Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Necdet Özel

Etiket Arşivi: Necdet Özel

Demirtaş’tan Necdet Özel açıklaması: ‘Sağlık sorununun duyurulması manidar!’

Demirtas-HDP

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in sağlık durumuna ilişkin tartışmalar ile ilgili Türkiye’de Genelkurmay Başkanlarının defalarca sağlık sorunları veya ameliyat oldukları halde bunların hiçbirinin özel bildiri ile kamuoyuna duyurulmadığını ancak kısa süre önce yapılan açıklamanın özel bir anlamı olabileceğini iddia etti.   Demirtaş, uydu aracılığı ile Avrupa’dan yayın yapan Med Nuçe TV’de soruları yanıtladı. Demirtaş, HDP’nin ... Devamını Oku »

  • Tweet

“Suriye operasyonu” krizi yok körlük riski var

necdet-özel

Necdet Özel’in, Suriye operasyonu iddiaları yüzünden değil, gözlerinden rahatsız olduğu için rapor aldığı anlaşıldı.   Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in geçen hafta 15 günlük sağlık raporu almasının perde arkası aydınlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in, “AKP Hükümeti, Suriye’ye operasyon planlıyor” açıklamasının ardından alınan bu rapor, “Özel, Suriye operasyonuna karşı çıktığı için rapor aldı. Bir daha görevine dönmeyecek” yorumlarına neden olmuştu. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özdemir’den Diyanet ve ‘rapor alan’ Özel Paşa’ya inanılmaz tweetler!

cüneyt

Kanal D Anchormanı gazeteci Cüneyt Özdemir Türkiye’de gündemin önemli maddeleri arasında yer alan Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in milyonluk makam arabası ve sağlık sorununu gerekçe gösterip izne ayrıldığı açıklanan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel hakkında çarpıcı mesajlar yayınladı. GÖRMEZ’E MAKAM ARACI TEPKİSİ Özdemir Twitter’den ‘Araba bir makam ölçüsü…Makam=Marka’ ve ‘Bir lokma, bir hırka, bir de milyonluk araba..Yarabbi Şükür….’yazdı ÖZEL’İN İZNE AYRILMASI Özdemir, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gül’ün eski danışmanından inanılmaz iddia:’Erdoğan ile Özel koridorda çok sert…’

ahmettakan

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in resmi açıklamalara göre sağlık sorunları nedeniyle izne ayrılmasına ilişkin çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddianın sahibi bir dönem cumhurbaşkanı Gül’ün de danışmanlığını yapan Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan.. Takan’ın yazısının ilgili bölümleri şöyle:   ‘Bakmayın!.. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e ilettikleri geçmiş olsun mesajlarına. Özel, sağlık durumunu gerekçe göstererek görevi Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar’a bıraktı ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Ankara’ya bomba düştü! Genelkurmay’da Özel gitti Akar geldi

cdet-özel

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in sağlık sorunları nedeniyle 15 günlük rapor aldığı öğrenildi. Uğur Ergan’ın Hürriyet’te yer alan haberine göre Suriye’ye operasyon iddialarının konuşulduğu bir dönemde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in Genelkurmay Karargahı’na gitmediğinin ortaya çıkması başkentte bir anda hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.   Ancak Orgeneral Necdet Özel’in, sağlık sorunları nedeniyle 15 gün rapor aldığı öğrenildi. Bu süre içinde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Paşanın biri paşanın birini hapse attıracak…İnanılmaz kavga !

pasalar

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla emekli Oramiral Güner’i mahkemeye verdi. 4.5 yıl hapsi istenen Güner, ‘İsterlerse 80 yıl versinler’ dedi. Sözcü Gazetesi’nden Emin Özgönül’ün haberine göre Bal­yoz da­va­sı ka­ra­rı açık­lan­dık­tan son­ra Do­nan­ma Ko­mu­tan­lı­ğı­’n­dan is­ti­fa eden emek­li Ora­mi­ral Nus­ret Gü­ner hak­kın­da ki­şi­sel Twit­ter he­sa­bın­dan yap­tı­ğı açık­la­ma­lar­da Ge­nel­kur­may Baş­ka­nı Org. Nec­det Özel ve De­niz Kuv­vet­le­ri Ko­mu­ta­nı Ora. Bü­lent Bos­ta­noğ­lu­’na ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kara Kuvvetleri Komutanı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gidiyor

141109saray.hlarge

Kara Kuvvetleri Komutanı (KKK) Orgeneral Hulusi Akar’ın, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i vekaleten Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gideceği belirtildi. DHA Beğen0 Devamını Oku »

  • Tweet

Orgeneral Özel’den çok özel ziyaret!

RESIMID_15612814

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türkiye sınırına komşu Suriye’nin Eşme köyünde yeniden inşa edilen Süleyman Şah Türbesi Saygı Karakolu’nu ziyaret etti. Süleyman Şah’ın yeni yerleşkesinde incelemede bulunan Orgeneral Özel’e kara ve hava kuvvetleri komutanları da eşlik etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte Süleyman Şah Saygı Karakolu’nda incelemelerde bulundu. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Genelkurmay ... Devamını Oku »

  • Tweet

Günümüzde devlet sırrı, olsa olsa yolsuzluklar içindir

Namık Çınar

Eğer TSK’ın son durumu hakkında nitelikli ve doyurucu bilgi edinmek istiyorsanız, onun en tepedeki komutanı Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’in Savunma ve Havacılık Dergisi’ne verdiği mülâkatı mutlaka okumalısınız. İnternette de var, tavsiye ederim. Ama ben bugün sadece yazımı ilgilendiren kısmına değineceğim. Sayın general, ilkin jeostratejik konumundan kaynaklanan güvenliği nedeniyle Türkiye’nin “Uluslararası Askerî İşbirliği”ne zorunlu olduğunu belirtmekte; 28 ülkenin üye, 69’unun ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özel Paşa ilk kez ‘Savaş’ riskinden bahsetti!

pasasss

Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel,  Suriye’deki ortamın, PYD-PKK’nın terör örgütü kimliğinden ziyade IŞİD ile savaşan meşru bir güç olarak görülmesine yol açtığını söyledi. Özel  sınır güvenliği için merkezi bir komutanlık kurulacağını da açıkladı. “İyimser öngörüde bulunmak güç” diyen Orgeneral Özel, bölgede Türkiye için savaş riskine işaret etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel  Savunma ve Havacılık Dergisi’ne röportaj verdi. Genelkurmay Başkanı ... Devamını Oku »

  • Tweet