Cumartesi , 7 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: öğrenciler

Etiket Arşivi: öğrenciler

Çakıroğlu’nun öldürüldüğü üniversite yine karıştı !

050320151537053680303_2

Kısa süre önce çıkan çatışma ülkücü Fırat Çakıroğlu’nun öldürüldüğü  Ege Üniversitesi yine karıştı. Bir grup öğrenci, öğle saatlerinde Edebiyat Fakültesi yakınındaki boş alana iple balon astı. Türkü söyleyip halay çeken zaman zaman da voleybol oynayan öğrenciler, kadın cinayetlerine dikkat çekmek için toplandıklarını dile getirdi. Polis ve özel güvenlik görevlileri alan çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. POLİS BALON PATLATTI Bir süre ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bu kadarı da olmaz..Sarayın bulaşığını öğrenciler yıkıyor !

saray

Otelcilik ve turizm meslek lisesi öğrencilerine staj adı altında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda “kaçak işçilik” yaptırıldığı iddia edildi.“Beşevler ve Balgat’ta bulunan otelcilik ve turizm meslek lisesi öğrencileri Sarayda bulaşık yıkıyor” iddiasında bulunan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Turizm ve otelcilik lisesi öğrencilerinin, staj bahanesiyle her gün otobüslere doldurularak saraya gönderildiğini, öğrencilere bulaşık yıkattırıldığını” savundu.   Devamını Oku »

  • Tweet

MEB’den öğrencilere: Ölüm nimettir, hayat yükünden kurtulmaktır!

eğitim

Türkiye’deki tüm eğitim kurumlarındaki öğrencilere seminer şeklinde verilmesi planlanan değerler eğitimi için hazırlanan kitapçıkta belirlenen konular tartışmaya yol açacak dokuz başlıkta anlatıldı. Kitapçıkta, “Çocuklarını dini ölçülere uygun şekilde evlendirmek anne babanın vazifesidir”, “Devletimizin bekası, kurulacak meşru aile yuvalarıyla mümkündür” gibi ifadelere yer verildi. “Gençlere tavsiyeler”in yer aldığı bölümde ise dikkat çeken şu telkinler yer aldı: “Gençliğin bir gün bitecek. Her ... Devamını Oku »

  • Tweet

Roboski eyleminde kimliğe ‘tokat’

kimlik

Roboski katliamının yıldönümü nedeniyle İstanbul Üniversitesi öğrencisi bir grup, eylem yaptı. Grup Vezneciler’e yaklaştığı sırada, kameralara doğru kimlik gösteren bir gence, eylemcilerden biri tokat attı. Roboski’de 28 Aralık 2011 tarihinde çoğu akraba 34 kişi savaş uçaklarının bombardımanı sonucu hayatını kaybetmişti. İstanbul Üniversitesi Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi üyesi bir grup, olayın yıldönümü nedeniyle eylem yaptı. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi önünde ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öğrenciler Ankara’da büyükelçiliği bastı

LIBYALILAR ANKARA BUYUK ELCILIKLERINI BASTI

Ankara Cinnah Caddesi Kırkpınar Sokak girişinde bulunan Libya Büyükelçiliği’nde hareketli dakikalar yaşandı. Türkiye’de okuyan yaklaşık 100 Libyalı öğrenci, paralarını alamadıkları iddiasıyla büyükelçilik binasını bastı. Büyükelçilikte görevli güvenlikçiler ve personelle, öğrenciler arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine olay yerine polis çağırıldı. Fevzi  Kızılkoyun’un hurriyet.com.tr’de yer alan haberine göre, Elçilik binasına çok sayıda polis gelerek geniş güvenlik önlemi aldı. Öğrenciler ise elçilik dışına çıkarıldı. ... Devamını Oku »

  • Tweet

Osmanlıca protestosuna önce psikolog sonra makaslı müdahale

öğrenci

Mersin’de, ‘Osmanlıca’ dersini protesto etmek amacıyla Dev-Lis üyesi 4 kişi kendilerini bir okulun demir korkuluklarına zincirledi. Olay yerine psikoloğun ikna edemediği gençlere polis demir makasıyla müdahale etti. Eylemci gençler, yaka paça gözaltına alındı. Mersin’in merkez Yenişehir İlçesi Güvenevler Mahallesi’ndeki Şevket Pozcu Anadolu Lisesi’nin demir korkuluklarına kendilerini zincirleyen bazıları öğrenci Dev-Lis üyesi 4 genç, ‘Tek ses tek yumruk Dev-Lis geliyor’, ‘Eşit, ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kobani değil, üniversite kampüsü

dicle üniversitesi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde karşıt iki grup öğrenci arasında stand kurma nedeniyle çıkan arbedeye polis müdahale etti. Polis, 4 öğrenciyi gözaltına alırken, üniversitede güvenlik önlemleri artırıldı. Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri Bilge Gençlik Kulübü’nün Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Eğitim Fakültesi girişinde stand açtı. Bu sabah okula gelen bazı öğrencilerin standa tepki göstermesi üzerine polis üniversiteye gelerek standı kaldırmak istedi. Standın ... Devamını Oku »

  • Tweet