Salı , 6 Ocak 2015
Anasayfa » Etiket Arşivi: polonya

Etiket Arşivi: polonya

600 yıl böyle geçti

polonya

  Türkiye-Polonya diplomatik ilişkilerinin 600’üncü yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen kültür programı tamamlanıyor. 2014 boyunca 11 şehirde, Polonya ve Türkiye’den 44 kültür kurumunun işbirliği ile düzenlenen ve ortalama 800 bin izleyiciye ulaşan yaklaşık 160 etkinlik, tüm senenin kültür- sanat gündeminde önemli yer tuttu. Polonya kültürünü uluslararası alanda tanıtmayı amaçlayan, Adam Mickiewicz Enstitüsü’ne bağlı bir dijital platform olan Culture.pl tarafından düzenlenen kültür ... Devamını Oku »

  • Tweet

Eski bakana lüks saat cezası

eski-bakana-luks-saat-cezasi-41109-669x321

Polonya’da kabine üyeleri ve milletvekillerinin 3 bin doların üzerindeki kişisel eşyalarını bildirmeleri gerekiyor. Reuters’ın haberine göre mahkeme, Nowak’ı İsviçre yapımı lüks saatini bildirmediği için 6 bin dolarlık para cezasına çarptırdı. Geçen yıl görevinden ayrılan Nowak, kişisel Twitter hesabından kararı eleştirdi. Nowak, eski Polonya Başbakanı ve 1 Aralık’tan itibaren Avrupa Konseyi Başkanlığı görevini devralacak olan Donald Tusk’un sıkı bir müttefikiydi. TARAF Devamını Oku »

  • Tweet

Bir ülkeyle daha vizeler kalkıyor

polonya

Temasları kapsamında Polonya’da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600. Yılı Kapanış Etkinliği’nde konuştu. “Vefakar Polonya 1923’te Türkiye’yi tanıyan ilk Avrupa ülkesi oldu” diyen Davutoğlu, “Bütün Türk milleti adına söylüyorum. Polonya’nın bağımsızlığı bizim bağımsızlığımızdır. 600. yıl kutlamaları bitmiş olabilir ama Türkiye – Polonya dostluğu kıyamete kadar sürecek, tarihteki yerini her zaman alacaktır. Burada size bir hediyem olacak. 600. yıl hediyesi ... Devamını Oku »

  • Tweet