Cuma , 15 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: özgür gündem

Etiket Arşivi: özgür gündem

Başörtülü kadın olayında ikinci skandal: ‘Mitingden sonra AKP Binasında da tartakladılar!’

AKP’nin 6 Mayıs’ta Ağrı’da düzenlediği miting alanında zafer işareti yaptığı gerekçesiyle Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun korumaları ve polisler tarafından fiili müdahale ile gözaltına alınan Aygül Nayci, ilk kez konuştu. Miting sonrası AKP Ağrı İl Teşkilatı’nın kendisini “Olayı çözelim” diyerek partiye çağırdığını ileri süren Nayci, “İçeri girince büroda olanların hepsi bağırdı, hakaret etti. Bir erkek bana tekme attı. Sonra beni bir odaya ... Devamını Oku »

  • Tweet

PKK’dan Akdoğan’a ‘süper’ tepki:’Erdoğan’ın hık deyicisi…’

pkkyalcin

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın ‘HDP baraj altında kalırsa süper olur’ açıklamasına PKK’nın en önemli isimlerinden KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu çok sert tepki gösterdi. Özgür Gündem Gazetesi’nde  Hüseyin Ali mahlasıyla yazan Karasu şunları kaydetti: ‘HDP barajı aşarak gerilimi durduracaktır. Her parti seçime girmek için kurulur. Ancak HDP kuruluşundan sonraki ilk seçime parti amblemi altında girince düşmanca saldırıyla karşılaştı. Hem CHP ... Devamını Oku »

  • Tweet

Adalet Bakanlığı üç maymunu oynamaya devam ediyor…

hertaraf

  ADEM ERDEN 2 No’lu T Tipi Hapishanesi- Kocaeli   Sayın Başar Arslan, Öncelikle sizi ve çalışmalarınızı saygıyla selamlarım. Gazetenizin 23 Eylül 2013 Pazartesi sayısında “Cezaevi işkencesi AİHM’e gitti” başlıklı haberim 13. sayfada yayınlandı. 12 Aralık 2013 Perşembe sayısının 12. sayfasında ise HerTaraf köşesinde “Adalet Bakanlığı üç maymunu oynuyor” başlıklı yazım yayınlandı. İnsan ve insan haklarından yana, taraf olan değerli ... Devamını Oku »

  • Tweet

PKK’dan Ağrı açıklaması:’AKP provokasyonuydu..Bu tuzağa gelmeyeceğiz’

cemilbayik-hozat-bese

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanları Cemil Bayık ve Bese  Hozat, 7 Haziran genel seçimlerinin AKP ve HDP arasında geçeceğini belirterek, “Ağrı’da yaşananların AKP’nin provokasyonu olduğunu ve PKK’nın bu dönemde böylesi eylemlere karşı olduğunu” ifade ettiler. Özgür Gündem’e  konuşan Bayık  ‘Bu seçimlerin oldukça stratejik bir değeri var. Bir anlamda Türkiye’nin geleceğini çizen bir seçim olacak. Türkiye diktatörlüğe doğru mu, yoksa demokratikleşmeye doğru ... Devamını Oku »

  • Tweet

Özgür Gündem satan, halay çeken öğrencilere 20 yıl hapis!

öğrenci

Dicle Üniversitesi’nde okuyan 12 öğrenciye haklarında “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan davanın daha ilk duruşmasında 20 yıl hapis cezası verildi. Dicle Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde okuyan 12 öğrenciye 26 Şubat 2014 günü üniversite kampüsünde stant kurup, destek amaçlı Özgür Gündem, Azadiya Welat ve Demokratik Ulus gazeteleri satarken halay çekip, Kürtçe marşlar söyledikleri için “örgüt propagandası ... Devamını Oku »

  • Tweet