Çarşamba , 6 Mayıs 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: parıs

Etiket Arşivi: parıs

Demirtaş: O bayraklar hırsızlık parasıyla değil, helal parayla alındı’

demirtaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Paris Republique Meydan’ında düzenlenen mitingde konuştu. Partililere seslenen Demirtaş, provokasyonlara karşı dikkatli olunmasını isterken, “7 Haziran seçimleri AKP’nin iflasının miladı olacak. Tek başlarına iktidar olamayacaklarını anladıkları için önümüzdeki 40 gün içerisinde her türlü çılgınlığı yapacaklar. Duyarlı olun. Kışkırtmaya devam edecekler. Seçim bürolarımıza, parti binalarımıza saldıracaklar. Orada halklara elini uzatanlara saldıracaklar. İnanin ki sonları geldiği ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hakan Fidan ve Paris cinayetleri

emre-uslu

Cemil Bayık Hakan Fidan’ın kendilerine “Paris cinayetlerini MİT’in yaptığını kabul ettiğini, MİT içindeki Ulusalcı veya Cemaatçi odakların yaptığını” söylediğini açıkladı. Cinayetle ilgili Fransız savcılığı ve Ankara savcılığı araştırmalar başlattı. Fransızlar Türkiye’ye Ö.Z.G’nin üzerinden çıkan telefonlar, telefon numaraları ve bu telefonlarla irtibatlı Türkiye’ye kayıtlı numaraları verdi ama olayda bu kadar net somut bilgiler olmasına rağmen, olayın üzerinde bir yıl geçti ve ... Devamını Oku »

  • Tweet

Paris, gettoları dağıtacak

paris

Paris, gettolaşmayı önlemek ve uyumu artırmak için alacağı önlemleri açıkladı. Toplu konutlar ile “hassas mahallelerde” yoğunlaşmanın önüne geçilecek. Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’ya 7 Ocak’taki saldırı sonrası güvenlik alarmını üst düzeye çıkaran Fransa’da, suç oranlarının yüksek olduğu ve göçmen kökenlilerin yaşadığı gettolar mercek altına alındı. İçiçleri Bakanı Manuel Valls, özellikle “hassas banliyölerde cumhuriyet değerlerine canlılık kazandırmak için” tedbirlerini açıkladı. Gettolaşmanın ... Devamını Oku »

  • Tweet

Charlie Hebdo’dan Papaya sert çıkış: Saçmaladın

papa

Paris’te 7 Ocak’ta saldırıya uğrayan mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Genel Yayın Yönetmeni Gérard Biard, ‘gülmeye ve her şeyle dalga geçmeye devam edeceklerini’ söyleyerek, saldırı sonrasında ‘Anneme küfredeni bir yumruk bekler’ açıklaması yapan Papa’nın ise ‘saçmaladığını’ belirtti 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör örgütü El Kaide üyeleri Kuaşi kardeşlerin saldırısı sırasında Londra’da bulunan Gérard Biard, İtalyan La Repubblica gazetesine açıklamalarda bulundu. 23 ... Devamını Oku »

  • Tweet

Paris sokaklarında aksiyon filmi sahnesi çekimi yasaklandı

paris

Paris Valiliği, üniformalı polis ve jandarma rollerinin bulunduğu, sokaklarda silahlı çatışma ve takip içeren film sahnelerinin çekilmesine yasak getirdi. Paris Emniyet Müdürlüğü’nde film çekimlerine izin veren dairede görevli Komiser Sylvie Barnaud, basına yaptığı açıklamada, son yaşanan saldırıların ardından, Paris Valiliğince geçici olarak tedbir kararı alındığını söyledi. Polisiye filmler için sokaklardaki trafiğin kesilmesi ile ilgili uygulamaya da başkentte terör alarmı kaldırılıncaya ... Devamını Oku »

  • Tweet

Fotoğraftaki kadın Paris katliamcısı mı?

ışid

IŞİD’in yayınladığı yeni videoda görülen kadının,  Fransa’nın başkenti Paris’te süpermarket saldırısını düzenleyen Amedy Coulibaly‘nin eşi Hayat Boumeddiene olduğu öne sürüldü. IŞİD, Fransız militanların yer aldığı yeni bir video yayınladı. Videodaki kadının, Paris’te bir süpermarkete saldıran Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene olduğu öne sürüldü. CNN’in haberine göre, “Blow Up France 2” (Fransa’yı patlat 2) adlı videoda konuşan militanlar, Fransa’daki saldırıları yapanlara ... Devamını Oku »

  • Tweet

Charlie Hebdo konusunda çok önemli gelişme

charlie-hebdo-editions

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun yazı işleri, internet sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, bir sonraki baskının birkaç hafta sonra gazete bayilerinde yerini alacağını açıkladı. 7 Ocak’taki saldırıdan beri derginin halkla ilişkiler faaliyetlerini üstlenen Anne Hommel, çalışanların yorgun ve bitkin durumda olduğunu belirtti. Toplam 12 kişinin hayatını kaybettiği kanlı terör saldırısında Charlie Hebdo 5 karikatüristini kaybetmişti. Saldırıdan 1 hafta sonra Charlie Hebdo’nun ... Devamını Oku »

  • Tweet

‘Gerçek İslam’ tartışması

Emrah-Çelik

Paris katliamından beri, “Gerçek İslam bu değil” söylem ve çabasına yönelik yaygın bir eleştiri var. Temel itiraz noktasına katılıyorum; bu olaylarda ana problem, İslam’ın özünün ne olduğu ve Kur’an ayetlerinin tam olarak neler söylediğinden daha çok, müslümanların toplumsal ve siyasal ‘gerçekleri’. Gerçek İslam söylemi, bu gerçekliklerle yüzleşmeyi engelleyen veya öteleyen bir işlev görüyor. “Gerçek İslam” söylemine itiraz edenler, dinleri ne ... Devamını Oku »

  • Tweet

Yargı farkı: Senatörler ayakta, yargıçlar koltukta!

ABD Başkanı Barack Obama’nın Kongre’de yaptığı ‘Birliğin Durumu’ konuşmasında, zaman zaman senatörler Obama’yı ayakta alkışlarken, Yüksek Mahkeme yargıçları bu yıl da ayakta alkışlamaya katılmadı. Hürriyet gazetesinden Tolga Tanış’ın haberine göre yargıçlar, tarafsızlıklarına gölge düşeceği endişesiyle tezahüratlara ve ayakta alkışa katılmıyor. 9 kişilik mahkemenin bazı üyeleri, bu nedenle ‘Birliğin Durumu’ törenine katılmayı da reddediyor. Bu yıl sadece altı üye Obama’yı dinlemek ... Devamını Oku »

  • Tweet

Hiç utanmadan, haya etmeden yürüyüşe katılıyor, bir de el sallıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mizah dergisi Charlie Hebdo çizer ve gazetecilerinin öldürülüşünü protesto için Paris’te düzenlenen birlik yürüyüşüne, devlet terörü uygulayan İsrail’in Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun katılmasını İslam dünyasının temsilcileri önünde bir kez daha eleştirdi. Erdoğan, “İsrail Başbakanı hiç utanmadan, yüzü kızarmadan, haya etmeden Paris’teki yürüyüşe katılıyor ve en ön safa geçiyor, bir de el sallıyor. Bu mudur terörle mücadele” dedi. ... Devamını Oku »

  • Tweet