Cumartesi , 27 Aralık 2014
Anasayfa » Etiket Arşivi: pakistan

Etiket Arşivi: pakistan

Korkunç misilleme… 500 militanı asacaklar

pakistan

Taliban’ın Peşaver’deki okul saldırısının ardından ‘terör suçlarında’ idam cezasını yeniden yürürlüğe koyan Pakistan, 500 hükümlüyü idam etmeye hazırlanıyor. AFP’ye konuşan bir Pakistan hükümeti yetkilisi, “İçişleri Bakanlığı, tüm temyiz haklarını kaybetmiş ve af talepleri geri çevrilmiş 500 hükümlünün önümüzdeki haftalarda idamı için işlemleri başlattı” dedi. Hazırlıkları doğrulayan bir başka yetkili, Başbakan Navaz Şerif’in başsavcılığa ‘terör suçundan’ hüküm giymiş Taliban üyelerinin davalarına ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yıldönümleri

Evrim Bunn

Bu hafta yıldönümleri haftası sanki. 17 Aralık: Tunuslu 26 yaşındaki üniversite mezunu Mohamed Bouazizi’nin valilik binası önünde kendini ateşe vermesiyle başlayan ve taa Türkiye’ye kadar uzanan Arap Baharı. 17 Aralık: Türkiye’de ayakkabı kutusunda bulunan paralarla başlayan rüşvet skandalı. Adalet ve Kalkınma Partisi ile Hizmet Hareketi’nin amansız savaşının başlangıcı. 14 Aralık: Sandy Hook İlkokulu katliamı. Psikolojik sorunları olan 20 yaşındaki bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye, Pakistan için yas ilan etti

pakistan

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Pakistan’daki kanlı okul saldırısı nedeniyle Türkiye’de bir günlük yas ilan edildiğini açıkladı. Başbakan Davutoğlu, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Dubet ile Başbakanlık Merkez Bina’da bir araya geldi. İki lider görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, burada yaptığı açıklamada, Pakistan’da 136  kişinin ölümüne neden olan okul saldırısı dolayısıyla Türkiye’de bir günlük yas ilan edildiğini söyledi. Devamını Oku »

  • Tweet

Pakistan’da 500 kişi idam edilecek

pakistan

Pakistan yönetimi Peşaver’deki okul saldırısının İslamcı teröristler hakkındaki idam cezalarını uygulamaya başladı. Önümüzdeki haftalarda 500 mahkumun idam edilmesi planlanıyor. Pakistan hükümeti önümüzdeki haftalarda haklarında idam cezası verilen 500 teröristin cezasının infaz edilmesini planlıyor. Başbakan Navaz Şerif’in sözcüsü Musadık Malik İslamabad’da yaptığı açıklamada, ‘İlk aşamada yaklaşık 500 mahkum idam edilecek’ dedi. Malik bunun için 2-3 hafta süreye ihtiyaç olduğunu belirtti. Sözcü, ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Bütün çocukları öldürdük, şimdi ne yapalım’

Peşaver'deki Taliban saldırısı

Pakistan’ın Peşaver şehrinde Taliban’ın düzenlediği terör saldırısıyla ilgili ülke genelinde protestolar devam ederken teröristlerin saldırı anında yaptığı telefon görüşmeleri ise dehşete düşürdü. Bir güvenlik yetkilisinin verdiği bilgiye göre teröristler arasında gerçekleşen son konuşmalar, saldırı sonuna kadar teröristlerin Afganistan’daki Taliban yöneticileri ile irtibatta olduğunu gösterdi. Konuşmada “Konferans salonundaki bütün çocukları öldürdük. Şimdi ne yapalım?” diye soran terörist, “Askerlerin gelmesini bekleyin. Onları ... Devamını Oku »

  • Tweet

İşte Pakistan’daki çocuk katilleri

talıban

Pakistan Talibanı,dün askeri okula baskın düzenleyerek çoğu çocuk  141 kişiyi öldüren militanların resmini yayınladı. Devamını Oku »

  • Tweet