Pazartesi , 19 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: Pervin Buldan

Etiket Arşivi: Pervin Buldan

HDP’li Buldan süreç duasına çıktı…Yok böyle twett !

pervin-buldan

HDP İmralı heyeti, Kandil’e yapacakları ziyareti hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştiremedi. İstanbul’dan Erbil’e gidecek heyetin de içinde bulunduğu yolcu uçağı, havanın sisli olması nedeniyle iniş yapamayıp geri döndü. Daha önce İmralı Adası’nda yapılan ziyaretlerin zaman zaman gerçekleşmeme nedeni olan ‘hava muhalefeti’, bu kez HDP heyetinin Kandil’e yapacağı ziyarete de engel oldu. HDP’nin Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken, dün sabaha ... Devamını Oku »

  • Tweet

HDP: Sabah gazetesinin haberi gerçek dışı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sabah gazetesinin bugünkü sayısında yer alan “HDP’li Buldan: Her şey yolunda” başlıklı haberde Grup Başkanvekili Pervin Buldan’a dayandırılarak ileri sürülen iddiaların tamamı gerçek dışı, asılsız olduğu vurguladı. Parti genel merkezinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Sayın Buldan, Sabah muhabirinin ısrarlı sorusu üzerine ‘Süreçle ilgili trafik işliyor. Başka açıklama yapmayacağız’ diyerek, bunun haricinde herhangi bir ... Devamını Oku »

  • Tweet

Çözüm sürecinde sıcak gelişme

çözüm süreci

Ankara’da, ‘Çözüm süreci’nden sorumlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile dün görüşen Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İmralı heyetinde bulunan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder dışındaki isimler, Kuzey Irak’taki Kandil’deki PKK yöneticileri ile görüşmek için uçakla Erbil’e gitti. Heyetin, son İmralı ziyaretinde PKK lideri Abdullah Öcalan’dan aldıkları ‘Çözüm süreci müzakere taslağını’ Kandil’de KCK yöneticileri ile tartıştıktan sonra dönecekleri ve hükümet ile yeniden ... Devamını Oku »

  • Tweet