Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: obama

Etiket Arşivi: obama

Her şey oniki dolarla başladı

17trfs13_bbking3

BBC’nin 1972’de çektiği B.B. King belgeselinde, efsane blues müzisyeni çocukluğunu anlatıyor. Dindar bir ailede yetişen King, “Çocukluğum ilahi söylemekle geçti” diyor.   Önceki gün 89 yaşında ölen ünlü blues şarkıcısı, gitaristi ve bestecisi B.B. King’in, 1972 tarihli bir BBC belgeselinde, blues söylemeye nasıl başladığını anlatan görüntüler ortaya çıktı. Belgeselde, “Bana şarkı söylemem için 12 dolar verdiler, günde 75 cent’e pamuk ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama: Kürtler gibi dostumuz yok

obama

Irak Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, ABD Başkanı Obama’nın,”Irak’ta ve Ortadoğu’da ABD’nin Kürtler gibi başka dostu yok” dediğini aktardı.   Irak Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası ABD ziyareti hakkında bilgi verdi. Rudaw’ın haberine göre, Talabani, görüşmede ABD Başkanı Barack Obama’nın Peşmerge Güçleri’ne büyük önem atfettiğini belirterek, ABD’nin Irak’ta ve bölgede Kürtler gibi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama-Barzani görüşmesi: ABD bağımsız Kürt devletine sıcak bakmadı

ImageThumb

Beyaz Saray’ın daveti üzerine ABD’nin Başkenti Washington’a gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkanı Barack Obama ve Başkan Yardımcısı Joe Biden ile bir araya geldi.  Görüşmede öncelikli gündem maddelerinden biri, Irak’tan ayrı bir ‘Kürt Devleti’nin kurulması meselesi oldu. Kürt yönetiminden Washington ziyareti öncesi yapılan açıklamalarda Mesut Barzani’nin Beyaz Saray’ın ‘Kürt Devleti’ne ilişkin görüşlerini öğreneceği ifade ediliyordu. Irak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama’ya açık mektup: Çok büyük ayıp ettiniz!

hertaraf

  TANER AKÇAM- ARADA SIRADA/ Her yıl 24 Nisan beyanlarınızın biz Türklerle alay etmek anlamına geldiğini biliyorsunuz değil mi? “Düşüncelerimi değiştirmedim,” diyerek 1915’in soykırım olduğunu söylüyorsunuz. Sonra da bu kelimeyi kullanmayarak Türk hükümet yetkililerini sevindiriyorsunuz. Kullanın “soykırım” kelimesini Sayın Başkan. Göreceksiniz bir şey olmaz! Almanya’ya, Fransa’ya bir şey olmadı! Size de olmaz!     24 Nisan’da soykırım kelimesini kullanmayarak, sadece ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD’den 1915 olaylarıyla ilgili ilk resmi açıklama!

marie-harf

ABD Başkanı Barack Obama’nın, 1915 olaylarının 100. yıldönümü olan 24 Nisan’da yapacağı açıklamada ‘soykırım’ sözcüğünü kullanmayacağının belli olmasının ardından, ABD’den ilk resmi açıklama Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, Başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında bir gazetecinin, “Başkan Obama adaylığı sırasında soykırımı kabul edeceğini söylüyordu. Başkanlığı döneminde ise bu sözünü yerine getirmedi. Amerikalı Ermeniler, Obama yönetiminin ‘Türklerin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Danzikyan: ‘Yaşlı Ermeniler hâlâ konuşmaya korkuyor’

0,,18293823_303,00

Cinayete kurban giden Hrant Dink’in kurucusu olduğu Agos Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan, 1915 olaylarının 100. yılında Türkiye Ermenilerinin beklentilerini DW Türkçe’ye yorumladı.   Birinci Dünya Savaşı’nın sürdüğü 1915 yılında Osmanlı topraklarındaki Ermenilerin sürülmesi kararıyla ortaya çıkan kitlesel kıyım ve katliamların 100. yılı, dünya çapında ‘soykırım’ tartışmasını yeniden alevlendirdi. Önce Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis “Son yüzyılda insanlık ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş…Flaş…Obama kararını verdi, Ermeniler ayaklandı !

obamakızdı

Washington  Yönetimi, ABD Başkanı Barak Obama’nın 1915 Olayları’nın 100’üncü yıldönümü nedeniyle 24 Nisan’da yayınlayacağı bildiride soykırım ifadesini kullanmayacağını teyit etti. Hürriyet’e bilgi veren üst düzey bir Amerikan yetkilisi, “Geçmiş yıllarda belirlediğimiz yaklaşımımızın doğru olan olduğuna inanıyoruz” diyerek, Obama’nın bu sene de olayları Ermenice “büyük felaket” anlamına gelen “Meds Yeghern” ifadesiyle anacağını duyurdu. TÜRKİYE İLE ÇALIŞABİLMEK İÇİN Tolga Tanış imzalı habere ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama’dan ‘Erdoğan’la cami açılışı’ sözüne şok yanıt..Saray çok bozulacak!

obamaerdogan

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Pazar günü Maryland’de bitmek üzere olan Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi’ni ziyareti sırasında, “Obama’nın Erdoğan’la birlikte ABD’de cami açmaya söz verdiği” yönündeki açıklamasına ABD’den yanıt geldi. Beyaz Saray Milli Güvenlik Konseyi sözcülerinden Mark Stroh’un Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamaya göre, Başkan Obama böyle bir merasime katılma sözü vermedi. Beyaz Saray, “Başkan Obama’nın böyle bir angajmanı hakkında herhangi ... Devamını Oku »

  • Tweet

1915 için konuştu: ‘Gerçeklerin tam ve adil kabulü herkesin çıkarına’

150420150812160542653_2

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, 1915 yılı olaylarıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtta, gerçeklerin tam, adil ve içten kabulünün Türkiye, Ermenistan ve Amerika içinde olmak üzere herkesin çıkarına olduğunu söyledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında, konuyla ilgili kendisine yöneltilen, ‘Papa Francis, yüz yıl önce Osmanlı Türkleri tarafından Ermenilerin kıyıma uğratılmasını ... Devamını Oku »

  • Tweet

Obama ailesinin yıllık geliri açıklandı

obama

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın 2014 yılı gelirlerini açıkladı. Buna göre Obama çifti 2014’te 477 bin 383 dolar kazandı. Obama ailesi 93 bin 362 dolar ise gelir vergisi ödedi. En büyük geliri başkanlık maaşı olan Obama, bu görevinden yıllık 400 bin dolar elde ediyor. Obama’nın maaşı haricinde çiftin en büyük gelir kaynağı ise Başkan Obama’nın 1995 ve ... Devamını Oku »

  • Tweet