Perşembe , 12 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: öso

Etiket Arşivi: öso

Savcı Takçı: MİT TIR’larını Erdoğan’ın talimatı üzerine bıraktık

gorevden-alinan-savci-aziz-takci-yanlis-yapmadim-fotograflar_7572_dhaphoto3-660x330

Kamuoyunda MİT TIR’ları olarak bilinen olayın savcısı Aziz Takçı, el konan TIR’ları dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine bıraktıklarını açıkladı. Alınan bir ihbar üzerine, 19 Ocak 2014’te sonradan MİT’e ait olduğu anlaşılan 3 TIR’da arama yaptırdığı için önce sürgüne gönderilen, ardından da hakkında soruşturma başlatılan Savcı Aziz Takçı, görevini yaptığını vurguladı. Eski Adana Cumhuriyet Savcısı Takçı, Cumhuriyet gazetesinden Ahmet ... Devamını Oku »

  • Tweet

Reyhanlı’daki bombalı araç bakın kimin çıktı

reyhanlı

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde, Suriye plakalı bir otomobilin altına bırakılan bombalı iki paket son anda fark edilerek, etkisiz hale getirildi. Aracın, ÖSO komutanına ait olduğu tespit edildi. Reyhanlı’nın Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde, devriye gezen polis ekipleri bu sabah erken saatlerde bir binanın önünde park edilen Suriye plakalı bir otomobilin altında 2 paket gördü. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda daha polis sevk ... Devamını Oku »

  • Tweet

Güney sınırında tek ülke Suriye yerine beş komşu!

Turkish Kurds watch smoke rises over Syrian town of Kobani after an airstrike, as seen from the Mursitpinar border crossing on the Turkish-Syrian border

Suriye’de Mart 2011’den bu yana devam eden iç savaş, Türkiye’nin sınır komşularının değişmesine neden oldu. Geride kalan dört yılda, Suriye’nin Türkiye sınırındaki 19 geçiş noktasından 17’si el Nusra Cephesi, İslami Cephe, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Demokratik Birlik Partisi (PYD) ya da Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) kontrolüne girdi. Türkiye ve Suriye, İskenderun’dan Cizre’ye kadar uzanan 911 kilometrelik bir sınır hattını ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD ile savaşana ne ekmek ne de muhimmat

kobani

Türkiye, Suriye’deki cihatçılara yardım ettiğini yalanlamış, sadece ÖSO’ya destek verdiğini açıklamıştı. ÖSO’nun Kobani’deki taburunun komutanı Ebu Eysa, bu tartışmalarla ilgili olarak “Türkiye bize tek bir mermi bile yollamadı” dedi. Kobani’deki üçüncü günüm. Yüzümü yıkamadan, yemek yemeden, yarım litrelik pet şişe bitmesin diye yudum yudum su içerek geçen üçüncü gün. Geri dönüş için tekrar kilometrelerce koşmak, sürünmek ve mermiden kaçmak için ... Devamını Oku »

  • Tweet