Perşembe , 30 Nisan 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: paralel yapı

Etiket Arşivi: paralel yapı

Flaş…Flaş…81 ilde ‘Fuatavni operasyonu’ başladı..Yüzlerce UYAP personeli…

12fuatavni

Gölbaşı  Cumhuriyet Savcılığı, paralel yapı iddialarıyla ilgili köstebek soruşturması başlattı. Paralel yapı iddiasıyla yapılan operasyon bilgilerin önceden sızdırılmasıyla ilgili Türkiye genelinde büyük Ulusal Yargı Ağı’na (UYAP) soruşturması başlatan savcılık, 81 ilde Adli ve İdari Yargı’ya bakmakla görevli UYAP personelini mercek altına aldı. Soruşturma kapsamında dosyalara ulaşma yetkisi bulunan UYAP görevlilerinin operasyonlar öncesi sisteme giriş-çıkış log kayıtları incelemeye alındı. Emniyet Genel ... Devamını Oku »

  • Tweet

Gökçek’ten, Arınç’ın ‘parsel parsel sattı’ sözlerine yanıt

29011512

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat’ın sorularını cevapladı. Gökçek Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Ankara’yı parsel parsel sattı” iddiasına yanıt verdi. Gökçek, Bülent Arınç’ın kendisi için söylediği “Ankara’yı parsel parsel sattı” sözünü paralel yapı için söylediğini Kılıçdaroğlu’nun bu sözü çarpıttığını öne sürdü.   Ankara’da kim ne talepte bulunursa kararı belediye meclisinin vereceğini söyleyen Gökçek, tek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Türkiye’yi Suriye politikası nedeniyle bekleyen iki tehlike

osman-koruturk-turkiye-suriye-politikasi-nedeniyle-laheyde-yargilanabilir_1601235_720_400

Emekli Büyükelçi, CHP Milletvekili Korutürk, Türkiye’nin dış politikası ve 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun etkilerini değerlendirdi. Suriye politikasında büyük yanlışlar yapıldığını belirten Korutürk, “Türkiye, uluslararası ceza mahkemesi sözleşmesine taraf olmasa da Lahey’de yargılanma ihtimali var” dedi.         Türkiye’nin Berlin ve Paris büyükelçiliği yapan CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Türkiye’nin dış politikası ve 17 Aralık’ın dünyadaki etkilerine ... Devamını Oku »

  • Tweet

Erdoğan: ‘Bunları inlerinden çıkaracağız’

28570422

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, paralel yapı eleştirisini sürdürdü. Erdoğan, başbakanlığı döneminde çalışma ofisini dinlemek için “böcek” yerleştiren polislerin Romanya’dan iade edildiğini ifade ederek, “Dedik ya, bunları inlerinden çıkaracağız. Ve şimdi inlerinden çıkarılıyor. Bu yapıyla mücadele milletimizin kaderinde var” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen “Tokatlılar Buluşması” etkinliğine katıldı. Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan özetle şunları söyledi: ... Devamını Oku »

  • Tweet

Selvi’den Gökçek’i çıldırtacak yazı…’Paraleli 15 kat büyüttün’

abdulkadir-selvi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Ankara’yı “parsel parsel” Cemaat’e satmakla suçladığı Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’e karşı bir iddia da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a en yakın gazetecilerden biri olan Abdülkadir Selvi’den geldi. Selvi, bugün Yeni Şafak’ta yayımlanan köşe yazısında Cemaat, nam-ı diğer “paralel yapı”nın “Türkiye’de en büyük sıçramayı Melih Gökçek’in belediye başkanlığı döneminde Ankara’da 15 kat büyümek suretiyle gerçekleştirdiğini” öne sürdü. Arınç’ın ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’de görülmemiş kavga.. Gökçek’ten Arınç’a: ‘Darbeci..İstifa et’

gokcekk_2766

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP arasındaki tartışmaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de dahil oldu. Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin söylediği sözleri üzerine “Paralel yapı içinde hep bir laf dolaşıp duruyordu: ’AK Parti’ye son anda öyle bir darbe vuracağız ki, altından kalkmaları mümkün olmayacak’ Bizi içimizden vurmak istediler. Bülent Arınç ile vurdular” dedi. Gökçek’in Twitter’da ... Devamını Oku »

  • Tweet

Sivas merkezli 18 ilde dinleme operasyonu

130320151221343592582_2

Sivas merkezli olarak 18 ilde ’paralel yapı’ operasyonu kapsamında yasa dışı dinleme faaliyetlerinde bulundukları iddiasıyla 10 polis gözaltına alındı. Gün içerisinde bu sayının 35’e ulaşacağı ileri sürüldü. Sivas Emniyet Müdürlüğü tarafından uzun süredir devam eden soruşturma kapsamında Sivas başta olmak üzere, aralarında Ankara, Eskişehir, Ordu ve Çorum gibi illerin de bulunduğu 18 ilde polis ekipleri bugün saat 11.00 sıralarında operasyon ... Devamını Oku »

  • Tweet

CHP’den Bakan Ala için soruşturma önergesi

240120150115350150941_2

CHP, İçişleri Bakanı Efgan Ala hakkında CHP ile paralel yapı arasında ilişki iddialarıyla ilgili olarak Meclis’e soruşturma önergesi verdi. Ayrıntılar geliyor. CNNTÜRK Devamını Oku »

  • Tweet

Darbenin ideolojik kaynakları

Murat Belge

Geçmişimiz askerî müdahalelerle dolu ama siyaset biliminin literatüründe “askerî darbe” terimiyle anlatılan eylem, bunların arasında fazla yer tutmuyor. “27 Mayıs” için “darbe” diyebiliriz. Talat Aydemir’in eylemleri “darbe girişimi”dir. Daha uzak geçmişte Sultan Aziz’in hal’i de “darbe” sayılabilir. Ama 12 Mart, 12 Eylül başka bir kategori oluşturuyor. Osmanlıca “halâskâr”, Türkçe’de “kurtarıcı”… Bu, Ordu’nun kendisine yakıştırdığı sıfat, Türkiye’de. “Halâskâr Gazi” denince, bundan ... Devamını Oku »

  • Tweet

AKP’lileri Erdoğan’ın sözleriyle vurdu

mhp

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde açıklamalarda bulundu. Meclis Genel Kurulu’nda ‘paralel yapı’ iddialarına ilişkin konuşan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak “Bir grubu alarak bir çete diyor. Çete diyen kim? Başbakan. Kime diyor? Fethullah Gülen ekibine çete diyor. Biz de buradan diyoruz ki çete dediğin bir gruba ... Devamını Oku »

  • Tweet