Pazar , 28 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: okul

Etiket Arşivi: okul

Deneyde yüzü yandı, tek umudu…

deney

Tek hayali futbolcu olmaktı. Okulda deney sırasında meydana gelen patlamada yüzünden yaralanan 11 yaşındaki Mert’in sol gözünde görme kaybı oluştu. Mert’in tek umudu yarın olacağı ameliyat. Hukuki süreç başlatan Mert’in ailesi, okul yönetimi ile öğretmeni suçluyor. İstanbul Üsküdar’daki Ali Fuat Başgil Ortaokulu’nun 6-C sınıfındaki öğrencilerin 3 Aralık günü laboratuvardaki Fen Bilgisi dersinde yaptıkları deney patlamayla sonuçlanmıştı. Patlamada öğretmen Mehmet Aslan ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Faşist baskıya boyun eğmeyeceğiz’

öğrenci

Konya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi, yapılan itiraz sonucu tahliye edildi. M.E.A. cezaevi çıkışında duygu dolu anlar yaşadı. Konya’da geçen salı günü ‘Devrim şehidi’ Kubilay’ı Anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği suçlamasıyla, okulundan alınarak tutuklanan lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A., 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’ne yapılan itiraz sonucu tahliyesine karar verildi. Tahliye kararını ... Devamını Oku »

  • Tweet

İstanbul trafiği yine felç.. Peki neden ?

trafık

İstanbul güne yine trafik kabusuyla uyandı. Hafta sonu olması nedeniyle nispeten daha rahat bir trafik bekleyen vatandaşlar yola çıktıklarında beklemedikleri bir tabloyla karşılaştılar. Trafik adeta kilitlenmiş, araçlar adım adım ilerleyebiliyordu. Hafta içinde görmeye alışılan bu manzaranın nedeni ise kısa süre sonra anlaşıldı. Açık Öğretim Fakultesi sınavları nedeniyle okul önlerinde büyük yığılmalar oluşmuş, araçlarıyla gelen öğrencilerin uygunsuz parkları da bu çileyi ... Devamını Oku »

  • Tweet

Okullara mescit genelgesi yollandı

namaz

İzmir’de il milli eğitim müdürlüğü, okullarda mescit açılması için yazı gönderdi. Yazıda, ilgili genelge de paylaşıldı. radikal.com.tr’de yer alan habere göre, okullara mescitlere ilişkin genelgeler yollanmaya başlandı. Sol’da yer alan habere göre, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okullara gönderilen yazıda, mescit açılmasına ilişkin resmi yazı paylaşıldı. Yazıda, okullarda mescitlerin aşağıdaki koşulların sağlanarak açılması isteniyor: 1. Okullarda açılacak mescitlerin günışığı alan ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eğitimde kara liste skandalı

müdür

Aylardır gündemi meşgul eden usülsüz okul müdürü atamalarında bir skandal da İstanbul’un bir ilçesinde meydana geldi. Müfettiş raporuna yansıyan iddialara göre İstanbul’da bir ilçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürlerinin atanması için puan verecek Şube Müdürü N. Ç.’ye baskı yaparak puanlama sisteminin şifresini aldı. Daha sonra başka bir Şube Müdürüyle birlikte bilgisayar başına oturan İlçe Milli Eğitim Müdürü iddiaya göre elindeki ... Devamını Oku »

  • Tweet

Din dersinde öğrencilere ceset yiyen akbaba görüntüsü izletildi

okul

Antalya’da bir okulda, din dersi öğretmeninin farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini anlatmak adına, akbabaların cesetleri parçalayarak yediği görüntüleri izlettirmesi öğrencilerin tepkisini çekti. Çocukların psikolojisinin bozulması üzerine velilerden şikayet gelince okul hakkında inceleme başlatıldı. Olay Antalya’daki 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde yaşandı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Ayhan Bağdatlı’nın farklı din ve kültürlerde cenaze törenlerini konu alan ders için seçtiği ... Devamını Oku »

  • Tweet

Öğrenciler laf attı, camidekiler okul bastı

okul

Şişli’de inanılmaz bir olay yaşandı.   Dün  saat 12.00 sıralarında  Teşvikiye Camii’nin arka tarafında bulunan lisenin öğrencileri, ezan sesinden ve camiden gelen gürültüden rahatsız oldu. Milliyet’te yer alan habere göre öğle saatlerinde ise cemaat cuma namazını kılmak için bahçede saf tuttu. Ezanın okunmasının ardından namazlarını kılmaya başlayan cemaat, hutbenin okunmasının ardından farz namazına durdu. Bu esnada lisenin penceresinden sarkan öğrenciler, yaklaşık ... Devamını Oku »

  • Tweet

Her öğrenci bir gün İmam-Hatip’i tadacaktır!

ımam

Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı’nın hazırladığı ‘Gençlerin Potansiyeli ve Din Eğitimi: İmam-Hatipler ve Din Dersleri’ raporuna göre, 2002 yılında Türkiye’de 450 imam hatip lisesi ve bu okullarda 71 bin 100 öğrenci vardı. 2013’te ise imam hatip ortaokul ve liselerinin sayısı 2 bini buldu. Hürriyet’te yer alan habere göre İmam hatiplerin öğrenci sayısı 10 kattan fazla artarak 714 bin ... Devamını Oku »

  • Tweet