Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: nazi

Etiket Arşivi: nazi

Millî aşı, Millî Ar-Ge

Cengiz Aktar

  “Onlar konuşur, AKP yapar” serisindeki palavralar arasında millî aşı var. Aşı ve tıbba ilişkin maddenin millîsinin olmayacağını bilmek için âlim olmaya gerek yok. Dünyanın belli yerlerinde, içe dönük bölgelerde ya da beslenme, yaşama alışkanlıklarıyla bağlantılı bazı hastalıklar oralarda daha yoğun görülebilir. Kimsenin aklına bunlara ve bunların ilaçlarına “millî” damgası vurmak gelmez. AKP’nin akıldaneleri dışında. Vurgu Nazilerin öjenist politikalarını anımsatıyor. ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD kamplarına giden Alman terör uzmanı: Soykırım planlıyorlar

ışid

Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) kamplarına giren 74 yaşındaki Alman terör uzmanı ve yazar Jürgen Todenhöfer, Hürriyet Gazetesi’ne konuştu. Todenhöfer, “IŞİD kendi İslam anlayışı dışında tüm Müslümanları yok edecek bir soykırım planlıyor” dedi. Alman terör uzmanı ve yazar Jürgen Todenhöfer 74 yaşında. Ona, macera mı arıyor diyebilirsiniz. Todenhöfer, Ortadoğu’da en sert çatışmaların yaşandığı bölgelere girerek, savaşçılarla konuşan tek Batılı. En son, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Dünyayı sarsan iddia..Hitler 95 yaşına kadar yaşadı!İşte o sığınak

hitler-olmemis-brezilya-daki-nazi-siginaklarina-kacmis

Arjantin’de ormanlık bir alanda saklanmış taştan yapılar bulundu. Keşfi gerçekleştiren arkeologlar, yapıların 2’nci Dünya Savaşı sonrasında Arjantin’e kaçan Nazilere ait sığınaklar olabileceğini düşünüyor. Arjantinli arkeologlar, ülkenin kuzeyinde daha önce bilinmeyen taştan yapılar buldu. Teyu Cuare ulusal Parkı’nda keşfedilen yıkık yapıların Nazilere ait sığınaklar oldukları sanılıyor. NTV’de yer alan habere göre Buenos Aires Üniversitesi’nde görevli arkeologlar, ormanlık alanda oldukça iyi saklanan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nazi kampında Hitler’e gizli yergi

HİTLERE

Nazilerin Çekoslovakya’da kurduğu ölüm kampı Theresinstadt’tan sağ kurtulan 85 yaşındaki Greta Klingsberg, 13 yaşında iken kampta 1943-1944 yılları boyunca, diğer Yahudi çocuklarla birlikte SS’lere verdiği opera konserlerindeki takma bıyıklı karakteri unutamıyor. Operanın yıldızı olan Klingsberg, oynadıkları oyundaki Brundibár adlı takma bıyıklı karakteri kendi aralarında Hitler’e benzetip eğlendiklerini anlatıyor. Bir kasabada çocuklara, özellikle de biri kız iki kardeşe devamlı olarak kötülük ... Devamını Oku »

  • Tweet

Auschwitz’i kim kurtardı

tolga-bilener gri

Nazilerin uyguladığı soykırımın sembolüne dönüşmüş olan Auschwitz Toplama ve İmha Kampı’nın kurtarıldığı 27 Ocak günü, BM tarafından “Uluslararası Holokost Anma Günü” ilan edilmiş durumda. Auschwitz’de her yıl yapılan anma törenleri, hem tarihin bu korkunç sayfalarını unutmamak, hem de ondan dersler çıkarıp “bir daha asla” çağrısını somutlaştırabilmek için önem taşıyor. Her yıl pek çok devlet adamı, kamptan sağ kurtulabilmiş ve artık ... Devamını Oku »

  • Tweet