Çarşamba , 31 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: oscar

Etiket Arşivi: oscar

Ceylan, Akademi’ye yine uzun geldi

Kis-Uykusu

Yabancı Dilde En İyi Film Oscar adaylığı için yarışacak dokuz film açıklandı. 83 ülkeden adayların yarıştığı listeye, Türkiye’den Nuri Bilge Ceylan’ın Altın Palmiye’li filmi, Kış Uykusu giremedi. Ceylan’ın bundan önce Cannes’da Jüri Büyük Özel Ödülü kazanan filmi Bir Zamanlar Anadolu’da Oscar yarışına giremeyince, 2 saat 37 dakikalık süresiyle, Akademi üyeleri için uzun olduğu yorumları yapılmıştı. Ceylan’ın Kış Uykusu’nun listede olmamasına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sefil Bilo Oscar için yarışacak

ılyas

87’nci Oscar adayları için yapılan ön elemede belirlenen 9 yabancı film, Los Angeles’ta açıklandı. Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu filmi ön elemeyi geçemezken İlyas Salman’ın rol aldığı Gürcistan yapımı “Corn Island” (Mısır Adası), adaylar arasına girdi. Giorgi Ovashvili’nin yönetmenliğini üstlendiği filmde  Türkiye’de özellikle ‘Sefil Bilo’ tiplemesiyle tanınan  İlyas Salman’ın yanı sıra Tamer Levent ve Mariam Buturishvili paylaşıyor. Oscar Ödülleri, 22 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Bir genç kızın hikâyesi

ali-abaday

Büyümek oldukça zor ve ıstıraplı bir süreçtir. Bir yandan değişen vücuda ve hormonlara adapte olmaya çalışırken, diğer yandan aileye bağımsız bir birey olduğunu kanıtlama çabası, genelde gençlere hayatlarının en eğlenceli ve çok hata yaptıkları dönemini yaşatır. Oscar Wilde’ın “Gençlik hata yapmaktır” sözü belki de en çok bu döneme uygundur, kim bilir! Gençlerin yetişkinliğe adım atma süreçlerini anlatan yapımlarıyla tanınan yönetmen ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Kış Uykusu’ Oscar’dan elendi

Kis-Uykusu

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’da Altın Palmiye ödülü kazanan Kış Uykusu filmi, 87’nci Oscar adayları için yapılan ön elemede elendi. Ön elemede belirlenen 9 yabancı film Los Angeles’ta açıklandı. demokrathaber‘de yer alan habere göre Oscar’da yarışacak 9 yabancı film şöyle: Arjantin’den “Wild Tales”, Damián Szifrón  (Yönetmen). Estonya’dan “Tangerines,” Zaza Urushadze,  (Yönetmen). Gürcistan’dan “Corn Island,” George Ovashvili,  (Yönetmen). Moritanya’dan “Timbuktu,” Abderrahmane ... Devamını Oku »

  • Tweet

Maltepe Belediyesi ‘Oscar’ aldı

mexpo odul1 (1)

Bir internet sitesi tarafından düzenlenen “Belediye Oscarları-Yılın Belediye ve Yerel Yönetim Projeleri Ödülleri”nde, Maltepe Belediyesi’nin fuar projesi M’Expo-Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi büyük ödüle layık görüldü. Ödül alacak projeler, kamuoyu araştırma şirketi SOSYOTAY, İstanbul Teknik Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nden öğretim görevlileri ve basın mensuplarının da bulunduğu bir jüri tarafından belirlendi. Ödül töreni, 30 Aralık 2014’te, Zeytinburnu Kazlıçeşme ... Devamını Oku »

  • Tweet