Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: mus

Etiket Arşivi: mus

Böylesi hiç olmadı…Tüm üyeler HDP’ye geçti..AKP’nin orada tek üyesi bile kalmadı !

1VARTO

Muş’un Varto ilçesinde partilerinden istifa eden AKP Varto İlçe Teşkilatı yöneticileri, kadın ve gençlik kolları düzenlenen törenle HDP’ye katıldı. Varto’da toplu istifa ile birlikte AKP’in üyesi de ilçede kalmadı. Muş’un Varto ilçesinde AKP ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kollarında yer alan 60 kişi AKP’den istifa ederek HDP’ye geçti. Varto’da ilçe binası bulunmayan AKP’in, 60 kişilik ilçe teşkilat yönetimi, kadın ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Muş’tan çok güzel haber:Kaçırılan asker ve sivil görevli serbest

1uzman

Muş’ta PKK tarafından kaçırıldıkları belirtilen jandarma uzman onbaşı ile saha çalışmasına çıkan uydu kontrolü personelinin serbest bırakıldığı bildirildi. Vali Vedat Büyükersoy serbest bırakılan iki kişinin dün gece güvenlik güçleri tarafından teslim alındığını ve şu anda Varto İlçe Emniyet Amirliği’nde olduğunu ifade etti.   Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

TSK: ‘Kayıp uzman onbaşı ve görevliyi PKK kaçırdı’

1uzman

Mardin İl Jandarma Komutanlığında görevli olan ve ismi henüz öğrenilemeyen uzman onbaşı  yıllık iznini alarak memleketi Erzurum’a geldi. Uzman çavuş, bu sabah saatlerinde televizyon vericilerinin tamir ve bakımını yapan bir şirkette çalışan arkadaşıyla Muş’un Varto ilçesine bağlı Baltaş Köyüne gitti. İsmi öğrenilemeyen şirket çalışanı Baltaş Köyündeki radyolink istasyonunu kontrol etti. Erzurum’da bulunan şirket merkeziyle, çalışan arasında saat 13.00’da bağlantı kesilince ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’li Yüksekdağ’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: ‘Haddini bil!’

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Muş mitinginde konuşuyor.   Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ patisinin Muş mitinginde, “Çetelerini üzerimize saldılar bizimle uğraşıyorlar. Sen bir Cumhurbaşkanısın neden siyasi parti lideri gibi davranıyorsun. Ağırlığını, ciddiyetini bil” dedi.   Ayrıntılar geliyor…   FOTOĞRAF: ARŞİV  Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Muş da Davutoğlu’na sırtını döndü

muş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün gittiği Mardin’de, halkın sırtını dönerek gösterdiği protesto ile karşılaşmasının ardından partisinin Muş’ta düzenlediği mitinge katılmak için kente gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu da benzer bir protestoyla karşılaştı. Yüzlerce kişi de Davutoğlu’na yine sırtını dönerek protesto etti.   DİHA’daki habere göre; İstasyon Caddesi, Bahçelievler Durağı mevkisindeki HDP seçim irtibat bürosunda bir araya gelen yüzlerce kişi, Davutoğlu’nun ... Devamını Oku »

  • Tweet

Mardin’den sonra Muş’ta AKP’ye sırt döndü..

musss

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün gittiği Mardin’de, halkın sırtını dönerek gösterdiği protestosu ile karşılaşmasının ardından partisinin Muş’ta düzenlediği mitinge katılmak için kente gelen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu da yüzlerce kişi yine sırtını dönerek protesto etti. İstasyon Caddesi, Bahçelievler Durağı mevkisindeki HDP seçim irtibat bürosunda bir araya gelen yüzlerce kişi, Davutoğu’nun da içinde bulunduğu konvoyun geçişi esnasında sırtlarını dönüp, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erzurum’un ardından Ağrı’da askeri operasyon

agri-askeri-operasyon-05052015

Erzurum’un Karayazı ilçesindeki Geventepe Mahallesi kırsalında askeri operasyon yapılacağı haberi alan yüzlerce kişi olası bir çatışmaya karşı canlı kalkan olmak için bölgeye gitti. Karayazı ve Karaçoban Belediye Eşbaşkanları, HDP ve DBP yöneticilerinin de yer aldığı kalabalık Erzurum, Malazgirt, Muş ve Tutak’tan asker sevk edildiği haberi üzerine geceyi arazide geçirdi. Kimi ise köyde bekleyişini sürdürdü. Askeri operasyonun önlenmesi üzerine kalabalık eylemini ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş..Flaş..CHP’nin aday listesi değişti..İşte gidenler ve gelenler!

CHPADAY

Yüksek Seçim Kurulu’nun, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için geçici milletvekili aday listeleri, Resmi Gazete’nin son mükerrer sayısında açıklandı. 20 siyasi partinin seçime girmeye hak kazandığı karara göre, Türkiye genelinde 166 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor. CHP ve AKP’nin milletvekili aday listelerindeki değişiklik dikkat çekerken, YSK seçime girecek partileri şöyle sıraladı: Adalet ve Kalkınma Partisi, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nasıl kıydılar: Muş’ta toy katliamı!

RESIMID_15652186

Muş Ovası’nın belirli bölgelerinde yaşayan ve nesli giderek tükenen 3 toy kuşunu Muş’ta tüfekle vurarak öldürdüğü öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı. Birçok ülkede soyları çoktan tükenen ve iri oluşları yüzünden ‘yolunacak kaz’ olarak görülen 3 toy kuşu, Muş’un merkeze bağlı Yeşilova Beldesi’nde kaçak avcılar tarafından vuruldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Haydar Daşdemir, ihbar üzerine bölgeye giderken ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir Ermeni kızın direniş öyküsü

özlem-ertan

İnsan hikâyeleri ve anılar, geçmişi masa başında ve birtakım siyasi ön kabullerle yazılmış didaktik tarih kitaplarından çok daha iyi anlatırlar. Çünkü envaiçeşit yaşanmışlığın, acının, korkunun, direnişin sesi, nefesi sızmıştır o anlatılara. Tam da bu yüzden gerçeğin aynasıdır onlar. Geride bıraktığımız günlerde Aras Yayıncılık’tan çıkan “Gülizar’ın Kara Düğünü”nü okuyunca bu gerçeği bir kez daha kavradım. Türkiye’de, “Bir Kürt beyi tarafından kaçırılmış ... Devamını Oku »

  • Tweet