, 5 Haziran’da Hakkâri mitingiyle sona erecek. “Başbakan geliyor” diye izin verilmeyen Erzincan mitingi ise 7 Mayıs’ta yapılacak. HDP mitinglerinden 21’ine Selahattin Demirtaş, 22’sine ise Figen Yüksekdağ konuşmacı olarak katılacak. Demirtaş ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu’ndan flaş karar…Hakkari’ye gitmiyor !

davut

Daha önce ilk mitingini Hakkari’de yapmayı planlayan Başbakan  Davutoğlu’nun Türkiye’nin içinden geçtiği süreç dikkate alınarak Erzurum ve Sivas’la başlayacağı belirtildi. Aktifhaber’de yer alan habere göre seçimlere katılacak siyasi partiler aday listelerini YSK’ya teslim etti. 14 Nisan’da listelerin kesinleşmesinin ardından meydanlar hareketlenecek. AKP, 15 Nisan’da aday tanıtım şöleninin ardından seçim beyannamesini açıklayıp, mitinglere başlayacak. HAKKARİ MİTİNGİ İPTAL Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha ... Devamını Oku »

  • Tweet

Tarihi Newroz…Ateş 500 litre mazot ve 15 ton odunla yakıldı!

amednewroz

Çözüm sürecinde önemli rol oynaması beklenen Abdullah Öcalan’ın mesajının da okunacağı tarihi Diyarbakır Newroz şöleni başladı. Onbinlerce kişi sabah erken saatten itibaren “Êdî Bes e ji Reber Apo re Azadî/Artık Yeter Önder Apo’ya Özgürlük”  pankartlarıyla bir araya geldiği alana dört bir koldan başlayan girişler devam ediyor. Soğuk havaya rağmen halayar çekiliyor, ateşler yakılıyor. Günlerdir konuklar için yoğun diplomasi çalışmaları yürütülen ... Devamını Oku »

  • Tweet

Peygamber’e saygı mitingi ‘Charlie Hebdo’ protestosuna dönüştü

peygamber sevdalıları miting (2)

Peygamber Sevdalıları Platformu, Hz. Muhammed’in karikatürlerini yayınlayan Charlie Hebdo dergisini protesto etmek için İstasyon Meydanı’nda düzenlediği ‘Hz.Muhammed’e saygı’ mitingine çevre il ve ilçelerden gelenlerle yaklaşık 100 bin kişi katıldı. Mitinge katılmak isteyenler polis noktalarında tek tek arandıktan sonra alana alındı. Mitinge Hü-da Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Diyarbakır ev çevre illerdeki din alimleri de katıldı. Mitingde, Charlie Hebdo aleyhinde dövizlerin ... Devamını Oku »

  • Tweet