Salı , 21 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Özgecan Aslan

Etiket Arşivi: Özgecan Aslan

Ve Nihat Doğan’ın ‘Özgecan tweetinde’ karar çıktı !

nıhatdoan

Şarkıcı Nihat Doğan hakkında Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesinin ardından yazdığı bir tweet nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında takipsizlik kararı verildi. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre  takipsizlik kararının en başında Nihat Doğan’ın savcılık ifadesine yerverildi. Şarkıcı ifadesinde Özgecan Aslan’ın katledilmesine fazlasıyla üzüldüğünü 14 Şubat 2015 günü bu katliamı lanetleyen birçok mesaj yazdığını belirtti. Doğan, Özgecan’ın katledilmesi ile ilgili ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan Aslan’ı katilleriyle ilgili flaş gelişme!

ozgecaneylem

Mersin’in Tarsus ilçesinde 12 Şubat’ta öldürülen Özgecan Aslan’ı hunharca öldüren üç kişi hakkında tamamlanan hazırlık soruşturması sonucu hazırlanan iddianame Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunuldu. Özgecan Aslan’ın öldürülmesi ile ilgili hazırlanan iddianamede zanlılardan Süphi Altındöken, Necmettin Altındöken ile Fatih Gökçe hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. DHA Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan’ın katiline ilişkin flaş iddia yalanlandı

page_ozgecanin-cebinde-sadece-20-tl-varmis_117237696

Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili iddia sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Mersin’de Özgecan Aslan’ı vahşice öldüren katil zanlısı Suphi Altındöken’in hücresinde ölü bulunduğu iddia edildi. Özgecan’ın katili öldü iddiası yayılınca yetkililerden açıklama geldi. Adalet Bakanlığı ve cezaevi yönetimi o iddiayı yalanladı. Özgecan Aslan’ı minibüsün içinde vahşice katlederek öldüren Suphi Altındöken’in, tutuklu bulunduğu Gaziantep Ceza ve Tutukevi’ndeki hücresinde ölü olarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan anısına SMS kampanyası !

ozgecaneylem

11 Şubat’ta Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan’ın adını taşıyacak rehabilitasyon ve eğitim merkez için başlatılan yardım kampanyasına, SMS ile yardım da dahil edildi. ‘Özgecan’ın Hayallerini gerçekleştiriyoruz’ sloganı ile başlatılan kampanya  hakkında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda basın toplantısı düzenlen Özgecan’ın amcası Yaşasın Aslan ve ailenin avukatları süreç ile ilgili bilgiler verdi. Özgecan’ın hayali olan rehabilitasyon merkezini açmak amacı ile ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan cinayetinde inanılmaz gelişme..Meğer o caninin karısı da…

ozgecan03

Mersin’de Özgecan Aslan’ın öldüren Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe’nin olayın yaşandığı saatlerde aralarında yaptığı telefon görüşmelerinde ilginç bir detay ortaya çıktı.Milliyet’te yer alan habere göre cinayetten haberi olmadığını söyleyen Altındöken’in eşi Neslihan Altındöken’in 3 sanıkla da defalarca telefonla konuştuğu belirlendi. SAVCI TALİMATIYLA TEKRAR İFADE VERDİ Bunun üzerine Aslan Ailesi’nin avukatları savcılığa başvuruda bulunarak Neslihan Altundöken’in yeniden ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan’ın yakıldığı yerde çakmak ve bıçak bulundu

fft107_mf3854686

Tarsus’ta katledilen Özgecan Aslan’ın yakıldığı ve cesedinin bulunduğu yerin görüntüleri ortaya çıktı. Arazide bulunanlar arasında katil zanlı Suphi Altındöken’in kullandığı ileri sürülen bıçak ve çakmak da var. Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre Mersin ’in Tarsus ilçesinde, geçen 12 Şubat’ta öldürülen Özgecan Aslan’ın cesedinin yakılıp bırakıldığı olay yerine ait fotoğraflar gün yüzüne çıktı. Tarsus Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından çekilen fotoğraflarda, Aslan’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Nihat Doğan ‘Özgecan tweeti’ için adliyede..

nıhatdoan

Mersin Tarsus’ta katledildikten sonra cesedi yakılan Özgecan Aslan’ın ardından, “Siz de mini eteği giyip, soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” şeklinde tweet atan Nihat Doğan hakkında savcılığa çok sayıda suç duyurusunda bulunulmuştu. Suç duyurularını değerlendiren savcılık soruşturma başlatmış, Nihat Doğan’ı ifadeye çağırmıştı. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen şarkıcı Nihat Doğan, savcı Umut Tepe’ye ifade ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan’a mezar olan minibüs öyle bir işte kullanılıyor ki !

ozgecanmınıbus

Özgecan Aslan’ın öldürüldüğü minibüs Hatay’da ortaya çıktı. Piyasa değeri 23 bin TL olan minibüs 17 bin TL’ye satıldı ve plakası değiştirildi. Üniversiteden kent merkezine öğrenci taşıyacak minibüsün yeni sahibi, “Aldıktan sonra Özgecan cinayetinde kullanıldığını öğrendim. Kısa süre içinde satar kurtulurum” dedi. Habertürk Gazetesi’nden Beycan Üçkardeş’in haberine göre, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın Tarsus’ta minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken tarafından vahşice öldürülüp ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan’ın katilinin eşi dehşet gecesini anlattı

fft81_mf3829398 (1)

Mersin’in Tarsus ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı öldürüp yakan Suphi Altındöken’in eşi Neslihan Altındöken’in jandarma alınan ifadeleri gün yüzüne çıktı. Radikal gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre Suphi Altındöken’in eşi Neslihan Altındöken, Tarsus Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı’nda alınan ifadesinde, cinayet günü eve gelen eşinin yüzünde, ellerinde, boynunda cırmık ve çizik izleri ve kan lekelerinin olduğunu, gözünün altında morarma bulunduğunu ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgecan’a dehşeti böyle yaşattılar

28349161

Özgecan Aslan’ı katledenlerin savcılıkta verdikleri ifadeler dehşeti gözler önüne serdi. Jandarmaya, ‘Mangaldan dönüyorduk’ diyen katiller, genç kızın cesedini yakmak için ağızlarında sigarayla benzin almaya gitmiş. Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz, Mersin Tarsus’ta vahşice katledilen Özgecan Arslan’ın üç katil zanlısından Fatih Gökçe’nin jandarmada yarım bırakıp savcılıkta tamamladığı ifadesine ulaştı. Fatih Gökçe, savcılıkta devam eden ifadesinde, Suphi Altındöken’in kendisini aradığını, “Başım belada” dediğini ... Devamını Oku »

  • Tweet