Cumartesi , 16 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: mursi

Etiket Arşivi: mursi

Erdoğan ikinci mitinginde de Mursi hakkında konuştu: ‘AB idam kararına müdahale etsin!’

29368185

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da ikinci durağı olan 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda konuştu. Sultangazi’de de Mursi’ye verilen idam kararını eleştiren Erdoğan konuyla ilgili Öğrenci Buluşması’nda da konuşmaya devam etti. Erdoğan şunları söyledi:   “Bugün Mursi’ye idam cezası veriliyorsa bu sandığı verilmiş bir idam cezasıdır. Ben buradan AB, dünya ülkelerine sesleniyorum. Az önce Sultan Gazi’den seslendim buradan da sesleniyorum. Hani sizde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: ‘Yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi’ye idam vermişler!’

29365471

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’daki bir toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Mısır mahkemesinin Muhammed Mursi hakkında verdiği idam kararını eleştirdi. Erdoğan, “Bugün bir olay daha oldu. Az önce onu duydum. Mısır’da halkının yüzde 52 oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı vermişler. Kardeşlerim burada enteresan bir şey var. Mısır eski Mısır’a dönüyor. Eski Mısır’ın ne olduğunu biliyorsunuz değil ... Devamını Oku »

  • Tweet

Davutoğlu: ‘Bilsinler ki Erdoğan idam sehpasına gönderilemeyecek, yargılanamayacak!’

29366716

Bursa’da partililere seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu Doğan Medyası’nı hedef göstererek, “Bilsinler ki bu topraklarda seçilmiş cumhurbaşkanı ya da başbakan idam sehpasına gönderilemeyecek” dedi. Davutoğlu konuyla ilgili şöyle konuştu:   “Mısır’da seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi idama mahkum edildi. Türkiye’de 55 yıl önce yaşanan bir zillet şimdi Mısır’da tekrar ediliyor. Türkiye’de bugün Doğan medyasının internet sayfası manşeti ne biliyor musunuz: Yüzde 52 ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Af Örgütü: Mursi’ye idam kararı maskaralık

url

Uluslararası Af Örgütü, Mısır’da darbeyle görevden uzaklaştırılan eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye idam cezası verilmesine sert tepki gösterdi.   Af Örgütü’nden yapılan açıklamada, idam kararı “hükümsüz ve geçersiz yöntemlerle yapılan bir maskaralık” olarak nitelendirildi. Mursi’nin serbest bırakılması ya da sivil bir mahkemede yargılanması istendi.   CİHAN Devamını Oku »

  • Tweet

Bu fotoğraf gitti, ‘Eski cumhurbaşkanı Mursi’ tanımı geldi..AKP’den büyük çark !

mursi

Mısır’da 2013 yazında gerçekleşen askeri müdahaleden bu yana devrik lider Muhammed Mursi’yi “Seçilmiş Cumhurbaşkanı” olarak tanımlayan Türk Dışişleri Bakanlığı’ndan geri adım geldi. Ankara, son resmi açıklamasında Mursi için “Eski Cumhurbaşkanı” ifadesini kullandı. Yakın döneme kadar Mısır’ın meşru lideri olarak Müslüman Kardeşler (İhvan) liderlerinden Muhammed Mursi’yi gördüğünde ısrar eden Ankara, son resmi açıklamasında ise Mursi için “Eski Cumhurbaşkanı” ifadesini kullandı. Servet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kaderi belli oldu..Mursi kararı açıklandı !

1

Devrik Mısır Cumhurbaşkanı Mursi’ye 2012’de meydana gelen ve çok sayıda gösütericinin ölümüyle sonuçlanan olaylar nedeniyle 20 yıl hapis cezası verildi.. Ayrıntılar geliyor… CNNTÜRK Devamını Oku »

  • Tweet

İlber Hoca sarayı topa tuttu: ‘Berbat bir herif…Onu niye savunuyor ki ‘

1702543

Rusya’nın başkenti Moskova’da Rus ve Türk öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye- Rusya ilişkileri, Türkiye’nin dış politikası ve iç siyaseti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye- Rusya Toplumsal Forumu Tarih Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlikte sorulara cevap veren Ortaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 150 tane müşaviri olduğunu ama, hiçbirisinin bir şey bilmediğini iddia etti. Bir Türk öğrencinin, “Cumhurbaşkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet