Cumartesi , 21 Mart 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: para

Etiket Arşivi: para

Ankara şokta.. Davutoğlu iki ayda tüm parayı harcamış !

davutoglufırca

Başbakanlık bütçesinden yapılan harcamalar yılın tamamı için öngörülen ödeneğin yarısına ulaştı. Geçen yıl şubatta Başbakanlık 15.4 milyon lira harcama yaparken, bu yıl şubatta yapılan harcama 340.5 milyon liraya çıktı. Hürriyet’ten Neşe Karanfil’in haberine göre bu yılın ilk iki ayında yapılan toplam harcama 460.7 milyon liraya ulaştı. Başbakanlığın başlangıç ödeneği 929.1 milyon, ödenek toplamı da 1 milyar lira. Geçen yıl Başbakanlık ocakta ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP İzmir’de büyük isyan:’Para makinesi değiliz’

akpızmır

İzmir’de AKP il yönetimi, kendilerini teşkilata tanıtmaları için milletvekili aday adaylarından 3 bin lira stant bedeli istedi. Aday adayları, “Teşkilata kendimizi parayla mı tanıtacağız”, “Aday çıktık diye para makinesi olarak görülüyoruz” diye tepki gösterince toplantı iptal edildi. AKP İzmir İl Başkanlığı, pazar günü yapılacak temayül (eğilim) yoklaması öncesi milletvekili aday adaylarıyla oy kullanacak teşkilat üyelerini buluşturmak için organizasyon yaptı. İl ... Devamını Oku »

  • Tweet

Flaş iddia…Türkiye’den İran’a bavullarla…

dolar

İranlı yetkililer ve batılı diplomatik kaynakların verdiği bilgilere göre ekonomik ambargoyu delmek için İran’a 2014 Mart’ından beri 1 milyar dolar kaçırıldı. İran’ın nükleer programına karşı uygulanan ambargo çerçevesinde İran uluslararası bankacılık sisteminden çıkarılmıştı. Yasal olmayan para transferinde İran Merkez Bankası’nın önemli bir rol oynadığı ifade ediliyor. Reuters’a konuşan kaynaklar para transferinin Dubai ve Türkiye’den İran’a yapılan uçuşları kullanan kuryeler aracılığıyla ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP’den flaş iddia:’Kobane için toplanan paralar çalındı’

HDP

HDP Eş Genelbaşkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında konuştu. Yüksekdağ ‘ın konuşmasından önemli bölümler şöyle: ‘ 21 Şubat günü Türkiye’de sivil bir darbe teşebbüsü gerçekleştirildi.Bu paket onaylanırsa AKP hükümetinin başını çektiği bu darbe hüküm sürecek. Halklarımız nasıl direniyorsa, Meclis’te de milletvekillerimiz AKP’ye öyle direndi. Fiili, meşru mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu yasaya dur demezsek Türkiye bir karanlıklar ülkesi haline gelecek. “Güvenlik” yasası ne için? Saraydakinin ... Devamını Oku »

  • Tweet

Devler kapıştı… Olan yine Soma’ya oldu

soma

Galatasaray ile Atletico Madrid’in Soma faciasında yaşamını yitirenlerin ailelerine yardım amacıyla 6 Ağustos 2014’te oynadığı yardım maçından elde edilen para hala gönderilmedi. Bunun sebebi ise iki kulübün masraf konusunda anlaşamamaları… Ali Naci Küçük‘ün Hürriyet’te yer  alan haberine göre, 13 Mayıs 2014’teki Soma faciasının ardından çok sayıda kişi ve kuruluş, kazada yaşamını yitiren 301 maden işçisinin ailesine maddi yardımlarda bulundu. Galatasaray ... Devamını Oku »

  • Tweet

IŞİD kaçırdığı tarihi eserleri Türkiye üzerinden pazarlıyor iddiası

para-1

Suriye’deki tarihi eserler, artık Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) için önemli bir gelir kaynağı. IŞİD’in yağmaladığı eserleri Suriye’den kaçırılıp Türkiye ve Lübnan üzerinden Avrupa’ya pazarladığı ileri sürüldü. BBC Türkçe’de yer alan habere şöyle: Eserleri Türkiye’den geçiren aracılardan birinin adı Ahmed. Yağmalanmış eserleri satabilmek için onun gibi bir aracıya ihtiyaç var. Ahmed aslında Suriye’nin doğusundan. Şu anda ise Türkiye’nin güneyinde bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Paramı iade edin’ diyen Nihat Doğan’a cevap: Borcun olduğunu unutma

nihat-doğan

Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan hakkında attığı tweetlerle büyük tepki çeken Nihat Doğan, kendisini Galatasaray Kulübü’nden ihraç edenlerden üyelik parasını istemişti. Galatasaray Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder, Doğan’ın borçlu olduğunu söyledi. radikal.com.tr’nin haberine göre, Nihat Doğan, kendisini ihraç edecek Galatasaray Kulubü’ne seslenerek, “İhraç edeceseniz üyelik için yatırdığım parayı iade edin de hiç olmazsa Filistin’deki mazlum kardeşlerime göndereyim” ifadesini kullanmıştı. Nihat Doğan’a ... Devamını Oku »

  • Tweet

Binlerce liralık altını nasıl çöpe attıklarını anlattılar!

Yapılan uyarılar ve basın yayın organlarındaki haberlere rağmen kendilerini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, vatandaşları mağdur ediyor. Son zamanlarda yöntem değiştiren dolandırıcılar, paraları artık banka hesabı üzerinden almıyor. İkna ettikleri vatandaşlardan altın ve paraları çöp kutularına bırakmalarını isteyen sahte polisler, altın ve paraları alıp sırra kadem basıyor. Bursa Emniyet Müdürlüğü Bağlarbaşı Polis Merkezi Amirliği’ne müracaat eden P.Ç., cep telefonundan arayarak ... Devamını Oku »

  • Tweet

ABD Dışişleri Bakanı’na kar temizlememe cezası

John-Kerry

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry‘ye, evinin önündeki karları temizlemediği için 50 dolar para cezası verildi. Yoğun kar yağışı ve fırtınanın etkili olduğu ABD ’de, Boston Belediye Başkanı Martin Walsh’ın koyduğu kar temizleme kuralına uymayan Dışişleri Bakanı John Kerry’ye ceza kesildi. Walsh, daha önce yaptığı açıklamada, evinin veya iş yerinin önündeki karları temizlemeyenlere “göz açtırmayacağını” vurgulamıştı. Huffington Post’ta yer alan habere ... Devamını Oku »

  • Tweet

Kutular da para doğurdu

süleyman-aslan

Bakan çocuklarına ait paraların faiziyle geri ödenmesinin ardından, Halkbank’ın eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinden çıkan ayakkabı kutularındaki paralar da faiziyle İstanbul Valiliği’nin hesabına aktarıldı. Taraf’ın edindiği bilgilere göre, 17 Aralık’ın sembolü hâline gelen ayakkabı kutuları içerisindeki paralar hakkında Valilik tarafından, Yardım Toplama Kanunu’na muhalefetten inceleme yapılacak. PARALAR VALİLİKTE İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner’in takipsizlik verdiği 17 Aralık rüşvet ve ... Devamını Oku »

  • Tweet